Bosch po raz kolejny wyprzedza czas. Już niebawem na rynku pojawią się 3 wydajne kosiarki elektryczne z zasilaniem sieciowym i silnikiem o mocy 1400, 1700 i 1800W oraz 2 wydajne kosiarki akumulatorowe z bezobsługowym silnikiem EC oraz akumulatorem 4,0Ah. W nowych kosiarkach Bosch 4. generacji zastoswana została wyjątkowa technologia zasysania trawy, co zapewnia najwyższą efektywność. Ponadto wzmocnione i specjalnie ostrzone noże stalowe gwarantują precyzyjne i czyste cięcie.

Już wkrótce na rynku pojawią się kosiarki Rotak czwartej generacji. Dzięki systemowi Powerdrive+ kosiarki nowej generacji Bosch Rotak gwarantują najwyższą jakość koszenia trawy. Zapewniają  doskonałą koordynację pracy silnika i noży, których bardzo szybki ruch obrotowy wywołuje silny ruch wirowy powietrza, co skutecznie zasysa ściętą trawę do zbiornika. Nowe kosiarki elektryczne Rotak 37, 40 i 43 oraz kosiarki akumulatorowe 37LI i 43LI oferują najwyższą efektywność w swojej klasie i zbierają do 99% ścinków trawy. Wyjątkowo czyste cięcie zapewniają noże ze specjalnie utwardzonej stali. Dzięki bardzo ostrej krawędzi nóż czysto tnie trawę. Rezultat to doskonale zadbany trawnik z równomiernie przyciętą trawą. Noże w modelach Rotak 40, Rotak 43 i Rotak 43LI posiadają specjalny profil boczny LeafCollect służący do rozdrabniania liści leżących na trawniku. Strumień powietrza przenosi je potem razem ze ściętą trawą do zbiornika. 

Eleganckie kosiarki do każdego rodzaju trawnika i dowolnego ukształtowania terenu

Nowa generacja kosiarek Rotak wyróżnia się nowoczesnym wzornictwem. W zależności od wielkości trawnika i ukształtowania terenu, użytkownicy mają do wyboru różne szerokości pracy i odpowiedniej wielkości zbiorniki na trawę, a także modele z zasilaniem sieciowym lub akumulatorowym. Kosiarki przewodowe mają moc 1 400, 1 700 oraz 1 800W i są wyposażone w przekładnię redukcyjną, która przekształca dużą prędkość obrotową silnika w wysoki moment obrotowy przy nożu. Dzięki takiemu rozwiązaniu modele Rotak 37, Rotak 40 i Rotak 43 są wyjątkowo wydajne. Kosiarki te ważą odpowiednio ok. 11kg, 12,6kg oraz 12,7kg i zaliczają się tym samym do najlżejszych kosiarek elektrycznych w swojej klasie. 

Wydajne kosiarki akumulatorowe z silnikiem EC oraz akumulatorem o pojemności 4,0 Ah

Kosiarki akumulatorowe Rotak 37LI i Rotak 43LI są wyposażone w bezszczotkowy silnik EC. Silnik ten jest całkowicie bezobsługowy (nie wymaga wymiany szczotek węglowych), a przy tym bardzo efektywny: jego sprawność jest nawet o 30% wyższa niż w przypadku tradycyjnych silników elektrycznych DC. Zastosowanie silnika EC pozwoliło także na zmniejszenie rozmiarów i wagi nowych kosiarek akumulatorowych Bosch: urządzenia ważą zaledwie 13,2 oraz 13,9 kg i należą do najlżejszych kosiarek akumulatorowych na rynku. Dzięki niewielkiej wadze ich przenoszenie nie sprawia problemu, zaś praca nimi jest wyjątkowo wygodna. Kolejną zaletą jest długi czas pracy akumulatora: kosiarki akumulatorowe Rotak 37LI i Rotak 43LI są wyposażone w akumulator o pojemności 4,0 Ah. Na jednym cyklu ładowania akumulatora nowe kosiarki mogą skosić do 50% więcej trawy niż kosiarki z akumulatorem 2,6 Ah stosowanym dotychczas. Akumulatory nie są wkładane od góry, lecz wsuwane od przodu. Umożliwia to ich szybszą i łatwiejszą wymianę.

Sprawdzone właściwości gwarantują wysoki komfort pracy

Nowe kosiarki Rotak 4.generacji są wyposażone w specjalne uchwyty Ergoflex, które zapewniają bardziej ergonomiczną postawę podczas koszenia: odciążają mięśnie, ścięgna i stawy, zmniejszają wysiłek oraz gwarantują komfort nawet podczas dłuższej pracy. Podobnie jak wcześniejsze modele, nowe kosiarki są wyposażone w innowacyjne grzebienie, które doprowadzają trawę rosnącą po bokach pod nóż i gwarantują dokładne cięcie, zwłaszcza w pobliżu muru lub na krawędzi rabat. Dzięki temu nie ma konieczności wykonywania poprawek przy użyciu podkaszarki lub nożyc do trawy. Kosiatki Rotak posiadają ponadto uchwyt transportowy umożliwiający wygodne przenoszenie oraz system QuickClick, który umożliwia szybki i beznarzędziowy montaż uchwytów: wystarczy kilka chwil i kosiarki, dostarczane z już zamontowanymi kołami, są gotowe do użycia. Modele Rotak 40, Rotak 43 i Rotak 43LI posiadają miękkie, gumowe koła, które nie wygniatają trawnika podczas koszenia.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane