Ręczne przecinanie niejednokrotnie wymaga bardzo cienkiego i ostrego narzędzia. Powierzchnia kontaktu materiału ściernego i metalu powinna być jak najmniejsza. Narzuca to niewielką wymaganą grubość tarczy tnącej. Przeważnie jest to 1,0 mm. Tarcze grubsze z reguły pozostawiają brzydkie ślady po przecięciu. Mowa tu o przegrzewaniu i przebarwianiu stali nierdzewnych i innych wrażliwych na temperatury stopów oraz pozostawianiu szerokiej, postrzępionej krawędzi gratu. Tarcze cieńsze niż 1,0 mm są natomiast bardziej podatne na zakleszczanie we własnej szczelinie i wykazują niebezpieczną tendencję do wyginania się.

Kup w Narzedzia.pl
Piła tarczowa 305x30mm Z56 Metabo
dostawa
wysyłka
>12 dni
121,99

Wśród producentów tarcz do cięcia panuje zgodna opinia, co do wyjątkowości Cubitronu jako minerału tnącego. Ten 3M-owski wynalazek nie tylko jest bardzo twardy i kruszy się mniejszymi płytkami, ale również jest surowcem o niezwykłej czystości i podatności na przyleganie żywic spajających ścierniwo w dysk. Dzięki temu uzyskujemy produkt bezpieczniejszy o nieporównywalnych właściwościach.

Firma 3M wprowadza na rynek najlepsze bez wątpienia dyski w rozmiarze 125 x 1 x 22mm do cięcia stali nierdzewnych (3M Inox Cut-Off Wheel) i zwykłych (3M Mild Steel Cut-Off Wheel). Trzecia tarcza (3M Premium Cut-Off Wheel) zawierająca 100% Cubitronu jako minerał tnący, nadaje się do każdych prac i zarówno jakością jak i efektem pracy przyćmiewa to, co wiedzieliśmy do tej pory o cięciu „z ręki”. Chłodne cięcie bez gratu i przebarwień, błyskawiczna praca, brak efektu podskakującego dysku, to główne zalety tarczy Premium. Pozwala to na cięcie blach pokrytych folią bez jej przypalania. Wszystkie trzy tarcze wykazują zdecydowanie lepsze wyniki w testach wytrzymałości w porównaniu z dostępnymi na rynku, uznanymi tarczami (patrz wykresy).

Dyski do cięcia 3M dostępne są już w sprzedaży w autoryzowanych punktach dystrybucyjnych. Najniższa cena na rynku nominuje ten produkt do najbardziej korzystnych ofert 3M w ostatnich latach. Tarcze nie tylko są konkurencyjne cenowo (atut dla zaopatrzniowców), ale również lepsze w pracy (argument dla szefów produkcji). Podwójne uderzenie. Sprawdź sam!


3M Premium Cut-Off Wheel 125 x 1 x 22 mm
- zawiera najtwardszy po diamencie minerał ścierny Cubitron™,
- niezwykle odporna na wykruszanie,
- gwarantuje bardzo precyzyjne cięcie, minimalizujące przegrzewanie ciętego detalu,
- znacznie bardziej żywotna i wydajna od tradycyjnych tarcz korundowych (patrz wykresy poniżej).

3M Inox Cut-Off Wheel 125 x 1 x 22 mm
- przeznaczona do cięcia stali nierdzewnych,
- nie przegrzewa ciętego detalu,
- niezwykle żywotna (patrz wykresy poniżej),
- szybka i dokładna,
- bezpieczna w użyciu.

3M Mild Steel Cut-Off Wheel 125 x 1 x 22mm
- dedykowana do stali czarnej,
- gwarantuje bardzo szybkie cięcie,
- najżywotniejsza tarcza na rynku w swojej kategorii,
- bezpieczna i wygodna w użyciu,
- nie przegrzewa ciętego detalu.

Zmiana rozmiaru tarcz oraz czas cięcia pręta ze stali nierdzewnej, o grubości 20mm, przy stałej prędkości szlifierki - 11000 obr/min (5 cięć w każ

Zmiana rozmiaru tarcz oraz czas cięcia pręta ze stali czarnej, o grubości 20mm, przy stałej prędkości szlifierki - 11000 obr/min (5 cięć w każ

Dodaj komentarz
* Pola wymagane