Gwoździarka – dlaczego warto ją wybrać? Przeważają względy praktyczne. Dzięki tym urządzeniom zaoszczędzimy sporo czasu, sił i nerwów, które stracilibyśmy, operując urządzeniami tradycyjnymi, takimi jak młotek.

Kup w Narzedzia.pl
Gwoździarka Makita DBN600RTJ
dostępne
3 szt.
dostawa
wysyłka
dziś
2 643
Gwoździarka AEG B16N18-0
dostawa
wysyłka
>12 dni
1 487
Gwoździarka DeWalt DCN692P2
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
3 153
Gwoździarka pneumatyczna bębnowa Yato YT-09213
dostępne
1 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
839,99

Czym jest i jak działa gwoździarka?

Mechanizm działania gwoździarek pneumatycznych opiera się przede wszystkim na sprzężonym powietrzu. Dzięki niemu następuje wstrzeliwanie metalowych gwoździ do różnego rodzaju powierzchni. To urządzenia bardzo silne, obserwując ich działanie, można stwierdzić, że gwoździe wychodzą z niego tak błyskawicznie, jak kule z pistoletu. Dlatego gwoździarki zyskały miano „pistoletów na gwoździe”. Wykorzystuje się je do wielu prac w budownictwie.

Jak dokładnie przebiega cały proces? Gwoździarkę pneumatyczną napędza kompresor powietrza, pompujący je do cylindra. Przemieszczanie się tłoku w dół cylindra następuje, gdy naciśniemy spust. I tak, gwóźdź wypchnięty zostaje na zewnątrz urządzenia. Następne gwoździe są automatycznie ładowane z komory.

Fakt, że użytkownicy coraz częściej korzystają z gwoździarek, a nie tradycyjnych metod wbijania gwoździ może wynikać z tego, że narzędzia te gwarantują lepszą wydajność, a jednocześnie wymagają od operatora mniej wysiłku. Tym samym, praca postępuje sprawniej, a użytkownik nie odczuwa zmęczenia. Co więcej, za pomocą tego narzędzia można wbijać gwoździe z pożądanej odległości, co zapewnia precyzję i znakomite wyniki przeprowadzonej czynności.
gwoździarka akumulatorowa ryobi na narzedzia.pl

Na rynku znajduje się szeroka oferta gwoździarek – dla każdego znajdzie się coś dobrego. Najbardziej imponującymi spośród tych urządzeń są gwoździarki dachowe, których używa się do pracy na dachach – przebijają się przez gonty i wbijają w nie gwoździ. Są również najcięższymi i najmocniejszymi wśród dostępnych typów. Natomiast kolejny rodzaj narzędzia – gwoździarki ramowe – zazwyczaj minimalnie słabsze, ale mniejsze i bardziej poręczne. Stosuje się je do zabezpieczania podłóg drewnianych i innych, mocnych, niemałych materiałów. I ostatni typ gwoździarekgwoździarki wykończeniowe – to urządzenia lekkie, małe, i najbardziej poręczne ze wszystkich typów. Idealne do użytku domowego - wykorzystywane np. do składania mebli. Dotarcie z nimi w trudniej dostępne miejsca nie stanowi problemu, co okazuje się szczególnie przydatne podczas montowania elementów drewnianych, dążenia do osiągnięcia oczekiwanego kształtu.

Jaki typ gwoździ do gwoździarki?

Typ gwoździ, których należy użyć, definiuje rodzaj gwoździarki. Największe z urządzeń są kompatybilne z mocnymi, ciężkimi gwoździami, produkowanymi w rolkach po 300 sztuk. Połączono je za pomocą kabla lub plastiku, ich rozdzielenie nie stanowi problemu. Paski składające się z 40-100 gwoździ przeznaczone są do małych urządzeń. Gwoździe do drewna zazwyczaj pokrywa lepka substancja, której zadaniem jest połączenie główki gwoździa z powierzchnią, do której ma być przybity. Zwiększa to jego przyczepność.

gwoździe do gwoździarki w sklepie narzedzia.pl

Podczas pracy z gwoździarką pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i innych!

W trakcie operowania gwoździarką, wskazane jest zachowanie jak największej ostrożności. Przecież wbijane gwoździe to ostre, małe elementy, które przymocowuje się z niesamowitą szybkością. Dlatego też ważne, by mieć nałożone okulary ochronne i nie kierować gwoździarki w stronę swoją lub innych osób. Z gwoździarki należy korzystać zgodnie z instrukcją, nadzorować jej działanie, nie zwlekać z naprawami.

Jaką gwoździarkę pneumatyczną wybrać?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup gwoździarki pneumatycznej, jak dokonać najlepszego wyboru? Z całą pewnością warto rozważyć zaopatrzenie się w urządzenie Makita AN924. Narzędzie to przeznaczone jest do wbijania gwoździ o długości w zakresie 50-90 mm i średnicy 2,9-3,76 mm. Działać możemy na powierzchniach drewnianych – miękkich lub twardych. Użytkownik dokonuje regulacji głębokości, na jakiej zostaną wbite gwoździe, bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Wziernik umożliwia kontrolę ilości gwoździ, które pozostały w magazynku. Co to daje użytkownikowi? Wiedzę, w którym momencie napełnić urządzenie i uniknąć tzw. suchych strzałów. Jeśli jednak w magazynku nie będzie gwoździ, to nastąpi blokada pustego strzału, aby zapobiec nadmiernej eksploatacji maszyny. W magazynku, w zależności od wielkości gwoździ zmieści się od 64 do 73 sztuk gwoździ. W razie potrzeby można załadować dodatkowy pasek gwoździ od strony górnego otworu. Gwoździarka Makita AN924 umożliwia pracę w trybie pojedynczym lub ciągłym, a zoptymalizowany zawór spustowy może przyspieszyć wbijanie gwoździ. Waga urządzenia wynosi 3,8 kg.

gwoździarka pneumatyczna Makita AN924 - narzedzia.pl

Jeśli nie Makita AN924, to może pneumatyczna gwoździarka bębnowa Yato YT-09213. Niewątpliwie atutem tej gwoździarki jest pojemny magazynek bębnowy, w którym zmieści się do 300 gwoździ. Posiada regulację siły uderzenia, zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem oraz dwa tryby pracy - szybki oraz precyzyjny. W trybie szybkim wystrzał gwoździ następuje po dociśnięciu gwoździarki do elementu, natomiast w trybie precyzyjnym należy nacisnąć spust. Narzędzie to sprawdzi się podczas prac budowlanych, stolarskich oraz dekarskich. Gwoździe, które można wbijać dzięki urządzeniu mogą mieć długość 45-70 mm i średnicę 2,3-2,9 mm. Lufa została wzmocniona, aby nie ulegała szybkiemu ścieraniu. Urządzenie zostało wyposażone również w osłonę przeciwpyłową. Gwoździarka Yato waży 3,73 kg.

gwoździarka pneumatyczna bębnowa Yato YT-09213 - narzedzia.pl

Do profesjonalnego użytku odpowiedni będzie Rawlplug R-RAWL-PNP-130. Gwoździarka ta świetnie spisuje się do montażu łat i deskowania, elewacji drewnianych, podłóg i tarasów. Sprawdzi się również podczas produkcji drewnianych prefabrykatów oraz konstrukcji domów szkieletowych.

Dzięki urządzeniu można wbijać gwoździe o długości od 90 do 130 mm. Nadaje się do łączenia elementów drewnianych, płyt wiórowych a także do drewna klejonego warstwowo.

Magazynek mieści 50 gwoździ. Bezpieczeństwo pracy zostało zwiększone, dzięki zastosowaniu obrotowej końcówki wydechu powietrza.

 

gwoździarka Rawlplug R-RAWL-PNP-130 - narzedzia.pl


Zadaniem gwoździarki Rawlplug R-RAWL-PNP-130 jest zapewnienie swojemu użytkownikowi idealnego wykończenia materiału, na którym pracuje. Na lufę zastosowano nakładkę ochronną, która ma na celu zapobieganie powierzchni drewna przed uszkodzeniami. Urządzenie waży 5,6 kg.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane