Dzięki naszym klientom, którzy zgodzili się przetestować 3 modele średniej klasy wyrzynarek zaprezentujemy Państwu rezultaty. Pod lupę wzięliśmy najczęściej kupowane wyrzynarki: Wyrzynarka Bosch PST 800 PEL (ok.350 zł), Wyrzynarka Hitachi CJ110MVA (ok. 500zł), Wyrzynarka Bosch GST 65B (ok. 330 zł)

Kup w Narzedzia.pl
Wyrzynarka Ryobi ONE+ R18JS-0
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
jutro
281
201
Wyrzynarka Yato YT-82273
dostępne
4 szt.
dostawa
wysyłka
środa
365,99

GST 65B  wyrzynarka Bosch (niebieski)

 Zaczniemy od Boscha. Wyrzynarka GST 65B jest rekomendowana wymagającym użytkownikom, którzy w swojej pracy często wykorzystują to narzędzie. Wysoka moc 400 W pozwala osiągnąć doskonałe wyniki. Kompromis zaskakująco dobrej jakości oraz ceny został osiągnięty zapewne kosztem wyposażenia standardowego, które zostało ograniczone do mimimum. Robiąc bilans zalet i wad narzędzia, można jednoznacznie stwierdzić niewątpliwą przewagę atutów. Ta wyrzynarka Bosch jest prostym w obsłudze i solidnie wykonanym (stabilna metalowa podstawa) urządzeniem. Brzeszczot oraz wkrętak znajdziemy na wyposażeniu. Wyrzynarka posiada regulację prędkości w przycisku oraz użyteczną blokadę "praca ciągła". Wyrzynarka tnie zapewnia komfortowe cięcie w kilku płaszczyznach. Klienci do atutów zaliczyli również miękki przewód oraz łatwość utrzymania narzędzia w czystości. Zarzuty wobec wyrzynarki GST to przede wszystkim brak regulacji oscylacji brzeszczotu, brak możliwości odsysania pyłu oraz brak walizki.

 

Długi wkrętak na wyposażeniu ułatwia wymianę brzeszczotów. Zamontowanie przystawki umożliwia ograniczenie wyrywania przez brzeszczot ciętego materiału

 

Bardzo proste, ale praktyczne i solidne osadzenie brzeszczotu wraz z wskaźnikiem linii cięcia

 

Regulacja prędkości cięcia zintegrowana w włączniku głównym. Możliwość zablokowania „praca ciągła”

 

 

Możliwość ustawienia kąta cięcia

 

 

Czytelna skala na trwałe wytłoczona w podstawie wyrzynarki umożliwia precyzyjne ustawienie żądanego kąta cięcia

 

Praktyczna rolka znacznie wzmacnia brzeszczot oraz ułatwia precyzyjne prowadzenie brzeszczotu po ciętym materiale

 

 

CJ110MVA  wyrzynarka Hitachi

Podobnie jak wyżej opisany model Bosch GST65b Hikoki zaprojektowało tą wyrzynarkę pod kątem wymagających użytkowników, dzięki mocy 720 W i skokowi brzeszczotu 26 mm. Jest to dobra i wszechstronna wyrzynarka, która posiada rozbudowane możliwości regulacji pozwalające na różne prace i obrabianie różnych materiałów takich jak: drewno, tworzywa sztuczne czy metale. W zestawie otrzymujemy klucz imbusowy oraz brzeszczot. W przeciwieństwie do swojego poprzednika ta wyrzynarka posiada możliwość odsysania pyłu. Regulowana prędkość cięcia oraz beznarzędziowa wymiana brzeszczotu do wyrzynarki to kolejne zalety. Wyrzynarka posiada solidną metalową stopę oraz funkcjonalne rozwiązanie w postaci podświetlenia miejsca pracy. Główne minusy to problematyczne ściąganie i zakładanie osłony oraz ciężko wyjmowalny brzeszczot. Dodatkowo skala kąta nachyłu cięcia jest słabo widoczna oraz nieprecyzyjna.

 

Regulacja prędkości cięcia w uchwycie

 

Włącznik oraz kilkustopniowa regulacja oscylacji brzeszczotu (podcinania)

 

Klucz imbusowy „ukryty” w stopie wyrzynarki

 

Solidna stopa ułatwia prowadzenie po materiale, dźwignia do zeznarzędziowej wymiany brzeszczotu

 

W komplecie końcówka do odsysania pyłu; osłona oraz brzeszczot

 

Walizka zabezpieczy narzędzie w czasie transportu

 

Wyrzynarka wraz z wyposarzeniem standardowym

 

 

PST 800 PEL wyrzynarka Bosch (zielony)

Ten model wyrzynarki Bosch z linii zielonej polecimy wytrawnym majsterkowiczom oraz osobom poszukującuym przyzwoitej wyrzynarki do prac przydomowych. Bosch zapewnia bogate wyposażenie standardowe oraz szereg przemyślanych rozwiązań. Najważniejsze elementy decydujące o bezpieczeństwie oraz precyzji cięcia są czerwone, co bardzo pomaga sprawiać kontrolę nad urządzeniem. Wyrzynarka PST800 znajduje się w praktycznej walizce transportowej, która chroni narzędzie przed uszkodzeniami i kurzem. Główne zalety tej zielonej wyrzynarki to beznarzędziowa wymiana brzeszczotu (SDS) oraz praktyczny magazynek na brzeszczoty. Możliwość cięcia pod kątem oraz możliwość odsysania pyłu również znajdziemy w tej wyrzynarce. Ponadto regulacja prędkości cięcia znajdująca się w przycisku oraz rękojesci pokryte miękką okładziną. Niestety i w tym przypadku skala nachylenia płaszczyzny cięcia mogłaby być bardziej widoczna i dokładna.

 

Magazynek na zapasowe brzeszczoty ukryty w podstawie wyrzynarki

 

Magazynek mieści 2 szt. brzeszczotów

 

Beznarzędziowa wymiana brzeszczotów dzięki lekko działającemu systemowi SDS

 

System regulacji oscylacji brzeszczotu (podcinanie), wraz z możliwością włączenia funkcji oczyszczania linii cięcia

 

Rękojeść pokryta miękką wykładziną, wyłącznik z zintegrowaną regulacją prędkości cięcia

 

Solidna podstawa wykonana z lekkich stopów ułatwia prowadzenie narzędzia po obrabianej powierzchni

 

Zintegrowany system odsysania pyłów umożliwia bezproblemowe podłączenie odkurzacza

 

Możliwość założenia celownika ułatwiającego cięcie

 

Bogate wyposażenie podstawowe

 

Możliwość ustawiania kąta cięcia

 

Trwale wykonana skala ułatwia wybranie żądanego kąta cięcia

 

Praktyczna walizka zabezpiecza narzędzie przed zabrudzeniem i uszkodzeniem w czasie przechowywania lub transportu

 

Podsumowanie

Niedroga wyrzynarka Bosch GST 65B to świetna jakość uzyskana kosztem wyposażenia oraz udogodnień takich jak odsysanie pyłu czy regulacji oscylacji brzeszczotu (przydatne przy podcinaniu). Najdroższa, o ciekawym designie - wyrzynarka Hitachi na pewno zachęca do pracy. Bogate wyposażenie oraz praktyczne rozwiązanie z podświetleniem LED miejsca pracy brzeszczotu wyróżnia ją na tle konkurentów. Ostatnia zielona wyrzynarka - Bosch PST 800 PEL gwarantuje wszystkie innowacyjne rozwiązania oraz pełne wyposażenie i ciekawe funkcjonalności takie jak schowek na brzeszczoty. Wystarczy teraz odpowiedzieć sobie na pytanie co jest ważne w mojej pracy i wybrać model odpowiedni dla siebie.

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Komentarze
  • Łukasz 2020-06-30

    W odniesienu do przedmówcy to też między innymi mam ten model boscha i odpukać sds jest sprawny. jakbym miał określić jak często używam tej wyrzynarki to powiedzmy 3, 4 razy w miesiacu jako majsterkowicz i jescze mnie nie zawiodła.

  • Marcin 2020-06-14

    PST 800 PEL wyrzynarka Bosch (zielony) - odradzam zakup tej wyrzynarki. Sam silnik jest wytrzymały, jednakże system mocowania brzeszczotów do niczego. System SDS składający się z 2 rolek szybko się rozlatuje.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane