Miernik wilgotności drewna - jak wybrać, jak działa, dla kogo się sprawdzi?

Drewno to surowiec, który ma niezwykle szerokie zastosowanie. Sposób jego wykorzystania zależy nie tylko od twardości danego gatunku drewna, ale także w dużej mierze od stopnia jego zawilgocenia. Wiele prac budowlanych, remontowych czy wykończeniowych wymaga stosowania materiałów o określonym poziomie wilgotności. Pomiaru zawilgocenia możemy dokonać w parę chwil, dzięki specjalnym i niezwykle poręcznym miernikom.

Jak wybrać rękawice robocze?

Rękawice robocze są podstawową częścią ubioru ochronnego podczas wykonywania wielu prac fizycznych. Powszechnie używa się ich zarówno w zakładach pracy, jak i w domu czy ogrodzie. Odpowiednio dopasowane do dłoni i warunków, w jakich wykonywana jest praca gwarantują komfort i zwiększają jej bezpieczeństwo. Jak wybrać najlepsze rękawice robocze? Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać odkurzacz lub separator do popiołu?

Wieczory spędzone przy kominku w mroźne wieczory są czystą przyjemnością. Któż nie lubi takich chwil? Jednak posiadanie kominka niesie ze sobą także liczne obowiązki. Konieczna jest nie tylko odpowiednia konserwacja, ale także regularne czyszczenie kominka z popiołu, sadzy i pyłu. Jeśli chcesz szybko, dokładnie i sprawnie posprzątać zanieczyszczenia, skorzystaj z odkurzaczy lub separatorów do popiołu.

Dobre oświetlenie warsztatu - na co zwrócić uwagę kupując lampy do pracy?

Potrzebujesz dobrego oświetlenia do warsztatu lub garażu i nie wiesz, jaką lampę wybrać? Zastanawiasz się, który model sprawdzi się najlepiej? W tym poradniku znajdziesz odpowiedzi na te i inne pytania. Podpowiadamy, jaki rodzaj lamp do pracy wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę w czasie ich zakupu. Zapraszamy do lektury!

Detektor czadu - jaki wybrać, parametry, na co zwrócić uwagę?

Każdego roku w Polsce około 4500 osób ulega zaczadzeniu. Przyczyną ulatniania się tlenku węgla są wadliwe instalacje kominkowe i rozszczelnione urządzenia grzewcze. Zamontowanie detektorów czadu jest jedynym sposobem na wykrycie niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach. Jaki detektor wybrać by odpowiednio chronił nas i pozostałych domowników? Przeczytaj koniecznie nasz poradnik.

Wybieramy szelki bezpieczeństwa na budowę - jakie najlepsze?

Pracownicy na budowach narażeni są na szereg zagrożeń, dlatego tak niezwykle istotne w zawodzie budowlańców jest stosowanie odpowiednich zabezpieczeń. Każdy wie, że na placach budowy o wypadek nietrudno, zwłaszcza gdy czynności wykonywane są na dużej wysokości. Szelki bezpieczeństwa należą do wyposażenia, które jest szczególnie ważnym elementem podczas wykonywania takich prac.

Jak wybrać buty robocze na budowę?

Praca na budowie wymaga stosowania odpowiedniego obuwia, które ochroni stopy pracownika przed przebiciem, uderzeniem i działaniem chemii budowlanej. Dobrej jakości obuwie robocze i ochronne nie tylko zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy, ale jest także wygodne, wytrzymałe i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz wiele modeli obuwia roboczego, które różnią się nie tylko fasonem i rozmiarem, ale także zakresem ochrony, typem konstrukcji oraz zagrożeń, przed którymi chronią....

Jak wybrać nóż do kosiarki?

Gdy trawa przed domem jest poszarpana, a trawnik nierówny po koszeniu, to sygnał, że czas na wymianę noży w kosiarce. Innym objawem stępienia elementów tnących jest obniżenie wydajności kosiarki lub jej głośniejsza niż zwykle praca. Kosiarki są tak często eksploatowane, że trudno się dziwić, że ich noże z czasem ulegają zniszczeniu. Jaki nóż do kosiarki wybrać? Na co zwrócić uwagę, żeby ostrze służyło jak najdłużej? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury!

Gwoździarka pneumatyczna, czyli jak szybko i bezproblemowo wbić dużą ilość gwoździ

Gwoździarka – dlaczego warto ją wybrać? Przeważają względy praktyczne. Dzięki tym urządzeniom zaoszczędzimy sporo czasu, sił i nerwów, które stracilibyśmy, operując urządzeniami tradycyjnymi, takimi jak młotek.

Jaka wkrętarka do 500zł? Ranking akumulatorowych wkrętarek wg klientów narzedzia.pl

Zastanawiasz się nad wyborem wkrętarki na własny użytek? Dysponujesz budżetem do 500zł? Aby ułatwić Ci wybór przygotowaliśmy ranking pięciu aktualnie najpopularniejszych modeli w kategorii "wiertarko-wkrętarka akumulatorowa". To produkty, które cieszą się zaufaniem naszych klientów, rzadko trafiają na gwarancję i sprawdzą się nieźle przy zastosowaniach domowych.
Strona 1 z 194