Jeden akumulator 18V Bosch do wszystkich narzędzi

kategoria: Nowości w ofercie Komentarze Data publikacji: 2010-10-15

autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Nowy system akumulatorowy 18 V o nazwie „Power4All“ umożliwia stosowanie jednego i tego samego akumulatora litowo-jonowego w wielu narzędziach: wiertarko-wkrętarce, wiertarce udarowej, wyrzynarce, szlifierce uniwersalnej, a także w narzędziach ogrodowych, takich jak podkaszarka czy sekator. Użytkownik nie potrzebuje już gromadzić niekompatybilnych ze sobą akumulatorów i ładowarek oraz oszczędza przy zakupie kolejnych narzędzi bez akumulatora i ładowarki. Wszystkie elektronarzędzia linii zielonej oraz narzędzia ogrodowe wchodzące w skład systemu narzędzi akumulatorowych 18 V „Power4All” firmy Bosch są dostępne w sprzedaży od października. Logo „Power4All“ znajdujące się na opakowaniach pozwoli rozpoznać, które narzędzia należą do nowej rodziny akumulatorowej.

Kup w Narzedzia.pl
Pilarka łańcuchowa Bosch UniversalChain18
dostępne
7 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
539 zł
Odkurzacz Bosch GAS 18V-1
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
pon.
405,99 zł
Klucz udarowy Bosch GDX 18V-200 C
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
946,99 zł
Lampa akumulatorowa LED Bosch GLI 18V-300
dostępne
9 szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
304,49 zł
Klucz udarowy Bosch GDX 18V-200 C 2x5.0Ah
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
wtorek
2 036 zł

Nowy system narzędzi akumulatorowych Li 18 V „Power4All“ firmy Bosch

Rodzina narzędzi „Power4All” została przygotowana przez firmę Bosch pod kątem najczęstszych czynności wykonywanych w domu i ogrodzie, jak np. wkręcanie, wiercenie, szlifowanie, piłowanie, podkaszanie trawników i przycinanie żywopłotów. Użytkownik może kupić zestaw podstawowy składający się z narzędzia, akumulatora, 18 V i ładowarki, a decydując się na zakup kolejnego narzędzia z rodziny może wybrać sam produkt bez akumulatora i ładowarki. W razie potrzeby użytkownik może w każdej chwili dokupić oddzielnie akumulator lub ładowarkę. W ten sposób Bosch oferuje użytkownikom dużą elastyczność oraz efektywność i wygodę działania, a także oszczędność pieniędzy.

Akumulator litowo-jonowy 18 V „Power4All” zapewnia odpowiedni zapas energii do wszystkich prac przewidzianych w systemie. Ponieważ akumulatory litowo-jonowe mają niski poziom samorozładowania, są gotowe do pracy nawet po dłuższej przerwie w użytkowaniu. Ponadto, ze względu na brak efektu pamięci, można je doładowywać w każdej chwili, nie ryzykując trwałym obniżeniem pojemności akumulatora. Wskaźniki LED umieszczone na urządzeniach sygnalizują stan naładowania i informują użytkownika o konieczności doładowania akumulatora. 1-godzinna ładowarka dołączana standardowo do zestawu podstawowego z elektronarzędziem linii zielonej pozwala wyjątkowo szybko naładować akumulatory. Do urządzeń ogrodowych dołączane są standardowo ładowarki 3-godzinne.

Wkręcanie, wiercenie, piłowanie, szlifowanie – wszystko przy zastosowaniu jednego akumulatora. Przyjrzyjmy się ofercie narzędzi wchodzących w skład rodziny „Power4ALL”

Do wkręcania i wiercenia Bosch oferuje wiertarko-wkrętarkę PSR 18 LI-2. Na jednym cyklu ładowania urządzenie jest w stanie wkręcić do 300 wkrętów w drewnie. Maksymalne średnice wkrętów dla tego modelu wynoszą 35 mm w drewnie i 10 mm w stali.

Innym uniwersalnym urządzeniem jest wiertarko-wkrętarka udarowa PSB 18 LI-2. Dwubiegowa przekładnia oferuje wysoką moc na pierwszym biegu przy wkręcaniu oraz wysoką prędkość obrotową na drugim biegu umożliwiającą wiercenie z udarem lub bez udaru. Maksymalna średnica wiercenia dla tego modelu wynosi 35 mm w drewnie i 12 mm w betonie.

Mobilnym i wydajnym urządzeniem jest wyrzynarka Bosch PST 18 LI. Wyrzynarka przekonuje do siebie kompaktową i lekką konstrukcją. Dobra widoczność linii cięcia gwarantuje precyzją pracy. 4-stopniowa oscylacja brzeszczotu oraz możliwość naładowania akumulatora bez konieczności wyjmowania go z urządzenia, gwarantują szybkie tempo pracy.

W ofercie znajduje się także szlifierka uniwersalna Bosch PSM 18 LI służąca do szlifowania drewna, tworzyw sztucznych lub metalu. Rękojeść zamknięta oraz możliwość stosowania najróżniejszych nasadek szlifierskich montowanych w systemie SDS, sprawiają, że urządzenie ma wszechstronne zastosowanie. Płyta szlifierska jest podzielona na dwie części. Przednia część w kształcie delty jest obracana, co zapewnia optymalne wykorzystanie papieru ściernego.

Praktyczną pomocą przy pracach w domu oraz podczas uprawiania sportu jest uniwersalna 3 diodowa lampka akumulatorowa Bosch PML 18 LI, którą Bosch oferuje jako zestaw bez akumulatora i ładowarki. W zestawie znajduje się uchwyt giętki do zamocowania lampki na ławie roboczej lub biurku oraz uchwyt do roweru i opaska do zamocowania na czole lub na kasku ochronnym. Lampka może działać również z 14,4 V akumulatorem.

Wśród urządzeń należących do nowego systemu „Power4All” znajduje się również sekator akumulatorowy AHS 52 LI, który waży zaledwie 2,3 kg. Dzięki optymalnemu wyważeniu oraz ergonomicznie umieszczonemu uchwytowi, sekator można komfortowo obsługiwać w każdej pozycji. Bezpieczny dwuręczny uchwyt typu T, pokryty miękką okładziną Softgrip, zapewnia wygodną pracę zarówno osobie prawo- , jak i leworęcznej.

Natomiast dzięki podkaszarce ART 26 LI pielęgnację trawnika jest prosta i przyjemna. Drążek teleskopowy z regulacją umożliwia dopasowanie wysokości pracy do wzrostu użytkownika. Rękojeść dodatkowa pozwala zachować prawidłową postawę ciała podczas różnych prac. Do podkaszania krawędzi trawnika użytkownik może obrócić głowicę o 90 stopni. Do podkaszania trawy pod krzewami lub w ukrytych zakamarkach można skorzystać z funkcji nachylenia drążka teleskopowego względem głowicy, która jest ogromną zaletą podkaszarki. Podczas przycinania trawy przy murach specjalny kabłąk zapewnia optymalny odstęp urządzenia od przeszkody. Atutem jest także niewielki ciężar urządzenia – tylko 2,4 kilograma.

Przeczytaj też:
Bosch ProCORE18V - nowy wymiar mocy Bosch ProCORE18V - nowy wymiar mocy

Nowe akumulatory Bosch ProCORE18V to obecnie najmocniejsze akumulatory w historii. Nowy wymiar mocy dla wszystkich profesjonalnych...

Czytaj cały artykuł
Komentarze
Administracja narzedzia.pl 2022-07-27

Pasuje do 18V z systemu power4all ;) Sam artykuł jest z 2010 roku, kiedy wchodził system, od tego czasu sporo się zmieniło. Dziękujemy bardzo za komentarz, postaramy się w najbliższym czasie uaktualnić artykuł.

Riko 2022-07-27

Akumulator nie do wszystkich tylko do linii zielonej lub niebieskiej, artykuł wprowadza w błąd. Większość firm ma tę samą tendencję

Dodaj komentarz
* Pola wymagane