autor: Bosch

Piła do kamienia GDC 42 W to nowe urządzenie firmy Bosch do cięcia na mokro i na sucho płytek oraz kamienia o grubości do 38 mm. Urządzenie pojawi się wiosną tego roku na rynku polskim.

Kup w Narzedzia.pl
Piła tarczowa Bosch GKS 190
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
551

Przy użyciu diamentowej tarczy tnącej o średnicy 125 mm (12 000 obrotów na minutę) piła tnie płytki ceramiczne ścienne i podłogowe, płyty granitowe i marmurowe oraz cegłę i beton.

Piła Bosch do cięcia kamienia na mokro

Technika cięcia na mokro zmniejsza zużycie pracy i zapewnia bezpyłową pracę. Wbudowany w piłę zbiornik na wodę o pojemności 0,7 litra wystarcza do większości prac budowlanych. W przypadku konieczności długotrwałej pracy, urządzenie można podłączyć do ujęcia wody przy pomocy węża gumowego. Ilość doprowadzanej wody regulowana jest automatycznie przy pomocy przełącznika.
Do tej pory ze względów bezpieczeństwa narzędzia pracujące na mokro musiały być wyposażone dodatkowo w transformator rozdzielczy. Nowa piła do kamienia posiada zintegrowany w przewodzie zasilającym różnicowo-prądowy wyłącznik ochronny. W przypadku uszkodzenia instalacji wyłącznik odcina dopływ prądu do urządzenia w czasie poniżej 15 milisekund. Chroni to użytkownika przed porażeniem, nawet w przypadku awarii piły.

Podczas cięcia na sucho przydatne okazuje się zewnętrzne źródło pochłaniania pyłów. Do cięć pod kątem urządzenie zostało wyposażone w stabilną podstawę, uchylną o 45°. Głębokość cięcia można regulować bezstopniowo w zakresie od 0 do 38 mm.
Właściwe rozłożenie ciężaru oraz umiejscowienie silnika o mocy 1400 W w jednej linii z powierzchnią cięcia umożliwia łatwiejsze i bezpieczniejsze prowadzenie elektronarzędzia. W wyposażeniu standardowym piły GDC 42 od Bosch W znajduje się dodatkowy pojemnik na wodę, zestaw węży gumowych oraz klucze do zmiany tarcz.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane