piła spalinowa

Do ostatniej strony »
G
prezes79 2006-12-07 00:00

piła spalinowa

witam!!!
wiem ze moje pytanie nie bedzie dotyczyło bezpośrednio elektronarzedzi ale moze ktoś mi pomoze.
jestem zainteresowany kupnem piły spalinowej takiej do prac przy domu, a nie w lesie. moge na to wydac ok1000zł czy jest jakas marka która mozecie polecic laikowi. zastanawiałem sie nad sthilem ale wyczytałem ze jest przereklamowany, teraz jestem bardziej skłonny kupic solo jednak nie moze znalesc zadnych opini na temat tej marki.
pozdrawiam

G
los_sandalos 2006-12-07 00:00

Re:piła spalinowa

Mogę polecić markę Dolmar - bardzo dobra "niemiecka" jakość i względnie przystępne ceny. Dolmar robi pilarki też dla makity - to te same ale w innym kolorze. Co do SOLO to nie jestem pewien jak jest z dostępnością (i cenami) części zamiennych.

G
Krzysztof Tchórzewski 2006-12-13 00:00

Re:piła spalinowa

To jest tak. Makita wykupiła fabryke Dolmara w Niemczech, ale z powodu, że na rynku niemieckim ta marka została już zakożeniona to na niemiecki rynek Makita puszcza bodajrze żółte Dolmarowskie piły, na całej reszcie świata są to coś pomiedzy zielonym a niebieskim (z białymi elementami) piły Makita.
Solo... części są, ale na tyle co się orientuję tylko profesjonalne pilarki trzymają fason w tej marce, te dla majsterkowiczów raczej słabej jakości słyszałem.

G
los_sandalos 2006-12-14 00:00

Re:piła spalinowa

Dolmar jest pomarańczowy (a raczej bardziej czerwony), tylko w wydaniu dla Makity jest niebieski.
http://www.dolmar.com/site/managed/html/kategorie/1044/Chain_saws_gasoline

G
Marcin_UK 2006-12-18 00:00

Re:piła spalinowa

Witam
Stanowczo odradzam zakupu pilarki firmy SOLO. Jest to firma, ktora nie liczy sie w rankingach jakie sa publikowane w anglo i niemiecko jezycznych czaspismach branzowych do ktorych lektury zapraszam. Poza tym czesto sprzet ten mozna spotkac w marketach pod inna nazwa z duzo nizsza cena (nazwa w markecie jest jej oryginalna nazwa). Jezeli chodzi o firme Sthil to nie jest to przyereklamowany sprzet. Oczywiscie jest duzo tanszego i dobrego sprzetu jednak wspomniane Solo napewno sie nie zalicza do dobrego a w Polsce do taniego.

G
Drwal 2007-02-18 00:00

Re:piła spalinowa

Jeżeli chodzi o pilarki spalinowe to liczą się tylko dwie firmy STIHL i HUSQWARNA . Obydwie produkują także pilarki dla nieprofesjonalistów . Firmy te mają bardzo rozbudowany serwis a tym samym jest łatwy dostęp do części zapasowych i materiałów eksploatacyjnych .

G
Antek 2007-04-22 00:00

Re:piła spalinowa

Mam kosę Solo,nie narzekam.

G
Arek 2007-06-29 00:00

Re:piła spalinowa

Kiedys kupiłem piłę Macitę 1,8 pracowała w lesie ponad swe siły przez 3 sezony byłem bardzo zadowolony niestety miałem pecha miała ukrytą wadę
źle zatoczona końcówka wału korbowego i urwała się. Piła padła w pełni prac kupiłem więc prędko Stihla mocniejszego bo 2,4 nowego
i pierwszego dnia rzuciłem go o ziemię ze słowami by go cholera. Postanowiłem kupić wał i naprawiłem Macitę jestem z niej zadowolony pali mniej, i pracuje delikatnie zapala na dotyk a nie tak wrednie jak stihl. Obecnie Stihl ma drugi gaźnik z wymiany gwarancyjnej i jak gasł tak gaśnie a często nie zapala pali ogrom paliwa. Wszystkie plastykowe elementy są kiebskie bo pękają jak i układ konstrukcji mi nie zbyt poręczny gdyż jestem mańkutem. Ogólnie sthil do dupy i to jet jedyne użądzenie jakie nabyłem tej firmy. Nie polecam

G
pierścionek 2007-06-30 00:00

Re:piła spalinowa

mam malego stihla fs 180 chyba sie nazywa za 900zl kupilem, nie jest zly do prac przy domu ale zaluje bo moglem w tej cenie kupic mala husqwarne,sasiad ja kupil i musze powiedziec ze moj stihl wymieka, ta husqwarna ma jakis lepszy lancuch i jesli chodzi o ciecie malych bali drzewa to chodzi elegancko. oczywiscie maly stihl chodzi bez zarzutu ale mam niedosyt ze nie doplacilem troche i nie kupilem mocniejszego.

G
Michał 2007-07-02 00:00

Re:piła spalinowa

KOLEGO CHCESZ KUPIĆ ŁAŃCUCH DO PILARKI CZY PILARKĘ SPALINOWĄ.
PIŁA TO: TARCZA, ŁAŃCUCH TNĄCY, BRZESZCZOT !!!!!!!
PILARKA TO: PIŁA + NAPĘD czyli silnik spalinowy, elektryczny
wiec koledzy wypowiadajmy sie terminologia fachową.
pozdrawiam

G
marcin 2007-09-21 00:00

Re:piła spalinowa

witam, tez szukałem podobnej informacji i w końcu kupiłem gównianego sthila ms 180
po miesiącu straciła moc - oddałem do serwisu, serwis do producenta bo ścianki tłoka zrobiły sie jak papier i nie wiedzieli jak ten problem ugryżć
od producenta przyszedł werdykt - praca bez filtra, naprawic na koszt klienta
naprawa 400, piła kosztowała 900
odebrałem złoma, nie naprawiam - kontakt z nazwą gówniany stihl ogranicze do wypowiedzi na forum na jej temat
wczesniej miałem dcs34 - makite - zabawka straszna, bardzo plastikowa, narzekałem jak diabli ale z perspektywy czasu przez dwa lata robiła tą samą robote po której sthil padł po miesiącu
wielki zawód

G
bonzo 2007-10-02 00:00

Re:piła spalinowa

ile morze kosztowac tlok do pily

G
jerzupog 2007-11-10 00:00

Re:piła spalinowa

gratuluje!poprostu nie potrafisz obsługiwać pilarkę. pracuję w serwisie /stihla i na codzień mam do czynienie z takimi jak /ty. nie chce mi się za bardzo nawet wypowiadać na tym forum bo nie lubię rozmawiać z kimś o czymść jak nie ma pojęcia o czym mówi. pilarka to nie kombajn

G
Marcin 2007-11-10 00:00

Re:piła spalinowa

w takim razie po co piszesz?

G
Gacek 2 2007-11-11 00:00

Re:piła spalinowa

siemka widze ze znasz sie na rzeczy za 2 miesiace planuje zakup husqvarny 357xp moc 4,4km co sdadzisz o tym modelu czekam na odpowiedz pozdro

1 2 ... 27