Wkrętarka AEG czy coś innego?

Do ostatniej strony »
G
Michal 2012-06-27 20:44

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Blog przeczytałem, przystępnie wszystko przedstawione. Zainteresowała mnie wkrętarka Metabo, ale wersja "po lifcie". Szkoda że nie ma na allegro. Jest w ogóle gdzieś dostępna? Z tego wszystkiego zastanawiam sę jeszcze nad czymś innym - Boschem GSB 14,4-2 (lub wersja 12-voltowa). Dość wysoki moment, udar i tanie akumulatory, cena niecałe 500 zł, czyli dwie stówki zaoszczędzone na kolejną maszynkę. Tylko że NiCd i uchwyt 10mm... Czy efekt pamięci i samorozładowania bywa mocno uciążliwy? Po jakim okresie użytkowania zwykłe akumulatory są do wyrzucenia, da się je w jakiś "domowy" sposób zregenerować?

G
PanFleks 2012-06-27 21:32

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

@Michal: Zadzwoń do dilera w swojej okolicy, sprawdź, może jest dostępna. Albo wyszukaj na allegro autoryzowanego sprzedawcę i zapytaj, czy ma w ofercie też nową wersję. Na stronie Metabo ten nowy model jest nawet w gazetce ( http://cdn.metabo.com/fa/metabo/_countries/pl/pdf/Aktionen/Akumulator_wi_4_0_2012.pdf), więc dziwna jest ta nieobecność na allegro...

Bosch także jest fajny, ale przy podobnej cenie masz "jedynie" 1,3Ah, a u drugiego Niemca 1,5Ah. Gwarancja po 3 lata, ale w Metabo masz też 3 lata gwarancji na akumulator. Przewaga Boscha to walizka, więc sam zdecyduj na czym zależy Ci bardziej ;-)

@vojtech: walizki są inne. Stare były nawet ok, bo miałeś tam wytłoczki. Nowe są z innego tworzywa, ale w środku masz tylko przegródki... Najlepszym rozwiązaniem są chyba mobilne warsztaty, ale chyba niedostępne osobno (w sensie walizek).

G
vojtech 2012-06-27 23:47

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

@
'Zainteresowała mnie wkrętarka Metabo, ale wersja "po lifcie"'. Szkoda że nie ma na allegro. Jest w ogóle gdzieś dostępna ?

Przed i po lifcie są takie same. Dlaczego wersja przed liftem cie nie interesuje ?

G
vojtech 2012-06-27 23:47

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

miało być niemal takie same

G
Czesław 2012-06-27 23:48

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Witam
Odnośnie efektu pamięciowego to warto przeczytać to:
http://www.fuw.edu.pl/~jt/akumulatorki.html
Pozdrawiam
MK

G
JK. 2012-06-28 00:40

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Ty "bez nicku" ty już wiesz w jakiś lubią padać akumulatory a w jakich nie;) - sam to wymyśliłeś?
A co do wyboru baterii na NiCd - to w zasadzie tylko AEG oferuje kompatybilność akumulatorów od lat, nie chcesz Li-ion nie ma problemu, kupujesz tańszy NiCd i pasuje!

Panie fleksie - pierwsze słyszę o biciach na futerku AEG, owszem można im zarzucić że są głośne, że uchwyty plastikowe w walizkach są kiepskie, albo że przełacznik obrotów jest twardy. Ale futerko? W życiu nie spotkałem takiej opinii, a sprzedaję te wkrętarki w duzych ilościach. Żadna nie trafiła na serwis z powodu bicia. Jesli w AEG jest duże bicie, to spójrz na boscha PSR 14 li albo 10,8V. Co do regulacji i tak jest ona dokładniejsza niż w sporo droższych boschach.

Michale - makita rewelka? Nie do końca, porównaj cenę i wytrzymałość, gdyby to nie był market typu Obi, to pewnie sprzedawca pokazałby ci róznicę w pracy i sile AEG 12V a o 200zł droższej Makity 12V. Makitę można cenić za pojemne akumulatory. Ale same wkrętarki są słabe, dobre do lekkich prac. A jeśli w obi mieli jeszcze bs12X - to różnica w wytrzymałości jest jeszcze większa. BS12X 35Nm a maikta 22Nm - metalowe futerko zatrzaskowe, a makita plastikowe ślizgowe. Makitę mozna brać tylko jak ktoś chce 2Ah i lekkie narzędzie. AEG BS12G jest podobna tylko tańsza ale mniejszym aku. A jak stara BS12X to już maszyna ciężka, mam taką ma już 4 lata, akumulator jeden sprawny, drugi da się na ładować, ale bardzo szybko traci pojemność jak leży nieużywany, ale to NiCd więc to norma.


Czesławie ta makita z twojego linku to wkrętarka z drugiej ręki, gwarancja sprzedawcy;P lipa. pewnie wersja z UK
Celma to typowy chińczyk już. ale za to tania jak za tak pojemne akumulatory.

Michale jak widzisz każdy ma jakąś opinię, każda wkrętarka ma jakieś wady i zalety.
Mogę ci jeszcze zaproponować coś takiego
http://alnar.pl/perles-wiertarkowkretarka-aku-hb-614214lt-liion-p-15658.html
Renomowane marka, solidna.
Oraz kressa http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-kress-144-afb-1-5-ah-li-ion-i2396518608.html - w tej cenie to rarytas, fakt że droga, ale normalnie one kosztują po 1200zł nawet.

G
Bel-ami 2012-06-28 02:13

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Przyłącze się do propozycji JK. i dodam coś od siebie.
Kress, bardzo dobre narzędzia. Miałem okazję popracować sobie dłuższą chwilę 180AFB, i byłem pod dużym wrażeniem. Podejrzewam, że AFB140 jest równie wysokiej klasy i można śmiało polecić. A co przemawia na ich korzyść, solidność wykonania, bardzo fajny zaczep do paska (gadżet ale ogromnie ułatwiający życie), wskaźnik naładowania baterii, możliwość mocowania bitu bezpośrednio na wrzecionie i wysoki jak na swoją klasę moment obrotowy a przede wszystkim bardzo wysoki miękki moment obrotowy.

Perlesa oglądałem, ale tego:

http://www.langelukaszuk.pl/produkty/perles/wiertarko-wkretarka-perles-hb-6182-14lt

w sklepie jak byłem ostatnio obejrzeć szlifierkę, i nawet mi się spodobał. Za 600zł to ciekawa oferta, a co Perles to Perles, solidna marka, na pewno sprzęt godny uwagi i warto przyjrzeć się bliżej.

G
Michal 2012-06-28 18:46

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Daliście tyle propozycji, że aż się nie mogę zdecydować. AEG BSB14C ma wszystko czego bym chciał, ale cena akumulatorów odstrasza, a nicd nigdzie nie widzę. Skoro piszecie że i tak po ok. dwóch latach w każdej wkrętarce akumulatory będą do bani, to może lepiej nie pchać się w li-lon tylko zostać przy tanich nicd? Może lepiej zainwestować w niebieskiego boscha, np. GSB14,4-2 z akumulatorami nicd, zestaw do kupienia za ok. 500 zł, a ma udar. Po dwóch latach dokupić kolejny akumulator który kosztuje ok. 150 zł i jest ok. Co myślicie?

G
PanFleks 2012-06-28 20:10

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

cena akumulatorów odstrasza


Michał, akumulator to część eksploatacyjna, więc zawsze musisz liczyć się ze sporym kosztem oraz tym, że nie jest wieczny. Narzędzia są zaprojektowane w taki sposób, aby w przypadku uszkodzenia zasilania, koszt dodatkowego akumulatora stanowił ponad połowę wartości nowego zestawu.

po ok. dwóch latach w każdej wkrętarce akumulatory będą do bani, to może lepiej nie pchać się w li-lon tylko zostać przy tanich nicd?


Po pierwsze: dobre jakościowo ogniwa spokojnie wytrzymają dużo ponad dwa lata. Moja pierwsza wkrętarka z Tesco wytrzymała ponad dwa lata, ale musiałem ją wyrzucić, bo zepsuł się włącznik. Nie sądzę, żeby tam były ogniwa premium, a dawała radę. To Metabo, o którym pisałem gdzieś powyżej miało ponad dwa lata, a akumulatory nie okazywały oznak zużycia. Pamiętaj też, że dostępność akumulatorów jest kiepska tylko gdy model jest nowy - potem wszystko się zmienia. Do Metabo kupisz w tej chwili akumulator za niecałe 200 PLN (na allegro). Inna sprawa: Bosch kosztuje około 600 PLN. Akumulator do niego 150. Zakładając, że zużyje się po dwóch latach, koszt narzędzia wyniesie Cię: 600PLN + 150 PLN = 750 PLN. Za Metabo zapłacisz teraz 800 PLN, a na akumulator dostaniesz 3 lata gwarancji. Zakładają, że gwarancja działa tak, jak deklaruje Metabo, to przez 3 lata masz spokój z zasilaniem...


Może lepiej zainwestować w niebieskiego boscha, np. GSB14,4-2 z akumulatorami nicd, zestaw do kupienia za ok. 500 zł, a ma udar. Po dwóch latach dokupić kolejny akumulator który kosztuje ok. 150 zł i jest ok. Co myślicie?


Ja uważam, że lepiej odpuścić sobie NiCd, chyba, że narzędzie kosztuje grosze (tak jak moje AEG). Akumulatory niklowo-kadmowe niedługo będą wycofane z użycia, ze względu na przepisy unijne. Tak jak mówię - po dwóch latach kupisz akumulator za połowę pierwotnej ceny do większości marek. Z tego właśnie względu powinieneś wybrać znanego producenta (Bosch, Metabo, Makita, AEG), bo to tych modeli akumulatory będą zawsze.

Spróbuj poszukać na allegro (nawet w archiwum) akumulatora do Perlesa (oryginał, a nie usługę wymiany ogniw...).

G
Michal 2012-06-28 20:57

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

No właśnie dobre jakościowo ogniwa. Jak już pisałem, zależy mi na udarze, a w cenie do 700 zł ma go tylko AEG BSB14C. Posiada ona też akumulatory li-lon owiane legendą szybkiej śmierci, a nowe to koszt 350 - 500 zł. Coś innego w tej cenie posiadającego udar? Nie boję się marki AEG, ale nie będę chciał wydawać w późniejszym czasie taką kasę na aku.

G
PanFleks 2012-06-28 21:03

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Co zamierzasz wiercić?
Do betonu akumulatorówka się nie udaje. Przy pojemności 1,3-1,5Ah udar bardzo szybko wyczerpie baterię. Do cegły jest lepszy, ale pamiętaj, że to narzędzie akumulatorowe. Nie lepiej za jakiś czas kupić normalną wiertarkę udarową za 100-200 PLN?

G
Michal 2012-06-28 21:38

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Mam młotowiertarkę prosto ze spożywczaka:) właśnie taki miałem plan aby kupić wkrętarkę z funkcją udaru aby na szybko wywiercić jakąś dziurę w ścianie zamiast targać młotek ze sobą. Do poważniejszych zadań i większych dziur właśnie mam jego. A tak zamiast kupować osobno małą wiertarkę z udarem, chciałem dołożyć do wkrętarki. Naprawdę udar we wkrętarce jest kiepski i to tylko taki chwyt marketingowy?

G
bez nicku 2012-06-28 21:42

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Ty "bez nicku" ty już wiesz w jakiś lubią padać akumulatory a w jakich nie;) - sam to wymyśliłeś?
.

Nic nie wymyślałem. Wymieniłem w sumie 4 baterie li-ion 14,4 v na nowe, ktopre zresztą juz kończą żywot.
Wiem to z rozmów z serwisem.
Jesteś TYLKO sprzedawcą i najlepsze jest to co sprzedajesz, a czy uczciwe odpowiedz sobie sam.
Nie zamierzam wdawać sie z toba w polemikę. AEG to średniej klasy narzędzia promowane przez ciebie na tym forum.
Zresztą jeśli ktoś chce kupić aeg niech poszuka części zamiennych poza serwisem życze powodzenia..
Jak kupiłem AEG i żałuję.
Tak przy okazji wiertarka ma luzy poprzeczne na główce dochodzące na końcówce małego wiertła do 4mm . Ale pewnie to moje złudzeni, bo AEG jest doskonałe..... w promocji

G
PanFleks 2012-06-28 21:43

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Miałem niedawno DeWalta z serii XRP - w betonie nie dawała zbytnio rady.
Jak masz młotowiertarkę, to daruj sobie sobie udar mechaniczny w akumulatorówce. Zyskasz wątpliwą funkcjonalność i cięższe narzędzie.
Szukaj porządnej wkrętarki ;-)

G
bez nicku 2012-06-28 21:44

Re: Wkrętarka AEG czy coś innego?

Naprawdę udar we wkrętarce jest kiepski i to tylko taki chwyt marketingowy?

tak, do tego przez zwiększoną wage na "przodzie" tracisz ergonomie korzystania z niej jako wkrętarki

1 2 3 ... 4