Czy Twoim zdaniem łatwo jest odrestaurować starą drewnianą komodę lub szafkę? Spróbuj tchnąć w nią nowe życie i stworzyć piękny mebel do domu. Zobaczysz, jak zmieni się wygląd pokoju. Poczujesz satysfakcję, kiedy odnowisz ją samodzielnie!

Kup w Narzedzia.pl

KROK 1

Na początku przetrzyj całą szafkę blokiem do polerowania.

 

KROK 2

Następnie przeszlifuj zniszczone i podrapane kawałki drewna, używając narzędzia Dremel 8200 z trzpieniem SpeedClic i tarczami ściernymi SpeedClic, wybierając drobno, średnio lub gruboziarnistą w zależności od stopnia uszkodzenia drewna. Możesz też skorzystać z precyzyjnych szczotek ściernych, jeżeli na drewnie znajdują się wygrawerowane wzory lub wymagane jest delikatniejsze szlifowanie. Jeżeli konieczne jest szlifowanie precyzyjne lub szlifowanie pod kątem 45 lub 90 stopni, pomocna okaże się przystawka do nadawania kształtu.

 

KROK 3

Na naturalne drewno nałóż kilka warstw wosku pszczelego, aby uzyskać piękne wykończenie. Możesz też zabejcować uszkodzone fragmenty drewna, przywracając im oryginalny kolor. Poczekaj, aż bejca wyschnie i pomaluj całą szafkę lakierem. Po zaschnięciu wypoleruj go czystą, suchą szmatką.

 

KROK 4

Miejsca wymagające precyzji wypoleruj, używając narzędzia Dremel 8200, trzpienia SpeedClic i tarczy polerskiej z tkaniny.

 

KROK 5

Odmontuj mosiężne uchwyty i wypoleruj je narzędziem Dremel 8200 z trzpieniem SpeedClic i impregnowaną tarczą polerską. Jeżeli brakuje niektórych uchwytów, a dokupienie takich samych jest już niemożliwe, kup zupełnie nowe uchwyty i przykręć je, wykorzystując oryginalne otwory. Stara szafka po renowacji stanie się pięknym, ozdobnym meblem.

 

 

POTRZEBNE MATERIAŁY

• narzędzie Dremel® 8200

• trzpień SpeedClic™ (SC402)

• tarcze ścierne SpeedClic™ (511S i 512S)

• precyzyjne szczotki ścierne SpeedClic™ (471S, 472S i 473S)

• tarcza polerska z tkaniny SpeedClic™ (423S)

• impregnowana tarcza polerska (520)

• blok do polerowania

• wosk pszczeli

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane