Po długiej i śnieżnej zimie przydomowe ogrody wymagają odświeżenia i przygotowania do słonecznego sezonu. Planując wiosenne porządki warto zatroszczyć się nie tylko o rośliny, ale również o meble i różne elementy dekoracyjne.

Za pomocą narzędzi wielofunkcyjnych marki Dremel w prosty sposób można przywrócić znakomity wygląd przedmiotom z drewna, metalu, a także ceramiki, nadając ogrodowi bardziej finezyjny wygląd.

Dremel MultiMax przywróci dawną świetność Twoim ulubionym meblom ogrodowym Fot. DremelZabrudzenia i rdza na meblach ogrodowych Kondycja mebli ogrodowych przechowywanych przez cały sezon zimowy na dworze, w nieogrzewanym garażu, czy piwnicy może ulec nadwyrężeniu. Drobne, rudawe plamy na elementach wykonanych z metalu oraz szarości i zaczernienia na częściach drewnianych mogą popsuć wygląd nawet najbardziej ozdobnych mebli. Za pomocą narzędzi marki Dremel z łatwością można przywrócić im pierwotny wygląd lub odpowiednio przygotować do malowania. Odświeżając metalowe elementy mebli ogrodowych należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca, które uległy korozji. Do gładkich i dużych powierzchni najlepiej użyć narzędzia Dremel Multi-Max wyposażonego w tarczę szlifierską - papier ścierny do powierzchni malowanych (MM70P) lub sztywną łopatkę zgarniającą (MM600), która idealnie sprawdzi się w przypadku usuwania odpryskującej farby.
Przy oczyszczaniu drobnych rdzawych plamek bądź powierzchni o nieregularnym kształcie polecamy narzędzie Dremel 3000 wyposażone w szczotki ze stali węglowej (428, 442 oraz 443) lub (wymiennie) końcówkę ścierną gwarantującą nienaruszenie materiału podstawowego (516). Dzięki małym rozmiarom, akcesoria do modelu Dremel 3000 pozwolą dotrzeć nawet do najmniej dostępnych zakamarków. Zmieniając osprzęt z tego przystosowanego do szlifowania metalu na ten przystosowany do pracy w drewnie, w prosty sposób można usunąć również zabrudzenia bądź nieestetycznie odpryskującą farbę. W przypadku szlifowania dużych powierzchni drewnianych najlepiej skorzystać z narzędzia Dremel Multi-Max i papieru ściernego o ziarnistości uzależnionej od głębokości zabrudzenia (P60, P120). Tak jak w przypadku metalu, przy oczyszczaniu małych elementów drewnianych lepiej sprawdza się Dremel 3000 z taśmami szlifierskimi (407, 430, 432, 428) na trzpieniu. Na koniec, oczyszczone elementy warto zabezpieczyć farbą lub lakierem dla utrzymania długotrwałego efektu.

Dremel Multi-Max w sklepie narzedzia.pl

Dremel 3000 dostępny jest w praktycznych zestawach wraz z najpotrzebniejszymi akcesoriami Fot. DremelZmiany temperatury często powodują, że ceramiczne donice pozostawione na zewnątrz pękają. Nie musi to oznaczać, że są już bezużyteczne. Można je powtórnie wykorzystać tworząc finezyjny klomb lub niestandardową ozdobę w ogrodzie.
Popękane donice należy oczyścić z resztek zabrudzeń i przebarwień używając narzędzia Dremel 3000 z odpowiednią końcówką szlifującą – kamieniem szlifierskim krzemowowęglikowym (84922). Następnie, wzdłuż pęknięcia należy przeciąć donicę za pomocą spiralnej końcówki do cięcia glazury (562) tak, aby uzyskać nieuszkodzoną połowę doniczki lub inny niebanalny kształt. Tak przygotowane elementy można finezyjnie poukładać na klombie tworząc w ten sposób intrygującą kompozycję, którą będą mogły porosnąć ozdobne rośliny. Połówki doniczek można również przymocować do murku w ogrodzie używając odrobiny cementu. Przymurowane na różnych wysokościach połówki doniczek stworzą asymetryczny wzór będący niepowtarzalnym stelażem dla zwisającej roślinności.

Multiszlifierka SERIA 300 z osprzętem i przystawkami - edycja limitowana w sklepie narzedzia.pl

Z pomocą VersaTip wykonasz finezyjne zdobienia w drewnie Fot. DremelWymiana tyczek ogrodowych Tyczki podtrzymujące byliny, bądź młode drzewka często pozostawione w ogrodzie na zimę wyglądają mało estetycznie, a ich sprężystość maleje, przez co tracą swoją funkcję. W takim wypadku warto pomyśleć o ich wymianie. Zamiast zakupu nowych, standardowych tyczek, można zrobić je samodzielne tak , aby oprócz praktycznej funkcji mogły stać się również oryginalną ozdobą dopasowaną do klimatu ogrodu. Drewniane tyczki można wykonać samodzielnie tnąc deskę na cieńsze podłużne listwy o przekroju kwadratu używając do tego piły ręcznej DSM20 wraz z prowadnicąkrawędziową (najlepiej zastosować uniwersalną tarczę DSM500). Wykorzystanie prowadnicy zapewni precyzyjne cięcia i idealnie gładkie kanty. Tak powstałe paliki należy dociąć do odpowiedniej wysokości uwzględniając prędkość wzrostu rośliny, którą mają podtrzymywać. Aby nadać tyczkom bardziej ozdobny charakter warto wykonać frez wzdłuż kantów tyczki. Do wykonania tej czynności polecamy narzędzie Dremel 3000 wyposażone w końcówkę do frezowania, którą można odpowiednio dostosować do grubości tyczki. Ciekawe ozdoby mogą stanowić również wypalone lub wygrawerowane na tyczce rustykalne wzory. Do wypalania w drewnie najlepiej użyć palnika  Dremel VersaTip wyposażonego w 6 wymiennych końcówek, dzięki czemu stworzony wzór będzie jeszcze bardziej finezyjny. Natomiast, grawerunek najłatwiej wykonać narzędziem Dremel Engraver, które w zestawie posiada szablony pomocne dla mniej zaawansowanych majsterkowiczów.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane