Porównanie kamery termowizyjnej GTC 400 Bosch ze słynnym predatorem ma bardziej charakter żartobliwy. Jednak trzeba przyznać, że gdyby ten twór z kosmosu miał taki sprzęt, to twórcy filmu bardziej musieliby się nagłowić, jak Arnold Schwarzenegger ma pokonać potwora, bo maska z błota mogłaby mu nie wystarczyć. Jakie zatem możliwości ma kamera termowizyjna Bosch? O tym w dalszej części.

Kup w Narzedzia.pl
Kamera termowizyjna Bosch GTC 400 C
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
3 748,99

Po co nam kamera termowizyjna?

Kamera termowizyjna GTC 400 C znajdzie zastosowanie przy wykrywaniu wad i awarii. Szczególnie przydatna jest na etapie wykończenia domu czy mieszkania, gdy mamy surowy stan. Wtedy też okazuje się, czy ekipa budowlana była dokładna, czy predator powinien ją zneutralizować. Ale do rzeczy... Za pomocą kamery możemy, np. zidentyfikować wady konstrukcyjne w postaci mostków cieplnych, które powodują zwiększone straty ciepła, zawilgocenia i powstawanie pleśni. W większości przypadków usunięcie mostków jest niemożliwe więc nic nam po sprawdzeniu, gdzie występują, ale w niektórych przypadkach możemy je ograniczyć, i w takich sytuacjach użycie kamery ma sens. Kamera termowizyjna Bosch pozwala także na sprawdzanie grzejników czy ogrzewania podłogowego pod względem równomiernego rozchodzenia się ciepła. Przy montażu ścian działowych z płyt g-k możemy też sprawdzić, czy przy okazji nie uszkodzimy instalacji ogrzewania podłogowego. Model GTC 400 C Bosch daje również możliwość identyfikowania mocno nagrzanych elementów elektrycznych, np. bezpieczników, a także części maszyn przegrzanych z powodu wadliwego łożyska kulkowego. Za pomocą kamery termowizyjnej możliwe jest też lokalizowanie poluzowanych połączeń w szafach rozdzielczych. To tylko wybrane przykłady, które pokazują zastosowanie tego urządzenia. Sprawdzi się ono wszędzie tam, gdzie zależy nam na wykrywaniu różnic temperatur.

Kamera termowizyjna Bosch

Gdzie można zapisać pomiary?

Kamera Bosch GTC 400 C została zaopatrzona w moduł komunikacyjny WLAN, dzięki czemu może pełnić funkcję hotspotu WiFi. Jakie daje to możliwości użytkownikowi? Dla filmowego predatora byłaby to okazja do zapisania zdjęcia ofiary na pamiątkę przed jej likwidacją, a dla fachowca możliwość wykonania pełnej dokumentacji z dokonanych pomiarów. Użytkownik może połączyć swój smarfton czy tablet z kamerą i importować obrazy wraz z danymi pomiarowymi do aplikacji Bosch Measuring Master. Zrobione kamerą zdjęcia można edytować bezpośrednio w aplikacji i dołączyć do nich notatki lub instrukcje. Inną z możliwości jest przeniesienie plików ze zdjęciami na komputer za pomocą kabla micro USB, aby je edytować lub sporządzać raporty i oferty w bezpłatnym oprogramowaniu GTC Transfer Software. 

Kamera termowizyjna GTC 400 C

Zobacz też inne produkty w kategorii:  pomiar temperatury

Budowa i zasilanie kamery

Kamera o szerokim kącie widzenia (71 stopni) umożliwia utrwalenie na jednym zdjęciu dużego fragmentu obrazu, nawet jeśli jest ona w niewielkiej odległości od sprawdzanego obiektu. Zdjęcia termiczne w rozdzielczości 160x120, 19200 pikseli są widoczne na 3,5 calowym wyświetlaczu, co odpowiada dokładnie jednemu punktowi pomiarowemu, gwarantując szczegółowy i pełen informacji obraz. Kamera cechuje się wysoką czułością termiczną, co zapewnia wykrycie najdrobniejszych różnic temperatur. W obsłudze tego typu urządzeń ważne jest, aby można było nim swobodnie pracować, dlatego zasilanie kamery akumulatorem lub bateriami jest tutaj jak najbardziej trafionym rozwiązaniem. W przypadku GTC 400 C mamy do wyboru akumulator litowo-jonowy 12V, który montuje się bezpośrednio do kamery lub 4 baterie 1,5V LR6 AA, które wymagają użycia adaptera do baterii AA1 Professional. Jeśli chodzi o obudowę kamery termowizyjnej Bosch to posiada ona klasę ochronności przed wodą i pyłem IP53, co pozwala bez przeszkód stosować ją na budowie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane