autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Firma Leitz Polska rozpoczęła przygotowania do powiększenie kompleksu produkcyjnego w Radomsku (woj. łódzkie). Zespół obiektów fabrycznych rozbudowany zostanie o około 2,5 tys. mkw.

Przygotowania prowadzone są na działce zlokalizowanej przy ulicy Duńskiej. W ramach inwestycji Leitz zamierza dobudować nową halę produkcyjną z częścią socjalno-biurową. Wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się pod koniec II kw. br.
Leitz jest producentem narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopodobnych, tworzyw sztucznych i metali nieżelaznych. Oprócz sprzedaży i doradztwa firma zajmuje się serwisem narzędzi.
Firma Leitz to światowy lider w produkcji narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopodobnych, tworzyw sztucznych i metali nieżelaznych z już 130-letnią tradycją. Zdobyte doświadczenie, wysokokwalifikowana kadra inżynierska i najnowocześniejsze technologie produkcji sprawiają, że narzędzia firmy Leitz to gwarancja najwyższej jakości, niezawodności i trwałości. Naszą dewizą jest dostarczanie najbardziej optymalnych narzędzi do danego procesu produkcji. Stąd, mimo prawie 8000 narzędzi standardowych, 2/3 wyrobów jest wytwarzanych na specjalne zamówienie Klienta. Doradztwem i optymalizacją narzędzi zajmuje się ponad 300 inżynierów na całym świecie.

Oprócz sprzedaży narzędzi i profesjonalnego doradztwa firma Leitz zajmuje się serwisem narzędzi. Gęsta sieć placówek serwisowych, najwyższa jakość ostrzenia, odbiór i przywóz narzędzi własnymi środkami transportu to kolejny wyróżnik firmy Leitz na całym świecie.
Polski oddział powstał w 1997 r i początkowo zajmował się wyłącznie serwisowaniem. Obecnie spółka posiada w Polsce siedem filii. W Radomsku firma zatrudnia około 80 osób.
Źródło: www.leitz.pl

* Pola wymagane
Dodaj komentarz