Chcesz podszlifować trochę swoje umiejętności majsterkowicza i bliżej zapoznać się z narzędziami do obróbki drewna? Poniżej przedstawiamy prosty projekt, dzięki któremu krok po kroku samodzielnie wykonasz drewniane zabawki, które wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka! Jesteś gotowy? To do dzieła!

Kup w Narzedzia.pl
Urządzenie wielofunkcyjne z akcesoriami Dremel 4000
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
597,99
Multiszlifierka z osprzętem (65szt.) Dremel 8220-5/65
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
810,99
Urządzenie wielofunkcyjne z akcesoriami Dremel 3000-15
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
269
Wielofunkcyjne imadło Multi-Vise Dremel 26152500JA
dostępne
6 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
141
Multiszlifierka Dremel 3000JW
dostępne
5 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
249
Lutownica Versa tip hobby Dremel F0132000KA
dostępne
2 szt.
dostawa
wysyłka
jutro
226,49

Potrzebne narzędzia:

Niezbędne materiały i akcesoria:

  • Kawałek miękkiego drewna o wymiarach 15x100x0,5cm
  • Kawałek deski do mocowania
  • Papier
  • Ołówek
  • Taśma samoprzylepna
  • Ręczniki papierowe
  • Aceton lub zmywacz do paznokci
  • Okulary ochronne
  • Rękawice skórzane
  • Maska przeciwpyłowa


Krok 1: 

Narysuj na kartce papieru wzór figurki. Cokolwiek wybierzesz pamiętaj, aby kształty były bardziej zaokrąglone, sprawdzają się one lepiej niż te z wieloma różnymi, prostymi krawędziami. Przymocuj kartkę za pomocą taśmy samoprzylepnej do wcześniej przygotowanego kawałka drewna. Przenieś wzór za pomocą ręcznika kuchennego nasączonego acetonem lub zwykłym zmywaczem do paznokci.

Dremel DIY

Krok 2:

Aby cięcie było precyzyjne i przebiegało zgodnie z planem, należy unieruchomić materiał. Za pomocą imadła Dremel Multi-Vise lub innego tradycyjnego zacisku mocujemy kawałek drewna do stołu kuchennego, wbudowanej ławki lub innej stabilnej powierzchni. Aby uniknąć wgnieceń w drewnie w miejscu zacisków zaleca się umieścić kawałek deski między obrabianym materiałem, a końcówką zacisku.

Dremel DIY
Krok 3:

Zamocuj osprzęt tnący do narzędzia wysokoobrotowego Dremel. Do wycinania w drewnie najlepiej sprawdza się uniwersalny frez szybkotnący.

Dremel DIY
Krok 4:

Załóż prowadnicę do cięcia na narzędzie wielofunkcyjne Dremel. Ta specjalna przystawka ułatwia prowadzenie i pozwala uzyskać czystą i gładką linię cięcia. Pamiętaj, aby osprzęt nie wystawał więcej niż 15mm poza przystawkę. 

Dremel DIY
Krok 5:

Uruchom narzędzie wielofunkcyjne Dremel i ostrożnie skieruj je w kierunku unieruchomionego materiału. Prowadnica zapewni, że osprzęt będzie ciąć drewno na takiej samej głębokości, więc wystarczy, że będziesz trzymał się wzoru. Podczas cięcia nie dociskaj zbyt mocno i utrzymuj prędkość na stałym poziomie.

Dremel DIY
Krok 6:

Po zakończeniu cięcia należy dokonać drobnych poprawek. W tym celu należy wymienić końcówkę tnącą na taśmę szlifierską. Zamocuj obrabiany materiał między zaciskami i zeszlifuj krawędzie, aby usunąć resztki wystającego drewna i udoskonalić kształt figurki.

Dremel DIY
Krok 7:

Szlifowanie udoskonali kształt i pozwoli uzyskać krawędzie wolne od wyszczerbień. Aby jednak uzyskać efekt końcowy, wymień taśmę szlifierską na tarczę ścierną do wykańczania powierzchni 180 i złagodź krawędzie długimi i równomiernymi ruchami.

Dremel DIY
Krok 8:

Kiedy figurki mają już idealny kształt i są wolne od drzazg, nadszedł czas, aby nadać im charakterystycznych, zwierzęcych cech. Najprościej będzie to uzyskać za pomocą lutownicy wielofunkcyjnej VersaTip. Z jej pomocą wypalisz charakterystyczne cechy, które ożywią Twoje drewniane figurki.

Dremel DIY

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane