Tym razem temat artykułu dostarczył nam nasz Klient, który poszukiwał narzędzia taniego, a jednocześnie dobrego. Przedstawiamy elektronarzędzia do domowego warsztatu o niskiej cenie i niekoniecznie z dolnej półki.

W Polsce – i pewnie nie tylko u nas - nadal pokutuje przekonanie, że za dobry sprzęt trzeba słono płacić, a to co tanie szybko się psuje i generalnie długo nie posłuży. Postawa ta jest zapewne uzasadniona z powodu zalewania rynku produktami z dobrze nam znanego azjatyckiego państwa, których jakość pozostawia często wiele do życzenia. Jednak zapominamy, że to samo państwo wytwarza produkty, które trafiają do ekskluzywnych salonów czy butików i to nie rzadko, wychodzą one z jednej fabryki.

Czy można zatem tanio kupić dobre narzędzia?

Otóż można, wystarczy jedynie określić jego zastosowanie i szukać produktu, który spełni te wymogi.

Czas powiercić 

Wiertarki to jedne z najczęściej kupowanych elektronarzędzi. Zapewne przyczynia się to tego uniwersalność oraz wszechstronność ich zastosowania.

 

Wiertarka udarowa Itamati BRI04800

Ta wiertarka coraz bardziej popularnej i lubianej przez amatorów marki Itamati, dzięki odpowiedniej mocy i prędkości obrotowej bez problemu poradzi sobie w wierceniu otworów w drewnie czy betonie. Dzięki ergonomicznemu, bocznemu uchwytowi praca nią staje się jeszcze bardziej wygodna.

Okiem eksperta:

Mała i poręczna wiertarka, na pewno przyda się do domowych zastosowań. Mankament, to brak antypoślizgowej rękojeści.

                   Wiertarka udarowa Itamati BRI04800

Wiertarka udarowa Bosch PSB 28 RE

Narzędzia Boscha od zawsze kojarzone są z niezawodnością. Prezentowana wiertarka wyróżnia się przede wszystkim niewielką masą oraz wygodną rękojeścią, która została pokryta okładziną Softgrip. Co więcej? System Bosch Electronic dba o odpowiednią regulację prędkości obrotowej.

Okiem eksperta:

Uwagę zwraca zarówno lekkość narzędzia oraz bardzo przemyślane i wygodnie rozłożone przełączniki. Jeżeli chodzi o parametry urządzenie to w cięższych pracach może zabraknąć jej mocy.

Wiertarka udarowa Bosch PSB 28 RE

Wiertarka udarowa Hitachi DV16VSS

Japońska precyzja i nowoczesny design. Dodatkowo lekka i poręczna. Sprawdzi się podczas pracy przy trudniejszych materiałach.

Okiem eksperta:

Wiertarka posiada profesjonalny, samozaciskowy uchwyt wiertarski, co czyni ją narzędziem z tzw. wyższej półki. Jeżeli miałbym wskazać na wadę to szkoda, że nie ma antypoślizgowej rękojeści.

Wiertarka udarowa Bosch PSB 28 RE

Wiercić, ale i wkręcić

Przedstawimy propozycję wkrętarek, stworzonych z myślą o amatorach majsterkowania.

Wkrętarka akumulatorowa Skil 2436AA

Jej niewielkie gabaryty z pewnością przydadzą się podczas pracy w miejscach o ograniczonym dostępie. Dodatkowo jej działanie jej intuicyjne.

Okiem eksperta:

Wkrętarka bardzo dobrze dopasowuje się do dłoni, więc praca nią jest dość przyjemna. Minus stanowi długi czas ładowania akumulatora.

Wkrętarka akumulatorowa Skil 2436AA

Wkrętarka Bosch PSR IXO IV 3,6 V

Kompaktowa, o wygodnej rękojeści. Posiada baterię, która gwarantuje wydłużony czas pracy. W zestawie znajdują się również dodatkowe końcówki wkręcające.

Okiem eksperta:

Niewątpliwie zaskoczy swoich użytkowników możliwością stosowania dodatkowych nakładek. I tu podobnie jak u poprzedniczki czas ładowania akumulatora jest dość wydłużony.

Wkrętarka Bosch PSR IXO IV 3,6 V

Wkrętak akumulatorowy Einhell RT-SD 3,6/1 LI

Wkrętarka do wszechstronnych zastosowań z regulacją momentu obrotowego oraz obrotowym przegubem gwarantuje swobodę i ergonomię użytkowania.

Okiem eksperta:

Ogromny plus i niewątpliwą zaletą wkrętarki jest regulacja stopni momentu obrotowego. Dość długo szukałem wad wkrętarki, ale ich nie znalazłem. Polecam 

Wkrętak akumulatorowy Einhell RT-SD 3,6/1 LI

Coś więcej, niż tylko wiercenie

Młotowiertaki w dużej mierze wykorzystywane są przez profesjonalistów , jednakże i do zastosowań warsztatowo - domowych możemy zakupić dobry i niedrogi sprzęt.

Młotowiertarka Graphite 58G858

Dedykowana do wiercenia, wiercenia z udarem oraz podkuwania. Przystosowana do pracy w drewnie, metalu oraz ceramice. Co ważne, posiada dość bogate wyposażenie, w którego skład wchodzą: dłuta, wiertła, ogranicznik głębokości.

Okiem eksperta:

Młotowiertarka nie należy do najlżejszych, co może być uciążliwe przy dłużej pracy. Jej zaletą jest bez wątpienia antywibracyjny uchwyt, który znacznie poprawi komfort pracy.

Młotowiertarka Graphite 58G858

Młotowiertarka Modeco MN-90-215

Z jej pomocą możemy wykonać otwór w: betonie, cegle, drewnie czy metalu. Narzędzie ergonomiczne, dobrze wyważone, posiadające odpowiedni stosunek mocy do masy, co znacznie wpływa na jakość i komfort pracy. Ta młotowiertarka również posiada bogate wyposażenie, w którym znajdziemy zarówno wiertła jak i dłuta.

Okiem eksperta:

Młotowiertarka ma szerokie spektrum zastosowań, jednakże nie zalecałbym jej do ciężkich i długich prac ze względu na dość niedoskonały system chłodzenia silnika. Natomiast niewątpliwą zaletą narzędzia jest sprzęgło zabezpieczające, które zapewnia ochronę na wypadek zakleszczenia się wiertła.

Młotowiertarka Modeco MN-90-215

Młotowiertarka BlackDecker KD975

Ta młotowiertarka cechuje się dość mocnym silnikiem, który poradzi sobie z cięższymi pracami. Narzędzie wyposażone zostało również w ogranicznik głębokości oraz regulację prędkości. 

Okiem eksperta:

Młotowiertarka o bardzo dobrych parametrach i przyzwoitej jakości jak za tę cenę. Jedyną wadę, którą dostrzegam to brak walizki, która ułatwiłaby transport.

Młotowiertarka BlackDecker KD975

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane