Bosch wprowadza na rynek nowe, bardziej żywotne, akumulatorowe wiertarko-wkrętarki z serii Standard i Heavy Duty. Urządzenia zostały wyposażone w wysokiej mocy silnik oraz dwubiegową przekładnię z własnym systemem chłodzenia.

Unikalną cechą nowych produktów jest progresywnie wzrastający moment obrotowy do precyzyjnego wkręcania śrub każdej wielkości. Wiertarko-wkrętarki z serii Standard Duty są dostępne na rynku od czerwca, natomiast seria Heavy Duty pojawi się w sprzedaży w sierpniu.

Dwubiegowe wiertarko-wkrętarki bezprzewodowe Heavy Duty

Nowe, bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki Heavy Duty GSR 12/14,4/18 VE-2 Professional z akumulatorami NiMH są przeznaczone do wkręcania śrub i wiercenia otworów średniej i dużej wielkości (średnicy). Prace te często wykonują profesjonalni użytkownicy np. stolarze, dekarze, monterzy instalacji sanitarnych czy instalacji grzewczych. Oba dwubiegowe urządzenia napędzane są wysoce wydajnym silnikiem 48 mm konstrukcji Bosch z dodatkowym uzwojeniem. Zaletą tej koncepcji jest bardzo duża odporność na przeciążenia.

Światową nowością jest przekładnia planetarna z własnym systemem chłodzenia. Dodatkowo, dzięki zoptymalizowanemu w trakcie symulacji komputerowych przepływowi powietrza oraz wentylatorowi w silniku cała jednostka napędowa jest bardzo dobrze chłodzona w trakcie pracy. Urządzenie oferuje długą żywotność, nieosiągalną dotychczas dla elektronarzędzi akumulatorowych. W ten sposób nowe wiertarko-wkrętarki Bosch stają się opłacalną inwestycją dla użytkowników profesjonalnych. Dwubiegowa przekładnia jest przystosowana do prędkości obrotowych od 0 do 470 obrotów lub od 0 do 1 800 obrotów.
Nowością w segmencie wkrętarek akumulatorowych jest także progresywnie wzrastający moment obrotowy. Pierwszych 20 zakresów momentu obrotowego charakteryzuje się łagodnym wzrostem i przeznaczonych jest do precyzyjnego wkręcania i wykręcania mniejszych śrub. W przypadku zakresów od 21 do 25 wzrost jest gwałtowny, co stanowi zaletę przy wkręcaniu i wykręcaniu większych śrub o średnicy maks. 10 mm (model GSR 14,4 VE-2). Nowy uchwyt wiertarski ze szczękami z węglików spiekanych oferuje dużą moc zaciskową w całym okresie użytkowania elektronarzędzia.

Podobnie jak dotychczasowe modele, również nowe wiertarko-wkrętarki akumulatorowe GSR 12/14,4/18 VE-2 Professional dysponują wytrzymałą obudową z materiału Durashield. Urządzenie zachowuje pełną sprawność nawet po upadku z wysokości dwóch metrów na beton. Ponadto urządzenia odznaczają się dużą ergonomią. Zastosowane okładziny typu Softgrip w okolicy rękojeści gwarantują pracę bezpieczną i niepowodującą zmęczenia.

Na platformie narzędziowej nowych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych Bosch oferuje także trzy akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe: GSB 12/14,4/18 VE-2 Professional. Posiadają one wszystkie zalety serii akumulatorowych wiertarko-wkrętarek Heavy Duty. Przekładnia przystosowana do pracy z udarem gwarantuje optymalne tempo wiercenia w murze.

Dwubiegowe wiertarko-wkrętarki bezprzewodowe Standard Duty

Z myślą o małych i średnich rozmiarach śrub oraz średnicach wiercenia Bosch opracował nowe, akumulatorowe wiertarko-wkrętarki Standard Duty GSR 12/14,4V Professional. Nowe, wydajne silniki zapewniają szybkie tempo pracy. Dwubiegowa przekładnia planetarna z metalowymi kołami obiegowymi oferuje 20 zakresów momentu obrotowego oraz tryb wiercenia, które zapewniają odpowiednie przeniesienie siły przy każdym rodzaju pracy.

Również w tej klasie urządzeń wykorzystano obudowy Durashield, które oznaczają zupełnie nowy wymiar wytrzymałości narzędzi. Wiertarko-wkrętarki pozostają w pełni sprawne nawet po upadku z wysokości dwóch metrów na beton. Dzięki kompaktowej konstrukcji wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Standard Duty są przeznaczone do uniwersalnego stosowania, także w miejscach trudno dostępnych oraz przy pracach wymagających trzymania urządzenia w górze.
Solidne i trwałe akumulatory
Wiertarko-wkrętarki Heavy Duty oraz wiertarko-wkrętarki udarowe są dostarczane z solidnymi akumulatorami NiMH 2,6 Ah wyposażonymi w ogniwa najwyższej jakości oraz z 30-minutowymi ładowarkami. W wyposażeniu seryjnym wiertarko-wkrętarek Standard Duty znajduje się akumulator NiCd 2,0 Ah i 60-minutowa ładowarka. Nowe, udoskonalone akumulatory są teraz jeszcze bardziej wydajne i wytrzymałe, a aktywny system dystrybucji ciepła chronią akumulator przed przegrzaniem, wydłużając okres jego eksploatacji.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane