Wiertła wielostopniowe - czym kierować się przy zakupie?

Wiertła wielostopniowe należą do grupy narzędzi o specjalnym przeznaczeniu. Są niezwykle przydatne podczas wiercenia otworów w blachach i metalu. Doskonale radzą sobie z elementami nieżelaznymi, cienkimi blachami, a nawet rurami. Jednak aby spełniały swoją funkcję, trzeba je odpowiednio dobrać. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdźmy!

Walec do trawy - jaki wybrać, jak często z niego korzystać?

Piękny i zadbany trawnik jest ozdobą każdej posesji. Jednak jego utrzymanie wymaga systematycznych działań. Walec do trawy to jedno z urządzeń, które zdecydowanie warto mieć na wyposażeniu. Dzięki niemu trawnik wokół domu będzie pięknie się prezentował i wyglądał znacznie zdrowiej.

Narzynka - do czego służy i jaką wybrać?

Narzynki to narzędzia skrawające, które umożliwiają wykonywanie gwintów zewnętrznych. W zależności od swoich parametrów i budowy umożliwiają skrawanie o różnym skoku, kształcie i kącie zarysu gwintu. Jaką narzynkę wybrać i kiedy warto z niej korzystać? Zapraszamy do lektury!

Jaki wentylator do domu wybrać: wielkość, zasilanie, tryb pracy?

Uwielbiamy słoneczne letnie dni, jednak wysoka temperatura w pomieszczeniach, w których pracujemy lub wypoczywamy, może silnie dać nam się we znaki. Wentylatory zapewniają ożywczy powiew chłodnego powietrza, który pozwala przetrwać nieznośne upały. Jak jednak wybrać najlepszy wentylator do domu? Sprawdźmy!

Toporek na wyjazdy survivalowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wyprawy survivalowe cieszą się ogromną popularnością od wielu lat. Miłośnicy tego rodzaju przygód muszą jednak zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. W ekwipunku wielbiciela survivalu nie może zabraknąć toporka. Jak jednak wybrać najlepszy model, żeby nie żałować zakupu? Sprawdźmy!

Kradzież narzędzi na budowie i w domu - jak się zabezpieczyć?

Do włamań i kradzieży na posesje dochodzi bardzo często, a ich skutki mogą być dla domowego budżetu niezwykle dotkliwe. Dlatego warto zrobić wszystko, aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia lub chociaż zmniejszyć potencjalne straty.

Opryskiwacz do ogrodu - jak wybrać najlepszy?

Środki ochrony roślin są stosowane powszechnie. Właściciele ogrodów korzystają zarówno z naturalnych, ekologicznych preparatów, jak i środków chemicznych. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj oprysków się zdecydujemy, niezbędne do ich rozpylenia będą opryskiwacze. Odpowiednio dobrany sprzęt gwarantuje równomierne i ekonomiczne rozprowadzenie substancji na roślinach.

Szpachelka - rodzaje, przeznaczenie, jak wybrać?

Szpachelki to proste narzędzia, które są niezbędne w czasie wykonywania prac remontowych, budowlanych i wykończeniowych. Z ich pomocą wyrównamy powierzchnię ścian, zeskrobiemy starą farbę czy równomiernie nałożymy klej do tapet. Jak wybrać szpachelkę, aby praca przebiegała sprawnie, a uzyskany efekt nas zadowalał? Sprawdźmy!

Szczelinomierz - do czego służy, jak wybrać, kiedy się przyda?

Szczelinomierze to proste narzędzia pomiarowe, które wykorzystywane są w profesjonalnych warsztatach, a także przydomowych garażach. Jak z nich korzystać? Kiedy będą przydatne? Jak wybrać najlepszy szczelinomierz?

Jak wybrać frezy do metalu? - podpowiadamy

Metal jest materiałem, którego obróbka nie należy do najłatwiejszych. Jego wysoka wytrzymałość w porównaniu do powierzchni drewnianych czy wykonanych z tworzyw sztucznych, wymusza zastosowanie odpowiednich narzędzi. Do obróbki metalu najczęściej wykorzystuje się frezarki, które radzą sobie z obrabianym materiałem dzięki frezom. Jak wybrać najlepsze frezy do metalu? Sprawdźmy!
Strona 1 z 196