Zastanawiasz się nad wyborem klucza dynamometrycznego? Mieliśmy okazję testować elektroniczny klucz dynamometryczny Neo 08-820. Poznaj atuty klucza z elektronicznym wyświetlaczem, ułatwiającym pracę i gwarantującym precyzyjne ustawienie parametrów dokręcania.

Elektroniczny klucz dynamometryczny Neo 08-820 to dosyć innowacyjne rozwiązanie na rynku narzędzi motoryzacyjnych. Model ten został wyposażony w elektroniczny wyświetlacz służący do odczytu i regulacji parametrów pracy. Dla wygody użytkowania posiada dodatkowo sygnalizację wizualną za pomocą kolorowej diody oraz sygnalizację dźwiękową informujące o osiągnieciu wybranego momentu dokręcania. Klucz dynamometryczny Neo 08-820 zapewnia szeroki zakres pomiarów od 20 do 200Nm, a przy tym zachowuje wysoką dokładność.

Zobacz całą ofertę kluczy dynamometrycznych

Dokładne ustawienie momentu dokręcania

Użytkownik klucza dynamometrycznego Neo ustawia sobie moment dokręcania, który chce osiągnąć – określny zwykle przez producenta samochodu ze wskazaniem, z jaką siłą mają być dokręcone koło w wybranym modelu samochodu. Gdy żądany moment dokręcania zostaje osiągnięty, elektroniczny mechanizm wyzwalający informuje użytkownika o zaprzestaniu dokręcania na 2 sposoby: za pomocą sygnału dźwiękowego oraz dioda LED. Osiągnięty moment zostaje zarejestrowany na wyświetlaczu i może być zapisany w rejestrze danych w celu dalsze analizy. Elektroniczny klucz dynamometryczny Neo 08-820 jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalnych zakładów, które dostosowują dokładnie siłę dokręcenia kół do zaleceń producenta auta.


 

Przeczytaj też: Profesjonalne zestawy narzędzi – ranking najwyżej ocenianych

Klucz dynamometryczny - wygodna praca

Ustawianie, wyświetlanie i przechowywanie pomiarów w przypadku elektronicznego klucza dynamometrycznego Neo 08-820 odbywa się nośnikiem elektronicznym. Sygnalizacja dźwiękowa i kolorami na wyświetlaczu informuje o osiągnięciu wartości granicznych. Sygnał dźwiękowy informuje o zbliżaniu się do określonej wartości poprzez natężenie dźwięku, a osiągnięcie wybranej wartości sygnalizuje dźwięk ciągły. Sygnalizacja kolorami diod również informuje o tym, na jakim etapie pracy jesteśmy. Dioda pomarańczowa informuje, że zbliżamy się do określonej wartości, natomiast czerwona sygnalizuje konieczność zakończenia pracy, gdyż została osiągnięta ustalona wartość. 


Dodatkowe udogodnienia

Dodatkowym atutem elektronicznego klucza dynamometrycznego jest możliwość przechowywania do 10 danych dokręcania. Dzięki temu możemy wrócić do wcześniejszych ustawień i sprawdzić, np. czy dokręciliśmy koło z odpowiednią siłą. Obsługa klucza i nastawienie odpowiedniego momentu nie stanowi problemu, dzięki wygodnej klawiaturze i dużemu wyświetlaczowi. Moment obrotowy jest zadawany precyzyjnie i błyskawicznie za pomocą elektronicznego regulatora.

Sprawdź: Jaki klucz pneumatyczny do warsztatu? Testujemy klucz Neo 12-022

Klucz dynamometryczny - podsumowanie

  • Klucz dynamometryczny Neo 08-820 zapewnia błyskawiczne i precyzyjna nastawa żądanych parametrów
  • Klucz posiada podwójny sygnał stopu: dźwiękowy i wizualny – nie ma możliwości uszkodzenia gwintu
  • Elektroniczny klucz dynamometryczny Neo 08-820 gwarantuje dokładność
  • Klucz wyróżnia mocny i trwały korpus z rekojeścią pokrytą okładziną, która chroni przed zabrudzeniami i odpornego na działanie szkodliwych substancji
  • Wyposażony w trwały i odporny na zużycie mechanizm pomiarowy
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane