Szlifierka kątowa - podstawowe informacje, parametry

"Jaką szlifierkę kątową wybrać?" To pytanie niełatwe, mimo że wybór zarówno wśród urządzeń, jak i producentów, jest bardzo duży

Prostownik elektryczny - do czego służy i jak wybrać najlepszy?

Prostowniki kojarzą się wielu osobom z przekleństwem odpalania samochodu na mrozie, gdy nagle okazuje się, że padł akumulator. Prawidłowa konserwacja auta spalinowego zakłada, że akumulator powinno się ładować przynajmniej dwa razy do roku: po zimie i po wakacjach. Jak jednak prawidłowo wybrać prostownik elektryczny?

Wózki, bębny, nosidła - wszystko, co potrzebne do łatwego rozwijania węża ogrodowego

Praca w ogrodzie powinna być czystą przyjemnością. Jednak wszyscy dobrze wiemy, jak kłopotliwe bywa podlewanie ogrodu za pomocą długiego węża. Musimy uważać na rośliny, skręcanie, załamania utrudniające przepływ wody, itp. Są jednak rozwiązania, ułatwiające podlewanie i gwarantujące absolutny komfort – bębny, wózki, nosidła. Dzięki temu węże nie tylko nie załamują się i nie skręcają, ale też łatwo rozwijają się i zwijają w regularne kręgi.

Wiertła wielostopniowe - czym kierować się przy zakupie?

Wiertła wielostopniowe należą do grupy narzędzi o specjalnym przeznaczeniu. Są niezwykle przydatne podczas wiercenia otworów w blachach i metalu. Doskonale radzą sobie z elementami nieżelaznymi, cienkimi blachami, a nawet rurami. Jednak aby spełniały swoją funkcję, trzeba je odpowiednio dobrać. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdźmy!

Walec do trawy - jaki wybrać, jak często z niego korzystać?

Piękny i zadbany trawnik jest ozdobą każdej posesji. Jednak jego utrzymanie wymaga systematycznych działań. Walec do trawy to jedno z urządzeń, które zdecydowanie warto mieć na wyposażeniu. Dzięki niemu trawnik wokół domu będzie pięknie się prezentował i wyglądał znacznie zdrowiej.

Narzynka - do czego służy i jaką wybrać?

Narzynki to narzędzia skrawające, które umożliwiają wykonywanie gwintów zewnętrznych. W zależności od swoich parametrów i budowy umożliwiają skrawanie o różnym skoku, kształcie i kącie zarysu gwintu. Jaką narzynkę wybrać i kiedy warto z niej korzystać? Zapraszamy do lektury!

Kradzież narzędzi na budowie i w domu - jak się zabezpieczyć?

Do włamań i kradzieży na posesje dochodzi bardzo często, a ich skutki mogą być dla domowego budżetu niezwykle dotkliwe. Dlatego warto zrobić wszystko, aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia lub chociaż zmniejszyć potencjalne straty.

Opryskiwacz do ogrodu - jak wybrać najlepszy?

Środki ochrony roślin są stosowane powszechnie. Właściciele ogrodów korzystają zarówno z naturalnych, ekologicznych preparatów, jak i środków chemicznych. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj oprysków się zdecydujemy, niezbędne do ich rozpylenia będą opryskiwacze. Odpowiednio dobrany sprzęt gwarantuje równomierne i ekonomiczne rozprowadzenie substancji na roślinach.

Szpachelka - rodzaje, przeznaczenie, jak wybrać?

Szpachelki to proste narzędzia, które są niezbędne w czasie wykonywania prac remontowych, budowlanych i wykończeniowych. Z ich pomocą wyrównamy powierzchnię ścian, zeskrobiemy starą farbę czy równomiernie nałożymy klej do tapet. Jak wybrać szpachelkę, aby praca przebiegała sprawnie, a uzyskany efekt nas zadowalał? Sprawdźmy!

Szczelinomierz - do czego służy, jak wybrać, kiedy się przyda?

Szczelinomierze to proste narzędzia pomiarowe, które wykorzystywane są w profesjonalnych warsztatach, a także przydomowych garażach. Jak z nich korzystać? Kiedy będą przydatne? Jak wybrać najlepszy szczelinomierz?
Strona 3 z 38