Do pracy wewnątrz pomieszczeń sprawdzi się większość laserów. W przypadku pracy na zewnątrz lub w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych ważne jest, aby laser był przystosowany do współpracy z odbiornikiem laserowym. Spośród tego typu urządzeń możemy wybrać DW088K DeWalt do podstawowych prac budowlanych czy też laser GLL 3-80P Bosch, który sprawdzi się przy bardziej wymagających konstrukcjach. Posłużą one w pomiarach poziomu wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Laser krzyżowy – na co zwrócić uwagę?

Laser krzyżowy DW088K DeWalt wyznaczający 2 linie znajdzie zastosowanie przy takich pracach jak montaż płyt kartonowo-gipsowych, wyznaczanie linii przebiegu przewodów, rur, poziomowanie fundamentów. Laser ten można ustawić także po skosie. Plusem DW088K jest również walizka dołączona do lasera, dzięki której mamy pewność, że narzędzie jest bezpiecznie przechowywane i transportowane. W bardziej skomplikowanych pracach (montaż podwieszanych sufitów, montaż oświetlenia punktowego), gdzie często trzeba wyznaczać wiele linii jednocześnie sprawdzi się laser płaszczyznowy GLL 3-80P Bosch, który pozwala na wyświetlanie linii poziomej oraz 2 linii pionowych w zakresie 360 stopni przechodzących przez cały sufit, podłogę oraz wszystkie ściany. Przy wyborze lasera warto zastanowić się także nad dodatkowym osprzętem, który umożliwi mocowanie urządzeń w różnych miejscach oraz na wybranych wysokościach. Lasery są często zaopatrzone w specjalne uchwyty o wszechstronnym mocowaniu, np. laser krzyżowy Leica Lino L2. Oprócz uchwytów dużą pomocą przy użytkowaniu lasera będzie statyw lub tyczka rozporowa. Statyw umożliwia mocowanie lasera na wysokościach w granicach około 150-180cm, natomiast tyczka sprawdzi się przy pracach na większym zasięgu do ok. 360cm. Statyw lub tyczkę można dokupić osobno, jak też wybrać urządzenie razem z osprzętem, np. laser krzyżowy Bosch PCL 20 set.

laser krzyżowy leica lino 2, pomiar poziomu, narzędzie pomiarowe leica, leica lino2, laser leica

Zobacz również: statywy i tyczki rozporowe na narzedzia.pl

Podsumowując:

  • Podstawowe prace na budowie, w pomieszczeniu – laser krzyżowy, np. DW0088K DeWalt
  • Praca na zewnątrz, pomieszczenia nasłonecznione, wyznaczanie długich linii – laser krzyżowy przystosowany do pracy z odbiornikiem laserowym
  • Laser płaszczyznowy – prace wymagające wyznaczania wielu linii jednocześnie
  • Statyw i tyczki rozporowe umożliwiają pracę na różnych wysokościach
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz