Przy czynnościach takich, jak pompowanie kół od roweru, dmuchanie materaca wystarczy kompresor bezolejowy Einhell TH-AC 1900/6 OF o pojemności 6l i wydajności do 139l/min. Kompresor bezolejowy typu Makita MAC610 sprawdzi się podczas pracy na dachu z gwoździarką czy przy czyszczeniu powierzchni w przemyśle spożywczym. Sprzęt do warsztatu powinien być wydajniejszy i trwalszy, dlatego warto wybrać kompresor olejowy. Na przykład urządzenie Airpress HL340-90 o wydajności 340l/min i zbiorniku 90l sprawdzi się przy malowaniu pojedynczych elementów czy zasilaniu klucza udarowego.

Kompresor do domu

Wybierając kompresor do domowego użytku można zdecydować się na mały i lekki kompresor bezolejowy, taki jak Pansam A040300 o wydajności 11l/min, którym napompujemy balony na przyjęcie urodzinowe czy materac, gdy przyjadą goście. Taki sprzęt jest mały i lekki, dlatego można go zabrać na wyjazd za miasto. Jeśli zależy nam na urządzeniu, które chcemy wykorzystać do sporadycznego zasilania pistoletu malarskiego czy pompowania kół to warto wybrać kompresor olejowy, który jest bardziej wydajny i trwały. Do domu wystarczy kompresor olejowy Aeg L50-2 o wydajności 170l/min i pojemności zbiornika 50l. 

einhell

Zobacz również: wyposażenie do kompresorów

Kompresor do warsztatu 

Do bardziej wymagających zadań warto zdecydować się na kompresor olejowy o wydajności minimum 300l/min. Przykładem może być kompresor olejowy HK700-300 Airpress, którego wydajność na ssaniu wynosi 700l/min. Taki sprzęt powinien sprawdzić się przy pracach lakierniczych, motoryzacyjnych, zasilaniu urządzeń pneumatycznych. W przypadku zasilania urządzeń należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu kompresora do mocy sprzętu, aby zapobiec spadkom ciśnienia w czasie pracy. Przy długotrwałych pracach, takich jak lakierowanie samochodu czy odkręcanie dużej liczby śrub dobrze jest używać kompresora o dużej pojemności zbiornika (ok. od 200l), takiego jak kompresor GD38-200-475 Gudepol. Dzięki temu unikniemy przestojów przeznaczonych na napełnienie zbiornika. Należy również pamiętać, że w przypadku kompresorów olejowych używanych do zasilania pistoletów lakierniczych trzeba stosować filtry i osuszacze, aby resztki oleju i skroplona na ściankach zbiornika woda nie prowadziły do powstawania bąbli na lakierowanej powierzchni. Jeśli chodzi o kompresor bezolejowy to warto wykorzystać go podczas pracy, np. z gwoździarką. Takie urządzenie, jak Makita MAC610 jest lekkie i można je zabrać na dach. Sprawdzi się również podczas czyszczenia powierzchni w sektorze spożywczym, gdyż nie musimy się obawiać wycieku oleju podczas przedmuchiwania. Dużym plusem kompresora MAC610 jest cicha praca, która wyróżnia go na tle podobnych urządzeń.

airpress

Zapoznaj się również z szerszą ofertą: kompresory powietrza

 

Podsumujmy:

  • kompresor o wydajności do 300l/min – sprawdzi się w domu i drobnych pracach warsztatowych,
  • do lakierowania czy pompowania kół warto wybrać kompresor olejowy,
  • Makita MAC610 – kompresor bezolejowy do zadań specjalnych (praca na dachu, przy spożywce),
  • mały i poręczny kompresor bezolejowy Pansam A040300 przyspieszy pompowanie materaca czy basenu dziecięcego,
  • kompresor do lakierowania powinien być używany wraz z osuszaczem i filtrem.
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane