W sierpniu Skil wprowadził na rynek nową opalarkę z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem temperatury i systemem szybkiego demontażu dyszy. Model 8005 charakteryzuje się mocą grzewczą 2000 W oraz łatwym sterowaniem. Urządzenie przeznaczone jest do prac związanych ze zgrzewaniem i opalaniem, w domu i poza domem.

Kup w Narzedzia.pl
Opalarka z wyświetlaczem LCD Ryobi EHG2020LCD
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
263,99

Unikalne sterowanie procesem grzania

Dzięki funkcji kontroli procesu grzania, model 8005 chroniony jest przed przegrzaniem. W sytuacji, gdy wyloty powietrza zostaną zablokowane, grzałka zostanie automatycznie wyłączona, a silnik będzie pracował nadal, szybko schładzając narzędzie.
W tym samym momencie na wyświetlaczu pojawia się napis „heat control” („kontrola grzania”), powiadamiając użytkownika, że ustawiona temperatura nie zostanie osiągnięta. Gdy tylko przeszkody blokujące wyloty powietrza zostaną usunięte, grzałka załączy się ponownie w ciągu kilku sekund, co pozwoli na kontynuowanie pracy.

Łatwa regulacja temperatury, precyzyjne sterowanie pracą urządzenia

Dzięki modelowi 8005 użytkownik ma pełną kontrolę nad temperaturą, w przeciwieństwie do innych opalarek, oferujących jedną lub dwie nieskomplikowane nastawy grzania. Nowa opalarka Skila posiada przyciski do precyzyjnej regulacji temperatury w skokach co 10 °C, od 50 ºC do temperatury maksymalnej 650 °C. Rzeczywista temperatura pracy wyświetlana jest w sposób czytelny na umieszczonym w górnej części urządzenia wyświetlaczu ciekłokrystalicznym. Przepływ powietrza może być ustawiony w 2 pozycjach; 250 l/min i 500 l/min. Dzięki temu opalarka nadaje się idealnie do pracy z delikatnymi materiałami, które można uszkodzić zbyt intensywnym ogrzewaniem.

Wygodny demontaż dyszy umożliwia bezpieczną wymianę osprzętu

Model 8005 dostarczany jest wraz z 4 dyszami przeznaczonymi do różnych prac. Dysze można wymieniać w czasie pracy łatwo i bezpiecznie, dzięki unikalnemu mechanizmowi wyrzutu dyszy. Wystarczy tylko obrócić czerwony pierścień wyrzutowy znajdujący się w przedniej części urządzenia, a dysza zostanie odłączona. W walizce znajduje się specjalny haczyk na dysze, na którym można ją zawiesić do czasu schłodzenia.
Wysuwana podpórka do pracy stacjonarnej
Wiele prac wymaga trzymania obrabianego elementu w dłoni. Dlatego też model 8005 może być bezpiecznie używany w pozycji stacjonarnej. Z tylnej części narzędzia wysuwa się stabilna podpórka, umożliwiająca postawienie narzędzia na stole roboczym.
Obrabiany materiał można następnie przesuwać w strumieniu gorącego powietrza, co jest idealną metodą wykonania wielu prac, takich jak wyginanie plastikowych rur.

Nowa opalarka dostarczana jest w walizce plastikowej, która umożliwia wygodny transport i przechowywanie urządzenia. W zestawie znajdują się 4 dysze – płaska, reflektorowa i redukcyjna oraz specjalna dysza ochronna, dzięki której wrażliwe na gorąco materiały, takie jak szkło i powierzchnie malowane, chronione są przed rozpraszanym ciepłem. W walizce znajduje się również haczyk na dysze, który umożliwia zawieszenie dyszy w celu jej schłodzenia.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane