Wbrew utartym opiniom, bycie w zgodzie z naturą nie wymaga szczególnych umiejętności ani nadmiernego trudu. Przy zastosowaniu się do podstawowych zasad rządzących przyrodą możemy z łatwością kształtować najbliższe nam otoczenie. Dobierając odpowiednie narzędzia i trzymając się rytmu natury i my możemy stworzyć ogród w stylu EKO. Szereg oferowanych przez STIGĘ urządzeń z powodzeniem wykorzystać można do pielęgnacji EKOogrodu.

Szereg oferowanych przez STIGĘ urządzeń z powodzeniem wykorzystać można do pielęgnacji EKOogrodu.Zasada 1 – w przyrodzie nic nie ginie
Jeśli w ogrodzie mamy drzewka lub krzewy, na ekologiczny nawóz wykorzystać można ścięte i opadłe gałęzie. Pojedyncze sztuki wrzucić można bezpośrednio do kompostu, jednak - aby zagospodarować ich większą ilość - niezbędne są odpowiednie urządzenia.

Zasada 2 – woda zawsze wraca
Jedną z popularnych, proekologicznych praktyk jest zbieranie i magazynowanie deszczówki. Zebraną wodą można podlewać przydomowy warzywniak czy trawnik. O odpowiedni poziom nawilżenia trawnika można też zadbać w nieco inny sposób. – Wybierając kosiarkę do ogrodu zwróćmy uwagę na modele z systemem mulczującym. Takie urządzenie podczas koszenia bardzo drobno rozdrabnia trawę, jesienią mulczować można także zalegające w ogrodzie liście. Maleńkie ścinki opadają pomiędzy źdźbła trawy i tworzą kilkumilimetrowy płaszcz chroniący podłoże trawnika przed przesuszaniem. Dodatkowo, jako odpady organiczne, rozkładające się ścinki naturalnie nawożą murawę – mówi Marcin Liszyński, ekspert STIGA. Używanie kosiarki z systemem mulczującym jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy nie mamy miejsca na zrobienie dużego kompostownika. Ścięta trawa opadnie na ziemię i rozłoży się, zatem nie będzie już konieczności jej zgrabiania i składowania. Dodatkowo, kosząc systemem mulczującym, skracamy o 30% czas pracy – zużywamy zatem także mniej energii, co korzystnie wpływa na nasze środowisko i portfel.

Zasada 3 – bez CO2
Stosując naturalne metody wspomagające rozwój roślin, nie zapomnijmy o doborze urządzeń, które nie kłócą się z ekologicznym charakterem wykonywanych prac. Nie znaczy to jednak, że wszystkie czynności musimy przeprowadzać ręcznie! W ekoogrodzie nie ma miejsca na urządzenia spalinowe. Ekologiczna pielęgnacja odbywać powinna się przy użyciu narzędzi zasilanych akumulatorowo lub elektrycznie. Są one lekkie, bardzo cicho pracują i nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji. Z akumulatorowymi nożycami czy elektrycznym sekatorem marki STIGA szybciej też uporamy się z np. przycięciem żywopłotu, niż gdybyśmy prace te mieli wykonywać przy użyciu ciężkich, ręcznych narzędzi.
 

KOSIARKA ELEKTRYCZNA COMBI 40 EKOSIARKA ELEKTRYCZNA COMBI 40 E to model z regulowaną wysokością cięcia zależnie od potrzeb. Umożliwia to centralna, wspomagana sprężynowo regulacja wysokości koszenia (od 25 do 75 mm).
Choć satysfakcję z koszenia daje przede wszystkim widoczny po zakończeniu pracy efekt gęstego, równo przystrzyżonego trawnika, nie bez znaczenia pozostaje także po czucie komfortu podczas wykonywania samej pracy. Kosiarka STIGA Combi 40 E kosi trawę na szerokości 38 cm. Lekki, wykonany z tworzyw sztucznych i odpornej na uszkodzenia tkaniny kosz o pojemności 40 litrów sprawia, że zniwelowana zostaje konieczność robienia częstych przerw na jego opróżnianie.
O ergonomii kosiarki świadczą także inne walory techniczne: korpus wykonany z odpornego na uderzenia dynamiczne polipropylenu, koła o średnicy 150 i 250 mm z łożyskami ślizgowymi oraz silnik o mocy 1600 W. W kosiarce Combi 40 E możemy wybrać jeden z trzech trybów koszenia – zbieranie do kosza, mulczowanie i koszenie z tylnym wyrzutem trawy.


RĘBARKA BIO POWER 2100 RĘBARKA BIO POWER 2100 świetnie poradzi sobie z gałęziami o grubości do 4 cm. Posiada dwa odwracalne noże, dzięki którym wstępna obróbka gałęzi jest bezproblemowa. Ścinki otrzymane po przepuszczeniu gałęzi przez rębarkę doskonale nadają się jako kompost lub materiał zastępujący korę w ogrodzie. Posezonowe porządki nie będą wiązały się już z corocznym problemem składowania ściętych gałęzi. Urządzenie wyposażone jest w wydajny silnik o mocy 2100W.

Dodatkowo rębarka posiada funkcję podajnika, który „połyka” gałęzie. W standardowym zestawie zawarty jest kosz, który - zbierając opadające zrębki - pomaga utrzymać porządek przy pracy.


Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane