Zapotrzebowanie na bezprzewodowe elektronarzędzia nieustannie rośnie. Badania wykazują, że profesjonalni użytkownicy wykonują swoją pracę praktycznie wszędzie, a wydajne i kompaktowe narzędzia dają im moc i swobodę, aby to robić. Dlatego też HiKOKI Power Tools wprowadziło na rynek serię bezprzewodowych narzędzi 12V Peak wyposażonych w nowe, wydajne akumulatory serii slimline.

Kup w Narzedzia.pl
1 111
Zakrętarka udarowa Hikoki WH12DA WFZ
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 030
1 199
Wiertarko-wkrętarka Hikoki DS12DA WFZ
dostawa
wysyłka
>12 dni
549
Wiertarko-wkrętarka udarowa Hikoki DV12DA WFZ
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
czwartek
472

Trzech muszkieterów HiKOKI 12V

Nowa seria elektronarzędzi 12V Peak dedykowana jest użytkownikom profesjonalnym, którzy muszą pracować w ciasnych przestrzeniach przez długi czas oraz wtedy, gdy praca wymaga więcej od elektronarzędzia niż tylko użycia dużej siły. Początkowo marka HiKOKI wyszła na rynek z 3 maszynami z serii 12V i jest to: wiertarko-wkrętarka DS 12DA, wiertarko-wkrętarka udarowa DV 12DA oraz zakrętarka udarowa WH 12DA.

HiKOKI 12V Peak

Ich kompaktowy kształt sprawia, że narzędzia są lekkie i łatwe w obsłudze, a ich masa nie przekracza 1,2kg. Mimo niewielkich rozmiarów, nowa linia elektronarzędzi HiKOKI 12V nadal dysponuje dużą mocą w postaci 38Nm momentu obrotowego u wiertarko-wkrętarek i aż 110Nm w przypadku zakrętarki udarowej. Wszystkie narzędzia mają wbudowane światło LED oraz kompaktową długość - zaledwie 150mm w przypadku zakrętarki udarowej i 181mm u wiertarko-wkrętarki udarowej. Ponadto zakrętarka udarowa oprócz lekkiej i poręcznej budowy, ma aż 3 tryby dokręcania: mała moc, duża moc oraz tryb dedykowany dla wkrętów samowiercących

Nowe akumulatory 12V Peak

Do zasilania elektronarzędzi HiKOKI 12V Peak, marka opracowała nowe modele akumulatorów BSL1215, BSL1225M i BSL1240M, które dysponują odpowiednio pojemnością 1.5Ah, 2.5Ah i 4.0Ah. Akumulatory są lekkie i bardzo kompaktowe, dzięki czemu nie wpływają na komfort pracy elektronarzędziami. Modele BSL1215 oraz BSL1225M mają wysokość 42mm i masę 220g, natomiast BSL1240M jest zaledwie 3mm wyższy i waży 330g.

HiKOKI 12V Peak

Wszystkie akumulatory 12V wyposażono w 4-diodowe wskaźniki LED do kontrolowania poziomu naładowania baterii oraz informowania o przegrzaniu akumulatora lub ewentualnej awarii. Marka HiKOKI wprowadziła również nową ładowarkę do serii akumulatorów 12V. Kompaktowa i lekka ładowarka UC12SL powinna naładować pusty akumulator 4.0Ah w ciągu godziny, podczas gdy napełnienie 1.5Ah powinno zająć zaledwie 22 minuty. 

HiKOKI 12V Peak

Młodszy brat baterii Multivolt

HiKOKI 12V Peak jest nową serią kompaktowych elektronarzędzi 12V o zupełnie nowej platformie akumulatorowej. Nowe akumulatory HiKOKI 12V posiadają te same ogniwa, co ich starszy brat Multivolt. Oznacza to, że każde ogniwo posiada aż 21700 litowo-jonowych komórek, czyli tyle, co największa bateria wielonapięciowa. Akumulator 12V 4.0Ah posiada aż trzy takie ogniwa.

HiKOKI 12V Peak

Przeczytaj również artykuł: MultiVolt Hitachi - nowe oblicze akumulatora

Z praktyki wiadomo, że takie baterie powinny dostarczyć więcej mocy i znacznie szybciej niż baterie o mniejszych ogniwach. Prawdopodobnie marka HiKOKI jest pierwsza, która zastosowała tak duże ogniwa w elektronarzędziach o klasie napięcia 12V. Poprzednia seria 10,8V posiadała charakterystyczny, wystający trzpień, który umieszczało się w elektronarzędziach. Nowe akumulatory 12V Peak są typowymi bateriami slajdowymi, które kształtem i wyglądem zbliżone są do akumulatorów MultiVolt. 

HiKOKI 12V PeakStare urządzenia HiKOKI 10,8V są bardzo poręczne, jednak ich moc i szybkość pracy pozostawiała wiele do życzenia. Obecnie wszystkie duże marki aktualizujące serię 12V, wprowadziły kompaktowe elektronarzędzia "wielkości dłoni", które jednocześnie mają do zaoferowania zarówno wysoką moc, jak i dostateczną prędkość wiercenia i wkręcania. Dzięki nowemu 12V Peak, marka HiKOKI może stawić czoła innym konkurencyjnym i znanym markom. 

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane