Bosch umożliwia bezpyłowe wiercenie i dłutowanie

Bosch oferuje kompletny asortyment rozwiązań do bezpyłowego wiercenia i dłutowania. Rozszerza linię produktów do odsysania pyłu dla narzędzi profesjonalnych. Zobacz zestaw do wiercenia bezpyłowego wiertarkami udarowymi GDE 16 Cyl Professional i przystawka do odsysania pyłu GDE hex Professional.

Czym wiercić? Czym wkręcać?

Wiertarka jest jednym z podstawowych elektronarzędzi znajdujących się w składziku zarówno majsterkowicza jak i profesjonalnego budowlańca. Do czego służy każdy wie, jednak należy pamiętać że istnieje wiele podtypów sprzętu do wiercenia i wkręcania. W zależności od przeznaczenia i możliwości danego modelu, przyda się on do różnego rodzaju czynności. Poniżej podajemy kilka podstawowych typów urządzeń wiercąco-wkręcających, które mogą przydać się w pracach budowlanych i nie tylko.

Młot udarowo-obrotowy GBH 8-45 D Professional Bosch - moc i trwałość

Nowy młot udarowo-obrotowy GBH 8-45 D Professional jest narzędziem przeznaczonym do najcięższych prac w budownictwie naziemnym, podziemnym i instalacjach. Wytrzymałe komponenty gwarantują jego długą żywotność, a silnik o mocy 1 500 W i energia udaru 12,5 J – najwyższą wydajność.

EPTA 05/2009, czyli nowy standard pomiaru energii udaru

EPTA (European Power Tool Association) opracowała metodę pomiaru, która określa energię pojedynczego udaru w młotkach wiercąco-kujących i kujących dla ujednolicenia. Dotychczas wielkość ta była określana przez producentów w różny sposób. Dzięki temu producenci narzędzi są zobligowani podawać wiarygodne wartości energii pojedynczego udaru.

DH24PC3 Hitachi ma swój jeszcze doskonalszy zamiennik - DH26PC

Hitachi wprowadza na rynek nowe produkty adresowane dla profesjonalistów. Miejsce dotychczasowego młotka DH24PC3 zajęło urządzenie z nowej seria 2kg młotowiertarek – DH26PC (model trójfunkcyjny). Poznaj opinie użytkowników o wycofanym ze sprzedaży młocie i sprawdź, jakie innowacje wyróżniają zamiennik.

D25413K, D25414KT, D25415K i D25430K DeWalt - nowa seria młotowiertarek 4kg

DeWalt - marka narzędzi dla profesjonalistów - wprowadził na rynek innowacyjną serię 4-kilogramowych przewodowych młotowiertarek SDS-Plus. Ich najważniejsze cechy to minimalna masa, zwiększona moc, najniższy poziom wibracji oraz ergonomiczny kształt.

Nowa seria 2kg młotowiertarek Hitachi

Hitachi wprowadza na rynek nowe produkty adresowane dla profesjonalistów. Miejsce dotychczasowego młotka DH24PC3/DH24PB3 Hitachi z dniem 25 listopada 2013r. zajmie nowa seria 2kg młotowiertarek. Wachlarz nowości składa się z 6 całkowicie nowo zaprojektowanych młotowiertarek o symbolach: DH24PG (model dwufunkcyjny), DH24PH (model trójfunkcyjny), DH26PB (model dwufunkcyjny), DH26PC (model trójfunkcyjny) oraz 2 zupełnie nowe modele w tej klasie – DH28PBY (model dwufunkcyjny) i DH28PCY (model trójfunkcyjny).

Udar mechaniczny a udar pneumatyczny - czym się różnią?

Mechanizm udaru sprawia, że wiertarka staje się urządzeniem, za pomocą którego jesteśmy w stanie wykonywać wiercenia w wymagającym materiale, np. beton, cegła. W wiertarkach stosowane są głównie 2 typy mechanizmów udarowych (mechaniczny i pneumatyczny), które służą do wiercenia specjalnymi wiertłami otworów w materiałach budowlanych.

Młot KD1250K Black & Decker - duża moc i mnóstwo możliwości

Black & Decker wprowadza na rynek kolejną nowość - młot KD1250K Black & Decker. Jest to wielofunkcyjny młot, który potrafi nie tylko wiercić, lecz także kuć i dłutować. Co więcej, obecnie jest to jedyny na rynku młot dla majsterkowiczów pokazujący zużycie szczotek węglowych, ale to nie koniec! KD1250K posiada mocny silnik 1250W oraz wysokiej jakości mocowanie typu SDS-Plus

Akumulatorowa młotowiertarka BHR241RFE w rękach specjalisty

Poddaliśmy testom akumulatorową młotowiertarkę BHR241RFE 18V. Zobacz wszelkie wady i zalety tego narzędzia.
Strona 3 z 5