Frezarki wykorzystywane są podczas obróbki powierzchni płaskich, kształtowania rowków, gwintów czy zębatych kół. Przydadzą się również, gdy trzeba wykonać żłobienia lub dekoracje w drewnie lub w metalu.

Kup w Narzedzia.pl
Frezarka górnowrzecionowa Makita RP0900
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
717,99
Frezarka górnowrzecionowa Bosch POF 1200 AE
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
dziś
419,49
Frezarka górnowrzecionowa Makita RP2301FCX
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
3-5 dni
1 902

Sercem frezarki jest frez, który zostaje wprawiony w ruch obrotowy. Sam materiał w frezarce porusza się ruchem prostoliniowym, krzywoliniowym lub posuwowym.

Frezarka nie jedno ma imię…

Na rynku istnieje wiele rodzajów frezarek, które dzieli się ze względu na: budowę, funkcję lub zastosowanie. Możemy wyróżnić frezarki górnowrzecionowe, dolnowrzecionowe, pionowe czy specjalistyczne. Najczęściej spotykaną grupą są frezarki górnowrzecionowe, których wrzeciono znajduje się ponad stołem. Są one o wiele bezpieczniejsze od frezarek dolnowrzecionowych(ze względu na umieszczenie wrzeciona w dolnej części urządzenia może dojść do okaleczenie użytkowania w wyniku wyrwania obrabianego materiału). Frezarki górnowrzecionowe cieszą się popularnością przede wszystkim w zakładach stolarskich. Wykorzystuje się je do frezowania wewnętrznego lub zewnętrznego na całej powierzchni obrabianego materiału. Decydując się na zakup frezarki trzeba wziąć pod uwagę do jakich celów będziemy ją wykorzystywać i w jakich materiałach chcemy pracować. Frezarkami bowiem możemy pracować nie tylko w drewnie, ale i w metalu i glazurze. Skuteczne przy: wycinaniu kształtów, zaokrąglaniu i fazowaniu krawędzi, wierceniu przelotowym i nieprzelotowym, rzeźbieniu oraz kopiowaniu elementów

Frezarka górnowrzecionowa Bosch POF 1200 AE

Jaka moc taka praca…

Frezarki o mocy do 750W sprawdzą się podczas frezowanie krawędzi. Te o mocy do1400W używane są podczas standardowych prac stolarskich, a ich zastosowanie jest uniwersalne. Moc oscylująca  w graniach 2000W pozwala na cięższą obróbkę podczas stolarki budowlanej czy produkcji schodów.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz