W listopadzie 2003 roku Bosch wprowadził do sprzedaży nowe wiertarki udarowe GSB 20-2 RE, GSB 20-2 RCE i GSB 20-2 RET. Ich silniki mają moc nominalną 800 lub 1010 W, co sprawia, że urządzenia dostosowane są do pracy w trudnych warunkach, np. na placu budowy.

Kup w Narzedzia.pl
Wiertarka udarowa Bosch GSB 13 RE
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
355 275

Nowe wiertarki  GSB 20-2 RE, GSB 20-2 RCE i GSB 20-2 RET

Nowe wiertarki udarowe przeznaczone są do ciężkich prac wiertarsko-wkrętarskich i znajdują zastosowanie głównie na placu budowy.
W zależności od prędkości obrotowej urządzenia generują maksymalnie od 17 600 do 48 000 udarów na minutę. W połączeniu z wiertłem do kamienia „Blue Granite“ osiągają tempo wiercenia niespotykane dotychczas w tej klasie urządzeń. Maksymalna średnica wiercenia w murze wynosi 22 mm, w drewnie 40 mm, w betonie 20 mm oraz w stali 16 mm. W przypadku zablokowania się narzędzia w materiale sprzęgło przeciążeniowe odcina wrzeciono wiertarki od napędu, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo pracy.

Podczas przełączania obrotów w prawo/lewo następuje automatyczny obrót szczotkotrzymacza. Dzięki temu szczotki węglowe są optymalnie ustawione przy pracy wiertła w obu kierunkach, zaś użytkownik ma do dyspozycji taką samą moc zarówno przy biegu urządzenia w prawą, jak i w lewą stronę.

Nowe wiertarki posiadają jednoczęściowy szybkozaciskowy uchwyt z systemem Auto-Lock, który automatycznie blokuje wrzeciono, umożliwiając wygodną wymianę narzędzia jedną ręką. Natomiast rękojeść z systemem tłumienia drgań Vibration Control sprawia iż praca nie jest męcząca. Wiertarki wyposażone są również w stabilną rękojeść dodatkową, którą można obracać o 360 stopni.

Przycisk umożliwiający zwiększenie obrotów oraz blokada włącznika zostały umieszczone pośrodku rękojeści, w miejscu zapewniającym wygodną obsługę zarówno osobom prawo-, jak i leworęcznym. W obu urządzeniach z silnikami o mocy 1010 W – GSB 20-2 RCE i GSB 20-2 RET – zastosowano system Constant Electronic utrzymujący stałą prędkość obrotową niezależnie od obciążenia. Wiertarka udarowa GSB 20-2 RET z systemem Torque Control umożliwia użytkownikowi wybór momentu obrotowego, a dzięki temu równomierne wkręcanie śrub.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz