Marka Graphite wprowadziła na rynek linię elektronarzędzi Graphite PRO dedykowanych profesjonalistom. W nowej ofercie pojawiły się następujące narzędzia: młotowiertarka 59GP500, młotowiertarka 59G501, młot kujący 59GP800, bruzdownica 59GP300, szlifierka kątowa 59GP001 oraz polerka 59GP200. Czym różnią się od podstawowej oferty Graphite i jakie rozwiązania w nich zastosowano? O tym poniżej.

Różnica między Graphite Pro a Graphite

Głównym założeniem dla elektronarzędzi Graphite jest wykorzystywanie ich do prac remontowych, wykończeniowych. Sprawdzą się one podczas krótszych prac, mniej więcej od 2 do 3 godzin dziennie. Linia Graphite Pro to sprzęt stworzony z myślą o firmach budowlanych i bardziej wymagających zadaniach. Elektronarzędzia tej linii są dedykowane do długotrwałej pracy, kilka godzin dziennie. 

wiercenie bez udaru, uchwyt samozaciskowy, młotowiertarka graphite pro

Co wyróżnia narzędzia Graphite Pro?

Wśród dostępnych młotowiertarek możemy wybierać między młotowiertarką 59GP500 a młotowiertarką 59GP501. Pierwszy model odznacza się małymi gabarytami i niedużą masą (2.3kg). Takie urządzenie sprawdzi się przy montażach zabudowy, w trudnych pozycjach, np. z narzędziem uniesionym nad głową. Służy do wiercenia oraz wiercenia z udarem. Natomiast młotowiertarka 59GP501 jest przeznaczona do wiercenia, wiercenia z udarem oraz dłutowania. Posiada także funkcję indeksacji dłuta, która w praktyce oznacza, że można zmieniać jego pozycję na taką, która będzie najbardziej dogodna podczas pracy. 

Przy lekkich pracach rozbiórkowych i wyburzeniowych sprawdzi się młot kujący 59GP800. Posiada łatwy dostęp do szczotek, które można samodzielnie wymieniać. Został zaopatrzony także w bezpiecznik zużycia szczotek, który zatrzyma urządzenie i nie pozwoli nam dalej pracować, jeśli nie wymienimy zużytych szczotek. Ta funkcja jest bardzo na plus, gdyż zamontowanie nowych szczotek w odpowiednim czasie pozwala chronić komutator, a w konsekwencji wirnik przed uszkodzeniem, którego wymiana znacznie uszczupliłaby nasz portfel. 

Graphite Pro ma w swojej ofercie także narzędzia do szlifowania i polerowania. Szlifierka kątowa 59GP001 to klasyczny sprzęt z kilkoma udogodnieniami. Posiada beznarzędziową wymianę tarczy, a także odpowiednio rozlokowane otwory wentylacyjne na rękojeści oraz poza strefą chwytu, tak aby operator nie zasłonił ich całkowicie, trzymając narzędzie podczas szlifowania spawów czy usuwania farby i lakieru. 

Przy polerowaniu powierzchni można posłużyć się polerką 59GP200. Istotne jest, że do urządzenia dołączono różne materiały polerskie: tarcze, gąbki, nakładki. Polerka posiada elektroniczną regulację prędkości na następujących poziomach: 10, 15, 20, 25, 30. Każdy poziom należy pomnożyć x100obr./min. A więc poziom 10 oznacza 1000obr./min, 15 to 1500obr./min itd. Ciekawym rozwiązaniem jest nakładka chwytowa, którą zakłada się na głowicę urządzenia. Nakładka posiada odpowiednio wyprofilowane miejsce na palce, co dodatkowo ułatwia trzymanie polerki podczas pracy. 

Graphite Pro ma w swojej ofercie również bruzdownicę 59GP300. Urządzenie wyróżnia nietypowa potrójna tarcza zespolona, która umożliwia bruzdowanie bez konieczności wykuwania. To rozwiązanie usprawnia pracę i oszczędza siły pracującego. Bruzdownicę zaopatrzono też w mocny silnik 2400W oraz metalowe rolki.

Wszystkie elektronarzędzia Graphite Pro wyróżnia także 5-letni okres gwarancji. To bardzo korzystne warunki, zwłaszcza dla firm budowlanych. 

cięcie rur szlifierką, szlifierka kątowa graphite pro

Graphite Pro

  • Narzędzia do długotrwałych prac, na budowę
  • 5-letni okres gwarancji - 3 lata na start z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata po zarejestrowaniu na stronie producenta
  • Podstawowa oferta dla każdego profesjonalisty: młot, młotowiertarka, szlifierka, polerka, bruzdownica
Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane