Akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe GSB 14,4 V-LI Professional i GSB 18 V-LI Professional z linii „dynamicseries“ są przykładem idealnego połączenia niezwykle kompaktowej konstrukcji i wydajności. Dzięki bardzo krótkiemu korpusowi (tylko 195 mm) są najmniejszymi akumulatorowymi wiertarko-wkrętarkami udarowymi w swojej klasie. Posiadają funkcję wiercenia z udarem do wykonywania otworów w murze. Osiągają wysoki moment obrotowy dzięki zastosowaniu nowej koncepcji przekładni oraz 4-biegunowego silnika Bosch. Obydwa urządzenia doskonale leżą w dłoni, co jest zasługą niewielkiego ciężaru (1,6 kg z akumulatorem Compact) oraz wąskiej rękojeści.

4-biegunowy silnik Bosch oraz nowa koncepcja przekładni zapewniają nowym wiertarko-wkrętarkomAkumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe GSB 14,4 V-LI Professional i GSB 18 V-LI Professional z linii „dynamicseries“ są przykładem idealnego połączenia niezwykle kompaktowej konstrukcji i wydajności. wyjątkowo wysoki moment obrotowy (67 Nm w modelu GSB 18 V-LI z akumulatorem o pojemności 3,0 Ah). Dzięki temu urządzenia mogą wywiercić do 55 otworów (6 x 50 mm) w murze na jednym cyklu ładowania akumulatora (test w betonie EN 60745-2-1). Maksymalna średnica wiercenia w murze wynosi 13 mm.

Innowacyjna, dwubiegowa przekładnia planetarna gwarantuje elastyczność stosowania: wiercenia w drewnie o średnicy do 32/35 mm z akumulatorem Premium o pojemności 3,0 Ah (14,4/ 18 V) oraz wiercenia w metalu o średnicy do 13 mm. 

Uchwyt wiertarski 13 mm z systemem Autolock umożliwia szybką wymianę wierteł. Wbudowany hamulec silnika pozwala wykorzystywać urządzenia także do seryjnego wkręcania wkrętów. Nowe, akumulatorowe wiertarko-wkrętarki udarowe Bosch klasy 14,4 i 18-V są dostępne w handluAkumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Bosch GSB 18 V-LI Professional „dynamicseries“. specjalistycznym, w wersji z walizką narzędziową systemową L-BOXX oraz dwoma akumulatorami o pojemności 3,0 Ah. 

 

Odpowiednie urządzenie do każdego zadania

Bosch podzielił program profesjonalnych elektronarzędzi z akumulatorami litowo-jonowymi 14,4 oraz 18 V na trzy linie narzędzi oferujących różne zalety: „robustseries“, „dynamicseries“ i „lightseries“. Obydwie nowe, wiertarko-wkrętarki udarowe należą do linii „dynamicseries“. Linia ta odznacza się przede wszystkim długim czasem pracy akumulatora. Wyjątkowo długi czas pracy akumulatora w połączeniu z wydajnością i zwartą konstrukcją sprawia, że urządzenia te stają się uniwersalnym rozwiązaniem dla użytkowników profesjonalnych pracujących przy wykańczaniu wnętrz. 

 

Elastyczny system akumulatorowy

System Bosch Flexible Power umożliwia wybór jednej z dwóch wersji akumulatora w danej klasieAkumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Bosch GSB 18 V-LI Professional „dynamicseries“. napięcia: akumulator Premium o pojemności 3,0 Ah, który zapewnia wyjątkowo długi czas pracy, przydatny np. przy seryjnym wkręcaniu wkrętów, lub akumulator Compact o pojemności 1,3 Ah. Akumulator Compact jest lżejszy i mniejszy od wersji Premium. Dlatego jest odpowiedni zwłaszcza do prac w miejscach trudno dostępnych lub wymagających trzymania urządzenia nad głową. 

 

Dane techniczne
urządzeń
„dynamicseries“

GSB 14,4 V-LI Professional/
akumulator Premium

GSB 18 V-LI
Professional/
akumulator Premium

Pojemność akumulatora

3,0 Ah

3,0 Ah

Prędkość obrotowa bez obciążenia (1.bieg / 2. bieg)

0-500/1 600 min-1

0-500/1 700 min-1

Maks. moment obrotowy, wkręcanie twarde

60 Nm

67 Nm

Liczba udarów

24 000 min-1

25 500 min-1

Maks. średnica wiercenia w drewnie/metalu/murze

32/13/13 mm

35/13/13 mm

Maks. średnica wkrętu

7 mm

8 mm

Ciężar

1,8 kg

1,9 kg

Powiązani producenci w sklepie Narzedzia.pl:
Dodaj komentarz
* Pola wymagane