Rozdrabniacz do gałęzi - czym jest i co warto o nim wiedzieć?

Rozdrabniacze do gałęzi to urządzenia, które przydadzą się zarówno w dużych sadach, jak i przydomowych ogródkach. Zgodnie z obecnie obowiązującą ustawą o odpadach, palenie gałęzi, nawet na własnej działce, jest zabronione i karane mandatem. Rozdrabniacze ułatwiają pozbycie się gałęzi z ogrodu i sprawiają, że spakowanie ich do worków na odpady jest wygodniejsze, szybsze i co najważniejsze – nie wymaga ręcznego cięcia drewna. Rozdrobnione gałęzie można również wykorzystać do ściółkowania oraz kompostowania. Czym...

Wiosenne porządki w ogrodzie - Jakie prace trzeba wykonać i co potrzebujesz

Wiosna coraz bliżej, czas pomyśleć o ogrodzie. Zobacz, jakie prace powinieneś wykonać. Do każdej z nich polecamy niezawodne narzędzia.

Kompostownik krok po kroku

Zbliża się czas wiosennych porządków. Każda osoba posiadająca ogród z pewnością pragnie, aby prezentował się on w zadbany i piękny sposób. Rośliny, które się w nim znajdują, potrzebują odpowiedniego nawożenia, aby mogły cały letni czas zachwycać swoją bujnością. Niektórzy kupują gotowe nawozy, a inni wolą wykonać go samodzielnie, co nie należy do najtrudniejszych zadań. Czym jest kompost i jak się go robi? Wszystkiego dowiesz się z poniższego materiału.

Latarki i lampy - wyjście awaryjne, gdy w domu nie ma prądu

Latarki to uniwersalne urządzenia, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Przydadzą się w wielu codziennych sytuacjach, a także tych awaryjnych, jak brak prądu. Aktualnie na rynku mamy bardzo szeroką ofertę latarek i lamp. Podczas awarii zasilania z pewnością przydadzą się lampy i latarki akumulatorowe lub bateryjne, które nie wymagają podpięcia do sieci elektrycznej. Tego rodzaju sprzęt bierzemy dziś na tapet.

Najlepsze agregaty prądotwórcze na brak prądu

Agregat prądotwórczy to urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu. Często spotykany na budowie, przy pracach związanych z remontem czy budową dróg, na kempingu, w warsztacie oraz w wielu innych sytuacjach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Generator prądu z pewnością uratuje też sytuację podczas awarii zasilania w domu.

Zamiast miotły zamiatarka – jak wybrać najlepszą?

Zamiatanie może stać się bardzo proste i szybkie. Wystarczy zastąpić miotłę maszyną stworzoną do tego zadania! Zamiatarka to urządzenie, które przystosowane jest do porządkowania terenów zewnętrznych. Używając jej, można zadbać o czystość kostki na ścieżce i podjeździe albo tarasu.

Jak wiercić w różnych materiałach? Poradnik praktyka

Wiercenie – czynność z pozoru prosta jednakże efektywna praca wiertarką wymaga pewnej wiedzy. Postanowiliśmy przygotować krótki poradnik.

Piła spalinowa, elektryczna czy akumulatorowa – jaką kupić?

Na rynku dostępne są pilarki elektryczne, spalinowe oraz akumulatorowe. Którą wybrać?

Odkurzacze przemysłowe – jak wybrać odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacz – do czego tak naprawdę służy oraz czemu jest taki drogi? Nasz ekspert przyjrzy się bliżej tematowi i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Wrzesień w ogrodzie - o czym warto pamiętać?

Mija już lato i nadchodzi jesień. Wrzesień to moment graniczny: z jednej to końcówka bieżącego sezonu ogrodniczego, z drugiej to początek przygotowań do kolejnego roku. Warto pamiętać, że wciąż jest dużo do zrobienia. A jakie prace powinniśmy wykonać we wrześniu?
Strona 2 z 38