Skrzynki narzędziowe można z powodzeniem porównać do przenośnych warsztatów z niezbędnymi narzędziami. Nie trzeba mówić, że skrzynki narzędziowe organizują i porządkują miejsce działania, ułatwiają sprawne wykonywanie prac – a na tym zależy nie tylko fachowcom, ale również majsterkowiczom.

Kup w Narzedzia.pl
Kosz z 6 organizerami MULTI Qbrick System TWO BOX 200
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
179
119
Modułowa szafka narzędziowa na kołach Yato YT-09101
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
590,49
Skrzynia narzędziowa 26 Itamati TOOLBOX L
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
89,99
Skrzynia modułowa Qbrick System ONE 350 PROFI
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
156,99
Mobilny warsztat Qbrick System TWO SET PLUS
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
358,99

Czym kierować się przy wyborze skrzynki narzędziowej?

Dobra, a jednocześnie funkcjonalna i trwała skrzynka narzędziowa powinna wyróżniać się odpowiednim rozmiarem, pojemnością i materiałami, z których jest wykonana. Skrzynia musi też odpowiadać indywidualnym potrzebom użytkownika i być w pełni dostoswana do wykonywanej przez niego pracy. Nim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnej skrzynki o określonych wymiarach, należałoby się zastanowić się, do czego będzie nam ona służyć oraz jakie narzędzia chcemy mieć na stanowisku pracy.

Niewielki rozmiar skrzynki narzędziowej usprawni jej transport, np. między placami budowy, aczkolwiek większa pojemność skrzyni umożliwia przechowanie większej ilości niezbędnych narzędzi. Producenci dbają jednak o to, by dopracować skrzynie w najdrobniejszym szczególe i dostosować je do potrzeb użytkownika. Dlatego też duże skrzynie zostały wyposażone w kółka i poręczne uchwyty.

 

skrzynka narzędziowa itamati

 

Co więcej, niektóre skrzynie są konstruowane modułowo – mniejsze pojemniki łączą się w duże mobilne warsztaty. W związku z tym na pole działania fachowiec może wziąć cały, gotowy komplet lub tylko te moduły, które najbardziej potrzebuje. Oznacza to, że przenoszenie sporych gabarytowo skrzyni narzędziowych nie powinno stanowić większego problemu. Ponadto wyposażenie skrzynki narzędziowej w duże i solidne kołach sprawia, że transport po nierównych placach budowy nie narazi narzędzi znajdujących się w środku na uszkodzenia. Dla bezpieczeństwa zawartości i wygody użytkownika skrzynia narzędziowa powinna mieć również pionowe organizery. Na placu budowy sprawdzi się z również specjalnie wzmocniona konstrukcja, dzięki której skrzynia wytrzyma duży nacisk.

Z jakiego materiału powinna być zrobiona skrzynka narzędziowa?

Przy wyborze skrzynki narzędziowej powinniśmy również zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z jakich została ona wykonana. Oczywisty jest fakt, że im lepsze tworzywo i solidne wykonanie tym dłuższy okres użytkowania. Trwałe – najlepiej galwanizowane – łączniki szuflad oraz wytrzymałe mocowania odporne na duże obciążenia, to również niezwykle istotne kwestie.

Na stanowisku pracy nie można również zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Dużym atutem są skrzynie wyposażone w klapy z możliwością blokady za pomocą kłódki. Bardziej zaawansowane technologicznie skrzynie narzędziowe posiadają nawet alarm i zamek z kodem elektronicznym, który może otworzyć wyłącznie osoba do tego uprawniona. To nowatorskie rozwiązanie gwarantuje absolutne bezpieczeństwo i zapobiega kradzieży narzędzi.

Nieustanna troska producentów o sprostanie oczekiwaniom użytkowników sprawiła, że niedługo na rynku pojawi się nowość, jeśli chodzi o przewożenie narzędzi. Innowacyjne rozwiązanie to nic innego, jak mocowana wewnątrz auta szyna, pozwalająca na zainstalowanie skrzyni narzędziowej. Dzięki temu będzie można ją szybko i sprawie wyciągnąć z samochodu i przetransportować w dowolnie wybrane miejsce.

Rodzaje skrzynek i organizerów narzędziowych

Skoro znamy już zalety skrzyni narzędziowych, a także wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniej. Porównajmy niektóre modele dostępne w naszym sklepie.

  • Małe i poręczne skrzynki narzędziowe  – skrzynki najczęściej są wykonane z polipropylenu. Przeznaczone zostały do przenoszenia akcesoriów i małych gabarytowo narzędzi. Skrzynki narzędziowe zwykle posiadają wyciąganą przegródkę dla mniejszych narzędzi oraz dwa wygodne pojemniki w pokrywie. Dzięki podwójnemu metalowemu zamknięciu możliwe jest założenie kłódki. Skrzynki narzędziowe z tej kategorii idealnie nadają się do prac remontowo-budowlanych i warsztatowych.

skrzynka narzędziowa itamati front

 

  • Torba na narzędzia – posiada liczne przegródki pozwalające zachować absolutny porządek w miejscu pracy. Wewnątrz znajduje się ścianka mocowana na rzep, co umożliwia jej szybki i sprawny demontaż. Wzmocniona plastikiem podstawa i ściany boczne zwiększająca trwałość. Mocne, sztywne narożniki podtrzymują konstrukcję torby. Torba na narzędzia dzięki solidnej rączce umożliwia szybkie i sprawne przenoszenie całego sprzętu.

 

torba narzędziowa bosch

 

  • Modułowe skrzynie narzędziowe – mniejsze i większe skrzynie można połączyć w jeden regał, często wyposażony dodatkowo kółka lub dodatkowy wózek, na której można konstrukcję postawić. Mobilne warsztaty pozwalają na przewożenie dużej ilości narzędzi w bezpieczny sposób. To idealny wybór, jeśli zależy nam na mobilności.

skrzynka modułowa qbrick

 

  • Pasy narzędziowe - w przypadku drobnych narzędzi wygodniejszy do ich noszenia będzie pas narzędziowy, wykonany z trwałej skóry lub sztucznych tkanin.

pas narzędziowy topex

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Adam 2020-05-28

    Najlepsze są qbricki!

  • Bożena 2019-12-05

    Skrzynki to dobry prezent, ja kupuję wszystkim mężczyznom z rodziny, a to organizer, a to skrzynkę. Zawsze mam z głowy wymyślanie prezentu na święta, a taka skrzynka to się przyda do wszystkiego. I do nici, i do warsztatu.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane