Każdy wie, że nie ma nic przyjemniejszego niż budzić się o poranku i zobaczyć, jak słońce zagląda do sypialni przez okna. Jednak, aby to było prawdziwą przyjemnością, nasze okna muszą być naprawdę czyste i pozbawione smug. Poniżej zamieściliśmy kilka porad i wskazówek, a także podrzuciliśmy kilka narzędzi, które sprawią, że okna będą lśnić.

Kup w Narzedzia.pl
Myjka do okien Bosch GlassVac
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
292,99

Czym myć okna?

Niewątpliwie ilość słońca w naszych domach podnosi jakość życia, im go więcej, tym lepiej. Aby jednak mieć pewność, że do pomieszczeń dostaje się jak najwięcej światła, trzeba zadbać, aby nasze okna były nieskazitelnie czyste i bez smug. Najważniejszym czynnikiem podczas mycia okien jest stosowanie odpowiedniego sprzętu. Wiadro, gąbka, ściągaczka, ściereczki z mikrofibry i drabina to podstawowy zestaw do mycia okien. Dużo rzeczy prawda? A gdyby większość z nich zastąpić akumulatorową myjką do okien Bosch GlassVac? Myjka zasysa wodę i rozpuszczony brud prosto do przezroczystego pojemnika. A rezultat? Czyste okna i bez smug!

myjka bosch glassvac

Okno to nie tylko szyba!

Mycie okien nie polega wyłącznie na umyciu szyb. Poza szybami warto również pamiętać o ramach okiennych, które z reguły należy umyć w pierwszej kolejności. Szkoda, aby brudne i zakurzone ramy z parapetem włącznie zrujnowały nam efekt lśniących czystością szyb. Jeżeli w domu masz drewniane ramy okienne, po ich umyciu możesz nałożyć także środek ochronny do drewna.

Jak myć okno?

Kiedy już ramy i parapety są umyte i suche, możemy przejść do mycia szyb. Wymieszaj detergent z wodą w aplikatorze i spryskaj powierzchnię szyby. Dysza spryskiwacza pozwoli Ci wygodnie rozprowadzić detergent, a zintegrowana ściereczka z mikrofibry usunie uporczywe zabrudzenia. Uruchom myjkę GlassVac, przyłóż do gładkiej powierzchni i rozpocznij czyszczenie. Dzięki dużej sile zasysania nie musisz tracić czas na ciągłe osuszanie gumowej listwy.

myjka bosch glassvac

Jaki płyn do mycia okien?

Tak naprawdę wybór płynu do mycia okien zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Możesz wybrać gotowy płyn do mycia okien albo też wodę z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Niektórzy preferują także wodę z dodatkiem octu. Wybór należy do Ciebie.

myjka bosch glassvac

Kiedy myć okna?

Nie ma idealnej pory na umycie okien. Zaleca się jednak, aby tego nie robić w pełnym słońcu, ponieważ płyn do mycia szybciej schnie, pozostawiając na szybie smugi.

Jak pozbyć się smug?

Zdarza się jednak, że na naszych oknach pozostają smugi. Sprytnym rozwiązaniem jest użycie do nabłyszczania zgniecionego papieru gazetowego. Pomoże to szybko usunąć pozostałe po myciu smugi.

myjka bosch glassvac

Pomocna jest także szybka praca, dokładność podczas posługiwania się ściągaczką i przede wszystkim użycie ciepłej wody do mycia okien. Zapomnij o wiadrze wody, gąbce i ściereczkach, z myjką GlassVac mycie okien będzie o wiele przyjemniejsze!

Komentarze
  • Jagoda 2021-10-12

    kiedyś myślałam, że myjki do okien to bajer, który się kupuje, a potem stoi to w szafie nieuzywane. Ale dostaliśmy od mamy i chociaż musiałam się przełamać, by jej używac na początku, to teraz nie wyobrażam sobie inaczej. mega wygodne i szybkie, pyk, pyk i szyby umyte. szkoda, że uszczelki i szczeliny trzeba jeszcze wycierac szmatka

  • Karolina 2020-03-29

    mam tę myjkę, używam jej w pracy, jest naprawdę spoko i mogę polecić. U nas w gabinecie kosmetycznym musi być idealnie czysto, klientki bardzo na to zwracają uwagę, a teraz to już w ogóle jak nam pozwolą otworzyć gabinety to będzie szał czystości. Więc każdy patent jest dobry ;) a z tą myjką szybko się myje okna

Dodaj komentarz
* Pola wymagane