Woda jest potrzebna do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin, szczególnie w letnie, upalne dni. Czasami deszczówka nie wystarcza do nawadniania ogródka i wówczas należy wziąć sprawy w swoje ręce. Czym jest bęben naścienny na wąż ogrodowy? Czy warto go polecić do pielęgnacji przydomowego ogrodu?

Kup w Narzedzia.pl
Bęben naścienny RollUp XL Gardena 18630-20
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
779 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
759
Bęben naścienny RollUp L Gardena 18625-20
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
850,06 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
778,99
Bęben naścienny RollUp M/L Gardena 18620-20
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
713 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
679
Bęben ogrodowy RollUp M Gardena 18614-20
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
635
Bęben naścienny RollUp M Gardena 18610-20
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
577,99 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
559,99
Bęben naścienny Gardena ROLLUP M
dostępne
>10szt.
dostawa
wysyłka
pon.
1 188 Przekreślona cena jest najniższą ceną produktu w okresie 30 dni przed promocją
1 115,99

Akcesoria do nawadniania małego ogrodu

Dodatkowe nawadnianie ogrodu jest wskazane, jeżeli chcemy się cieszyć idealnie zieloną trawą i pięknie kwitnącymi kwiatami. W naszej szerokości geograficznej coraz częściej jesteśmy narażani na okresowe susze, co szkodzi przede wszystkim roślinom, szczególnie świeżo posadzonym. Mając nową działkę lub dopiero co wybudowany dom, często czekają nas trudne początki zaprojektowania ogrodu i zasadzenia roślin. Te, po posadzeniu, potrzebują częstego, regularnego podlewania. Do nawadniania ogrodu przydomowego, który charakteryzuje się niezbyt dużymi rozmiarami, wystarczy kilka podstawowych akcesoriów, z czego kluczowym elementem jest oczywiście wąż ogrodowy.

Bęben naścienny marki Neo

Zwijany wąż to najczęściej polecane rozwiązanie w swojej kategorii, ale o tym za moment. Podlewanie znajdujących się na ogrodzie roślin doniczkowych będzie wygodniejsze również przy użyciu konewki. Nie zawsze użycie węża jest optymalne – kwiaty znajdujące się na parapetach wygodniej podlewać poręczną konewką. W nawadnianiu ogrodu pomoże także pojemnik na deszczówkę. Jest to ekologiczny sposób na pozyskanie dodatkowej wody, która posłuży do podlewania roślin i przy okazji pozwoli co nieco zaoszczędzić na rachunkach.

Kompaktowe bębny naścienne - największe zalety

Dzisiaj skupimy się na podstawowym urządzeniu, które znajduje się (a jeśli nie, to powinno!) w większości przydomowych ogródków – wężu ogrodowym. Aby w pełni zoptymalizować korzystanie z tego urządzenia, najkorzystniej wybrać bęben naścienny na wąż ogrodowy. To rozwiązanie ma najwięcej zalet. Standardowe węże ogrodowe są niezbyt wygodne w użytkowaniu. Pałętają się pod nogami i można się o nie potknąć. Poza tym nieważne jakbyśmy się starali, to wąż zawsze się też poplącze. Trzeba go starannie zwijać ręcznie, a często podczas używania brudzi się i jest zabłocony. Niekontrolowane ciągnięcie urządzenia po ogrodzie może pokiereszować kwiaty. Poza tym leżący na trawie wąż ogrodowy, którego nie chce się przenosić do schowka czy garażu (np. gdy warunki pogodowe wymuszają kilkakrotne podlewanie nowo posadzonej trawy w ciągu dnia), potrafi pozostawić po sobie uszkodzony trawnik.

Rośliny podlewane  przy wykorzystaniu bębna naściennego

Nieprzyjazne warunki atmosferyczne są w stanie również uszkodzić wąż. Bębeny naścienne to świetne rozwiazanie do nawadniania ogrodu, ponieważ minimalizuje bałagan podczas pracy (wąż nie poniewiera się nam pod nogami), wygodnie i bezproblemowo się go używa (można go sukcesywnie zwijać) oraz jest estetycznym schowkiem, który mocuje się na ścianie domu, w pobliżu kranu. Większość modeli ma funkcję automatycznego zwijania bez supłania czy zgniatania węża, aczkolwiek nawet modele z korbką są znacznie łatwiejsze w obsłudze niż tradycyjny wąż. Konstrukcję można łatwo zdemontować na zimę, kiedy nie będzie w ogóle używana.

Jak wybrać bęben naścienny?

Z pewnością zwijacz węża ogrodowego uczyni pracę na działce lub wokół domu przyjemniejszą i pozwoli na zaoszczędzenie kilku chwil cennego czasu. Na co więc zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego bębna naściennego? Najistotniejszą sprawą jest wielkość ogrodu. Bęben jest przeznaczony do różnych powierzchni, jednak należy znać rozmiary swojego podwórka, aby nie kupić zbyt krótkiego węża. Za długiego również nie warto wybierać, ponieważ niepotrzebnie przepłacimy za produkt. Zamiast tego lepiej znaleźć model z dodatkową, przydatną funkcją w podobnej cenie. Do takich wartych uwagi opcji należy wspomniane już automatyczne zwijanie. Stanowi ono w sumie najważniejszy argument za wybraniem zwijanego węża ogrodowego w formie bębna.

Bęben naścienny zamontowany na ścianie

Ważnym akcesorium jest prowadnica zapobiegająca plątaniu – dzięki niej zwijanie węża przebiega bardzo szybko i bez wysiłku. Z kolei obrotowa głowica ułatwi manewrowanie nim na różne strony. Znaczącą rolę odgrywa także materiał – wąż powinien być elastyczny, a jednocześnie w miarę twardy, niepodatny na skręcanie się i supłanie. Bęben dobrej jakości musi być odporny na działanie opadów atmosferycznych, na mróz oraz promieniowania UV.

Nawadnianie ogrodu przy pomocy węża może być szybkie i niewymagające wysiłku. Niekiedy jest wręcz lepszym rozwiązaniem niż stosowanie automatycznych zraszaczy, które nie zawsze docierają we wszystkie zakątki przydomowego ogrodu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą bębnów naściennych, jeżeli szukasz narzędzi do zoptymalizowania swoich prac na działce lub w ogrodzie. Znajdziesz w niej produkty renomowanych w tej dziedzinie marek, m.in. Gardena, Cellfast, Bradas. Zachęcamy do sprawdzenia:

bębny naścienne Gardena,

bębny naścienne Bradas.

Dodaj komentarz
* Pola wymagane