Oceń artykuł:
Ocena: 2,5/5
Ilość ocen: 6

Skrzynki narzędziowe można z powodzeniem porównać do przenośnych warsztatów z niezbędnymi narzędziami. Nie trzeba mówić, że skrzynki narzędziowe organizują i porządkują miejsce działania, ułatwiają sprawne wykonywanie prac – a na tym zależy nie tylko fachowcom, ale również majsterkowiczom.

Kup w Narzedzia.pl
Skrzynia narzędziowa DeWalt 1-70-322
W magazynie 2 szt.Zamów dziś do 14:00 a towar będzie u Ciebie jutro
241 PLN
Skrzynka narzędziowa Modeco MN-03-112
W magazynie >10 szt.Wysyłka jutro o 14:00
115 PLN
Skrzynka narzędziowa Modeco MN-03-110
W magazynie >10 szt.Wysyłka jutro o 14:00
82 PLN

Dobra, a jednocześnie funkcjonalna i trwała skrzynka narzędziowa powinna wyróżniać się odpowiednim rozmiarem, pojemnością i materiałami, z których jest wykonana. Skrzynia musi też odpowiadać indywidualnym potrzebom użytkownika i być w pełni dostoswana do wykonywanej przez niego pracy. Nim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnej skrzynki o określonych wymiarach, należałoby się zastanowić się, do czego będzie nam ona służyć oraz jakie narzędzia chcemy mieć na stanowisku pracy. Niewielki rozmiar skrzynki narzędziowej usprawni jej transport, np. między placami budowy, aczkolwiek większa pojemność skrzyni umożliwia przechowanie większej ilości niezbędnych narzędzi. Producenci dbają jednak o to, by dopracować skrzynie w najdrobniejszym szczególe i dostosować je do potrzeb użytkownika. Dlatego też duże skrzynie zostały wyposażone w kółka i poręczne uchwyty. Co więcej, niektóre skrzynie są konstruowane modułowo – mniejsze pojemniki łączą się w duże mobilne warsztaty. W związku z tym na pole działania fachowiec może wziąć cały, gotowy komplet lub tylko te moduły, które najbardziej potrzebuje. Oznacza to, że przenoszenie sporych gabarytowo skrzyni narzędziowych nie powinno stanowić większego problemu. Ponadto wyposażenie skrzynki narzędziowej w duże i solidne kołach sprawia, że transport po nierównych placach budowy nie narazi narzędzi znajdujących się w środku na uszkodzenia. Dla bezpieczeństwa zawartości i wygody użytkownika skrzynia narzędziowa powinna mieć również pionowe organizery. Na placu budowy sprawdzi się z również specjalnie wzmocniona konstrukcja, dzięki której skrzynia wytrzyma duży nacisk.

Przy wyborze skrzynki narzędziowej powinniśmy również zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z jakich została ona wykonana. Oczywisty jest fakt, że im lepsze tworzywo i solidne wykonanie tym dłuższy okres użytkowania. Trwałe – najlepiej galwanizowane – łączniki szuflad oraz wytrzymałe mocowania odporne na duże obciążenia, to również niezwykle istotne kwestie.

Na stanowisku pracy nie można również zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Dużym atutem są skrzynie wyposażone w klapy z możliwością blokady za pomocą kłódki. Bardziej zaawansowane technologicznie skrzynie narzędziowe posiadają nawet alarm i zamek z kodem elektronicznym, który może otworzyć wyłącznie osoba do tego uprawniona. To nowatorskie rozwiązanie gwarantuje absolutne bezpieczeństwo i zapobiega kradzieży narzędzi.

Nieustanna troska producentów o sprostanie oczekiwaniom użytkowników sprawiła, że niedługo na rynku pojawi się nowość, jeśli chodzi o przewożenie narzędzi. Innowacyjne rozwiązanie to nic innego, jak mocowana wewnątrz auta szyna, pozwalająca na zainstalowanie skrzyni narzędziowej. Dzięki temu będzie można ją szybko i sprawie wyciągnąć z samochodu i przetransportować w dowolnie wybrane miejsce.  

Skoro znamy już zalety skrzyni narzędziowych, a także wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniej. Porównajmy niektóre modele dostępne w naszym sklepie.

Małe skrzynki narzędziowe:

  •  Małe i poręczne skrzynki narzędziowe Modeco MN-03-110 i MN-03-112 – skrzynki zostały wykonane z polipropylenu. Przeznaczone zostały do przenoszenia akcesoriów i małych gabarytowo narzędzi. Skrzynki narzędziowe Modeco posiadają wyciąganą przegródkę dla mniejszych narzędzi oraz dwa wygodne pojemniki w pokrywie. Dzięki podwójnemu metalowemu zamknięciu możliwe jest założenie kłódki. Skrzynki narzędziowe Modeco idealnie nadają się do prac remontowo-budowlanych i warsztatowych.

  •  Torba na narzędzia Itamati – posiada liczne przegródki pozwalające zachować absolutny porządek w miejscu pracy. Wewnątrz znajduje się ścianka mocowana na rzep, co umożliwia jej szybki i sprawny demontaż. Wzmocniona plastikiem podstawa i ściany boczne zwiększająca trwałość. Mocne, sztywne narożniki podtrzymują konstrukcję torby. Torba na narzędzia Itamati, dzięki solidnej rączce umożliwia szybkie i sprawne przenoszenie całego sprzętu.
  • Skrzynia narzędziowa TOUGH SYSTEM DeWalt DS300 – skrzynia jest częścią modułowego systemu przechowywania DeWalt. Może być ona użytkowana oddzielnie bądź jako część kombinacji razem z dwoma pozostałymi kuframi. Skrzynka narzędziowa TOUGH SYSTEM DeWaltDS300 wykazuje się odpornością na najcięższe warunki, posiada wzmocnioną 4-milimetrową obudowę. Skrzynia DeWalt DS300 wyposażona została w metalowe zatrzaski odporne na działanie wilgoci i pyłu.

Warsztaty mobilne:

  • Skrzynka na narzędzia ITAMATI - to swoisty mobilny warsztat, który pozwala zachować absolutny porządek podczas pracy. Przenośny warsztat ITAMATI składa się z 2 modułów – ze skrzynki narzędziowej i kufra. Pomiędzy jednym a drugim modułem znajduje się uchylny organizer z przegródkami przeznaczony do przechowywania drobnych elementów takich jak śrubki, nakrętki, krzyżyki do glazury, bity, itp. Skrzynka górna jest niezależna i można ją używać osobno.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz