autor: Redakcja www.narzedzia.pl

Japończycy kontratakują – frezarka Makita RP2300FCX wchodzi na rynek

Kup w Narzedzia.pl

RP2300FCX jest frezarką górnowrzecionową. To bardzo mocne urządzenie, które posiada regulowane obroty. W tym narzędziu zastosowanie znalazła również blokada wrzeciona, która zapewnia prostą wymianę frezu. Frezarkę RP2300FCX wyposażono również, aby ułatwić jej obsługę, w łatwą do odczytu skalę głębokości frezowania.

Wybierz frezarkę w sklepie narzedzia.pl

 

Sporym ułatwieniem jest także funkcja ustawiania głębokości co 0,1 mm i blokada na trzech różnych głębokościach frezowania. Praca z frezarką RP2300FCX jest bezpieczniejsza dzięki elektronicznemu hamulcowi silnikowemu. Większe łożyska kulkowe po stronie napędowej, filtry labiryntowe i wentylatory zapewniają narzędziu większą wytrzymałość.

 

Natomiast podwójna dioda LED sprawia, że praca w miejscach nieoświetlonych nie jest już dłużej problemem – oświetla ona bowiem miejsca, w których działamy. Uchwyty gałkowe są ergonomicznie ukształtowane i idealnie dopasowane do ułożenia dłoni operatorującej frezarką RP2300FCX.

 

Co bardzo ważne, urządzenie posiada sześciostopniową regulację prędkości obrotowej, bez problemu wybierzemy więc prędkość odpowiednią do obróbki danego materiału i średnicy wiertła. Istnieje możliwość podłączenia do frezarki RP2300FCX zewnętrznego urządzenia odsysającego.

 

Frezarka górnowrzecionowa RP2300FCX posiada moc znamionową 2300 W, jej prędkość na biegu jałowym to 9000-22000 obrotów na minutę. Głębokość frezowania wynosi od 0 do 70 mm, natomiast uchwyt narzędziowy ma długość 12 mm. Frezarka górnowrzecionowa RP2300FCX waży 6,1 kg.

 

Na wyposażenie frezarki górnowrzecionowej RP2300FCX składają się: tulejka mocująca 6 mm, tulejka mocująca 8 mm, króciec odsysający, zderzak równoległy i klucz szczękowy jednostronny SW 24.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
* Pola wymagane
Dodaj komentarz