Bosch wprowadza na rynek kolejne akumulatory o podwyższonej pojemności – tym razem w klasie napięcia 36V. Zapewniają one 50% dłuższy czas pracy i dwukrotnie dłuższą żywotność. Pierwszymi narzędziami zasilanymi nowymi akumulatorami są akumulatorowe młoty udarowo-obrotowe SDS-plus: przeznaczone do najcięższych prac młoty GBH 36 V-LI Professional i GBH 36 VF-LI Professional oraz wyjątkowo lekki i wydajny młot GBH 36 V-EC Compact Professional.

Bosch oferuje innowacyjne baterie zapewniające wydajność narzędzia sieciowego, dzięki temu z powodzeniem mogą współpracować z elektronarzędziami przeznaczonymi do najbardziej wymagających prac. Nowe akumulatory Bosch Premium o pojemności podwyższonej do 2,0 i 4,0 Ah zastępują baterie poprzedniej generacji o pojemności – odpowiednio – 1,3 i 2,6Ah. Zwiększona pojemność akumulatorów zapewnia wydłużenie czasu pracy o 50% w porównaniu do dotychczasowych akumulatorów tej klasy napięcia.

Dodatkowo, zastosowana w nowych akumulatorach 36V technologia CoolPack pozwoliła na dwukrotne wydłużenie ich żywotności. Charakterystyczne czerwone ożebrowanie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła, które jest dzięki temu skuteczniej odprowadzane na zewnątrz. Ich niezwykła trwałość i żywotność nie oznacza jednak większych rozmiarów ani masy. W tej klasie napięcia nowe akumulatory Bosch są najmniejsze i najlżejsze wśród dostępnych obecnie na rynku. W ramach systemu Flexible Power nowych akumulatorów można używać z całą gamą profesjonalnych elektronarzędzi akumulatorowych w ramach klasy napięcia 36V.

 

Podobnie jak inne akumulatory litowo-jonowe Bosch, także nowe akumulatory 36V i ładowarki do nich objęte będą – po wcześniejszym zarejestrowaniu – wydłużoną, 24-miesięczną gwarancją uwzględniającą także zużycie eksploatacyjne.

Pierwszymi elektronarzędziami Bosch Professional sprzedawanymi z nowymi akumulatorami są akumulatorowe młoty udarowo-obrotowe SDS-plus. Akumulatorowe młoty udarowo-obrotowe GBH 36 V-LI Professional i GBH 36 VF-LI Professional zapewniają wydajność narzędzia sieciowego i są polecane do najcięższych prac. W obu modelach dotychczasowe akumulatory o pojemności 2,6Ah wymieniono na nowe akumulatory o pojemności podwyższonej do 4,0Ah. Dodatkowo, opakowania zostały zmienione ze standardowych walizek na praktyczne walizki systemowe L-BOXX.

Znany już użytkownikom i sprawdzony akumulatorowy młot udarowo-obrotowy GBH 36 V-LI Compact Professional z silnikiem komutowanym elektronicznie EC po zmianie akumulatorów zmieni nazwę na GBH 36 V-EC Compact Professional. To obecnie najlżejszy na świecie akumulatorowy młot udarowo-obrotowy o wydajności urządzenia sieciowego. Od teraz młot będzie oferowany z 2 akumulatorami o pojemności podwyższonej do 2,0Ah i w walizce systemowej L-BOXX.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane