Do czego służą: wertykulator, aerator i glebogryzarka?

Zima to ciężki czas nie tylko dla drzew, krzewów czy kwiatów. Wiosenna regeneracja przyda się również trawnikowi. Najskuteczniej pomogą ją przeprowadzić trzy maszyny: wertykulator, aerator i glebogryzarka

Z Scheppachem w ogrodzie

Scheppach to niemiecka marka z ponad 90-letnim doświadczeniem. W jej szerokim asortymencie znajduje się około 300 modeli maszyn i akcesoriów, które z powodzeniem sprawdzają się w branży motoryzacyjnej, budowlanej i remontowej. Od niedawna marka oferuje również wszechstronny asortyment do ogrodu - pilarki łańcuchowe, dmuchawy do liści, podkaszarki i kosiarki do trawy, kosy spalinowe oraz nożyce do żywopłotu. Jako warianty napędu można wybrać silniki elektryczne lub spalinowe.

Jak przygotować trawnik do zimy i nie tylko? Jesień w ogrodzie i na działce z narzędziami Greenworks

Wiosną i latem spędzamy najwięcej czasu w ogrodzie i na działce, ale także jesienią jest co robić, dlatego poświęcimy temu kilka słów. Dziś skupimy się na jesiennych pracach w ogrodzie, w których mogą pomóc narzędzia ogrodowe marki Greenworks. Marka ta o niedawna jest w naszej ofercie, dlatego będzie to też mini przewodnik, dla tych którzy jeszcze się z narzędziami Greenworks nie zaznajomili.

Glebogryzarka czy wertykulator?

Często mamy dylemat: czy do prac ogrodniczych przyda nam się sama glebogryzarka, czy warto również zainwestować w wertykulator? A może po prostu szukamy narzędzia, które pozwoli nam zapomnieć o żmudnej pracy w ogrodzie z łopatą i grabiami? Sprawdźmy zatem, co może nam pomóc oraz jak wybrać to najodpowiedniejsze narzędzie.

Jak wybrać glebogryzarkę?

Jeśli chcesz wzruszyć glebę na jednej grządce wystarczy, że sięgniesz po widły czy szpadel, ale już na większym terenie tradycyjna metoda przygotowywania ziemi pod zasiewy może być męcząca, pracochłonna, zajmie dużo czasu i okaże się mniej efektywna. Dlatego radzimy zakup glebogryzarki. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Glebogryzarka czy kultywator?

Zastanawiasz się do czego służy glebogryzarka, a do czego kultywator? Nie jesteś wyjątkiem. Nie ma wątpliwości, że jedno i drugie narzędzie służy do spulchniania gleby. Okaże się niezbędne podczas prac ogrodowych, jakie czekają na Ciebie w ogrodzie.

Nowości ITAMATI - ogrodowe narzędzia spalinowe

Potrzebny mocny pomocnik w ogrodzie? Nowe narzędzia spalinowe ITAMATI wyręczą Cię w pracach wykonywanych dla uzyskania i utrzymania pięknego ogrodu! ITAMATI stawia na nieustanny rozwój i dostarcza swoim klientom narzędzia ogrodnicze o najwyższej jakości. Oferta ITAMATI została poszerzona o nowe narzędzia, tym razem spalinowe.

Jak prawidłowo przeprowadzić wertykulację?

Wiosna to najlepszy czas, aby poprawić wygląd trawnika albo założyć nowy trawnik. Trawa zapobiega erozji gleby, chroni przed unoszeniem się kurzu w powietrzu, tłumi hałas, reguluje temperaturę oraz oczyszcza powietrze. Prawidłowo utrzymywane trawniki zapewniają środowisku naturalnemu wiele korzyści i produkują duże ilości tlenu.

Glebogryzarka - o czym warto pamiętać, przystępując do jej obsługiwania

Wiosna i jesień to pory roku, kiedy szczególnie dbamy o glebę w naszym ogrodzie. Nic dziwnego, w tym okresie wymaga ona bowiem bycia poddaną określonym czynnościom, jeśli chcemy, by była wydajna, zdrowa. Jedną z takich czynności jest rekultywowanie jej glebogryzarką

Glebogryzarka - czym jest i jak wybrać?

Glebogryzarki spalinowe są coraz bardziej popularne wśród miłośników ogrodów i trawników. Jaka jest zasada jej działania i jak wybrać model do domu?
Strona 1 z 1