W sprzedaży pojawiły się nowe dwukilogramowe młoty Boscha dla profesjonalistów - GBH 2-26. Silnik o mocy 800 W oraz ulepszony mechanizm udarowy zapewniają większą wydajność pracy w porównaniu do poprzednich modeli.

Kup w Narzedzia.pl

Dwukilogramowe młoty udarowo-obrotowe Bosch GBH 2-26 ustanawiają nowy standard wydajności i żywotności. Silniki o mocy 800 W oraz ulepszony mechanizm udarowy gwarantują energię pojedynczego udaru wynoszącą 3,0 J. Energia udaru jest przenoszona na narzędzie niemal bez strat, co znacznie ułatwia pracę użytkownikom. Młoty GBH 2-26 wiercą nawet o 34 % szybciej od innych porównywalnych modeli dwukilogramowych. Test wykonano podczas wiercenia udarowego wiertłem SDS-plus 14 mm, w betonie B25.


Nowe urządzenia charakteryzują się większą trwałością. Bosch wydłużył ich żywotność o 50 % w porównaniu do poprzednich modeli. Przy użyciu młota GBH 2-26 użytkownik może wywiercić w betonie do 100 000 otworów pod kołki (średnica 10 mm, głębokość 50 mm). Udało się to osiągnąć dzięki optymalizacji systemu uszczelnień, chłodzenia silnika i pracy przekładni oraz wzmocnieniu konstrukcji i wydłużeniu powierzchni zabieraka w uchwycie narzędziowym SDS-plus.
Młoty udarowo-obrotowe GBH 2-26 oprócz funkcji dłutowania mają możliwość wykonywania obrotów w prawo i w lewo. Zostały bowiem zaopatrzone w obrotowy szczotkotrzymacz.

Uchwyt narzędziowy po raz pierwszy został zaprojektowany jako część zamienna. Wymiana uchwytu na nowy trwa ok. 15 minut i można ją wykonać w serwisie. W przypadku innych modeli konieczny jest demontaż całego młota, co często skraca okres eksploatacji urządzenia.

Nowe urządzenia występują w dwóch wersjach: GBH 2-26 DRE oraz GBH 2-26 DFR, który w sprzedaży pojawi się w listopadzie. Najbardziej zaawansowany model GBH 2-26 DFR posiada wymienny uchwyt SDS-plus na szybkozaciskowy uchwyt wiertarski. Oba uchwyty są zabezpieczone przed wnikaniem pyłu i można je stosować wymiennie. Dzięki temu użytkownik może w ciągu paru sekund przezbroić młot do prac w kamieniu lub do obróbki drewna i metalu.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane