wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Do ostatniej strony »
G
ziomek 2008-07-27 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Witam!Ja mam pytanie z innej beczki.Potrzebny mi jest dobry(profesjonalny)sprzet do wykonczenia mojego domu i zastanawiam sie nad zakupem jakiegos zestawu typu Niebieski bosch,makita czy de walt.Obecnie przebywam w anglii i mam okazje kupic sprzet taniej niz w kraju.Prosilbym o pomoc w dokonaniu wyboru.Dzieki

G
ziomek 2008-07-27 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Makita LXT600 Kit 18V 6Pc
Makita 8444DWDE3-CJLR1 18V 5 Pc Kit
Bosch 24V Monster Kit 5Pc
Wkleilem pare linkow co myslicie o tych zestawah?

G
ziomek 2008-08-15 00:00

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Ryszard 2008-11-25 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

przy zakupie należy kierować się: pojemnością akumulatora, napięciem oraz momentem obrotowym (poj akum ok 2AH, napięcie - od 12v wzwyż, moment ok 30 Nm)

G
Krzysztof 2009-06-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Witam, jak widzę takiego posta jak wyżej od ziomek (gość) to wstyd mi, że nasz kraj schodzi już totalnie na psy.
Panie ziomek, z ciebie to już totalny kundel.

G
JK 2009-06-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Narzekacie na tanie wkrętarki? A ilu z was formowało baterie prze uzytkowaniem?? Ilu z was zużyło do końca baterię, przed kolenym ładowaniem? Ilu z was ładowało regularnie baterię conajmniej 2 razy w miesiącu, bez wzgledu na użytkowanie?? I na koniec, ilu z was przeczytało instrukcję obsługi i ze wskazaniem na "Ładowanie baterii"?

G
Paweł 2009-06-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Narzekacie na tanie wkrętarki? A ilu z was formowało baterie prze uzytkowaniem?? Ilu z was zużyło do końca baterię, przed kolenym ładowaniem? Ilu z was ładowało regularnie baterię conajmniej 2 razy w miesiącu, bez wzgledu na użytkowanie?? I na koniec, ilu z was przeczytało instrukcję obsługi i ze wskazaniem na Ładowanie baterii?
Znowu się wtrącę, bo kolejny raz uprawia Kolega "radosną twórczość akumulatorową" lub niezbyt dokładnie wyjaśnia...
1) Nie wszystkie baterie należy formować. Zaleca się to w przypadku akumulatorów NiCd i NiMh,
2) Rozładowany "do końca" akumulator NiCd jest do wyrzucenia,
3) Ładowanie "co najmniej 2 razy w miesiącu bez względu na użytkowania" to najprostsza droga do bateryjnej demencji, zwanej potocznie "efektem pamięciowym", który bierze się właśnie stąd, że doładowuje się częściowo pełne akumulatory NiCd...
Kolejna rzecz: w kilku postach wspominasz o swojej wiedzy nt. elektronarzędzi. Jeśli wykracza poza tę, którą przekazują przedstawiciele lub katalogi reklamowe, to z pewnością wiesz, że producenci używają rozmaitych ogniw, a co więcej - różnych ładowarek. W innym wątku próbowałem wyjaśnić Ci czym powinna charakteryzować się dobra ładowarka - w tym miejscu przypomnę: powinna ładować akku impulsowo, krótkimi szpikami prądowymi, a dobrze jest, gdyby miała też funkcję konserwacji ogniwa. Kiepskiej jakości ogniwa w połączeniu ze słabą ładowarką dają w efekcie narzędzie, które spełnia swoją rolę po kilku miesiącach i chociażbyś się wyginał i pocił, formował akumulator 7 dni i 7 nocy, to nic nie zmienisz. Kluczem do bezproblemowej eksploatacji ogniw jest dobra jakość ich samych, dobra ładowarka i konserwacja zgodnie z zaleceniami producenta, a nie tak, jak się "ogólnie mówi". Ze względu na różnice konstrukcyjne w samych ładowarkach proces regeneracji będzie różny. Mam nadzieję, że wybaczysz przydługi wywód, ale nie lubię, gdy ktoś na porządnym forum trzaska odpowiedzi na podstawie Wikipedii;)
Pozdrawiam,
Paweł

G
JK 2009-06-16 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

TY też uprawiasz coś, tylko nie wiem co tak za bardzo. Bo twórczością nie można tego nazwać. BO:
1) Większość osób narzekających na "tanie" akumulatory nie ma pojęcia o formowanniu baterii i o Takich bateriach mówiłem, więc po co te aluzje? Czyżbyś twierdził że wkrętarka za 200zł nie wymaga już takich zabiegów?
2) Raczej twoja wiedza jest podobna to reklamówek z folderów przedstawicieli, bo w zasadzie każda bateria tego wymaga. Chwyty reklamowe o LI-ion to tylko chwyty, je też dla wydłużeniia żywotności się formuje.
3) Pracy impulsowej mi nie wyjaśniaj, bo sam cię moge odesłać do linków z tym, tutaj czytaj wątek ludzie którzy chcą wkręcać śruby a nie słuchać wywodów, na temat czemu ładowarka z impulsową pracą jest lepsza od "innej"
4) Ja sprzedaje narzędzia a nie oglądam jakieś wikipedii.
5) Napisałem to bo wielu, naprawde wielu ludzi nie czyta instrukcji obsługi, nie mówiąc o wysłuchaniu fachowych porad. To efekt sprzedarzy w marketach, dużo, szybko, tanio.
6) Odwiedź dobry serwis narzędziowy i zapytaj jak się powinno konserwować zwykłe NiCd. Bzdury piszesz, bo te akumulatory WYMAGAJĄ wręcz regularnych ładowań, nawet jeśli się ich nie używało. Bo po pierwsze występuje zjawisko samorozładowania(zależne od jakości baterii), więc nie można naładować w styczniu i oczekiwać że w maju bateria będzie w 100% sprawna do pracy. Bo po drugie mówie o ładowaniu a nie o doładowywaniu( pdobne słowa ale jednak inne), to różnica. Więc następnym razem jak kogoś skrytykujesz, doczytaj dokładnie to co napisał.
PO prostuu zasada jest jest taka, nie wiesz jak używać, przeczytaj instrukcję, poradź się, zanim zaczniesz narzekać na tanie wkrętarki, bo przez swoją niewiedzę, można popsuć i bardzo dobre baterie. A druga sprawa, kupiłeś tanie? Nie narzekaj, jedyną zaletą taniego sprzętu jest jego cena, nie oczekuj cudów.

G
Paweł 2009-06-16 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Czyżbyś twierdził że wkrętarka za 200zł nie wymaga już takich zabiegów?
Napisałem, że bardzo dużo zależy od jakości ogniw i ładowarki=w przypadku najtańszych urządzeń nawet wizyta w SPA nic nie da.
Raczej twoja wiedza jest podobna to reklamówek z folderów przedstawicieli, bo w zasadzie każda bateria tego wymaga.
Nie chcę być złośliwy, ale odpowiedz sobie na pytanie: kto jest bardziej podatny na marketing? Sprzedawca, który żyje z polecania i sprzedawania narzędzi innym, czy zwykły użytkownik?
Chwyty reklamowe o LI-ion to tylko chwyty, je też dla wydłużeniia żywotności się formuje.
Zjawiska, o których tutaj piszemy w bateriach są tak nieznaczne, że się je pomija - nie ma tu mowy o chwytach. Chwytem jest natomiast mówienie, że NiCd nie mają efektu pamięci, bo mają inną ładowarkę, co byłeś łaskaw zaznaczyć w wątku o wkrętarkach AEG.
Pracy impulsowej mi nie wyjaśniaj, bo sam cię moge odesłać do linków z tym, tutaj czytaj wątek ludzie którzy chcą wkręcać śruby a nie słuchać wywodów, na temat czemu ładowarka z impulsową pracą jest lepsza od innej
Skoro chcą wiedzieć tylko tyle, to po co zmuszasz ich do czytania instrukcji?
Ja sprzedaje narzędzia a nie oglądam jakieś wikipedii.
To także trochę mnie dziwi: gdybym ja miał gruntowną wiedzę i zajmował się sprzedażą narzędzi zawodowo, to raczej nie kryłbym się za inicjałami, tylko wrzucił to profilu adres www chociażby ;)
Bzdury piszesz, bo te akumulatory WYMAGAJĄ wręcz regularnych ładowań, nawet jeśli się ich nie używało. Bo po pierwsze występuje zjawisko samorozładowania (zależne od jakości baterii), więc nie można naładować w styczniu i oczekiwać że w maju bateria będzie w 100% sprawna do pracy.
Właśnie ze względu na takie kwiatki nie mam ochoty dalej z Tobą polemizować..."Efekt pamięciowy" występuje właśnie przez DOŁADOWYWANIE nie do końca wyładowanych akumulatorów. Jeśli miałeś na myśli wyładowywanie akku w narzędziu i ładowanie do pełna (kilka razy w miesiącu, to masz rację).
PO prostuu zasada jest jest taka, nie wiesz jak używać, przeczytaj instrukcję, poradź się, zanim zaczniesz narzekać na tanie wkrętarki, bo przez swoją niewiedzę, można popsuć i bardzo dobre baterie. A druga sprawa, kupiłeś tanie? Nie narzekaj, jedyną zaletą taniego sprzętu jest jego cena, nie oczekuj cudów.
Nie myślałem, że to powiem, ale tutaj zgadzam się z Tobą w 100%.
Pozdrawiam,
Paweł

G
JK 2009-06-17 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Zjawiska, o których tutaj piszemy w bateriach są tak nieznaczne, że się je pomija - nie ma tu mowy o chwytach. Chwytem jest natomiast mówienie, że NiCd nie mają efektu pamięci, bo mają inną ładowarkę, co byłeś łaskaw zaznaczyć w wątku o wkrętarkach AEG.
Ale to zjawisko występuje, co widać niestety, zwłaszcza jak codzień masz styczność z ak. z Li-ion. Ja taką styczność mam w pracy, bosch z takimi akumulatorami, po naładowaniu i pobawieniu się chwile, rozładował się do zera w ciągu 2 miesięcy(nie używany). A wątku o AEG nie wspominałem, że te akumulatory nie mają efektu pamięci. NAPISAŁEM, że efekt pamięci nie wystąpi z powodu doładowywania(lub wystąpi ale w niezauważalnym procencie). TO RÓŻNICA.
Skoro chcą wiedzieć tylko tyle, to po co zmuszasz ich do czytania instrukcji
BO kolego nie zapoznanie się z instrukcją obsługi, równoznaczne się z utratą roszczeń gwarancyjnych. A wiedza techniczna na temat jakim prądem ładowany jest akumulator, jest dla ludzi lubiących takie bajery, oraz dla fachowych sprzedawców. Zwykły użytkownik wkrętarki powinien wiedzieć jak i ile ładuje się akumulator. TO też różnica.
To także trochę mnie dziwi: gdybym ja miał gruntowną wiedzę i zajmował się sprzedażą narzędzi zawodowo, to raczej nie kryłbym się za inicjałami, tylko wrzucił to profilu adres www chociażby
Po pierwsze, ja sprzedaje, właścicielem sklepu jest kto inny, więc nie zawsze handluje tym co uważam osobiście za najlepsze. Po drugie nie moja firma, nie moja sprawa reklamy. Po trzecie za mało mi płacą, żebym jeszcze ich reklamował.
cWłaśnie ze względu na takie kwiatki nie mam ochoty dalej z Tobą polemizować...Efekt pamięciowy występuje właśnie przez DOŁADOWYWANIE nie do końca wyładowanych akumulatorów. Jeśli miałeś na myśli wyładowywanie akku w narzędziu i ładowanie do pełna (kilka razy w miesiącu, to masz rację).
Pisałem o ładowaniu, NIE doładowywaniu. Czy ja pisze po chińsku czy ty czytasz po chińsku? Nie obraź się, ale mamy widoczne problemy z komunikacją.

G
Piotr 2010-01-27 19:01

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

kupilem narzedzia z USA i nie wiem jak ladowac baterie a nie chce zepsuc czy ktos mi pomoze ?????

G
Andre 2010-11-25 13:53

Re: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Witam.
A ja szukam wiertarki którą mógłbym ładować lub eksploatować po podłączeniiu do gniazdka samochodowego (zapalniczki). Podobno takie istnieją? (na działce nie mam prądu).
Pzdr, Andre

G
JK. 2010-11-25 16:25

Re: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Nie ma takich;) owszem są ładowarki które mozna podłączyć do gniazda zapalniczki, ale to wszystko, nie można pracować na kabelku. Napięcie i prąd z gnizada zapalniczki jest zbyt mało stabilny.

G
Łukasz 2010-11-25 22:14

Re: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Zbyt mało stabilny? Dlaczego?

G
JK. 2010-11-26 02:46

Re: wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

silnik prądu stałego wymaga odpowiedniego napięcia i prądu, w nim róznica 2V może doprowadzić do uszkodzenia silnika. Napięcie z akumulatora samochodowego może być ciut za małe 12V tylko, jednak to niebyłby problem, jednak gdyby było odpowiednie napięcie(teoretycznie) to w trakcie pracy, silnik wkretarki pobiera wiekszy prąd, więc rózwnież napięcie mogłoby wzrosnąć (z fizyki U=JxR) co spowodowałby spalenie silnika wkrętarki. Akumulator samochodowy to nie bateria wkretarki(która nie ma wzrostów napięcia, co najwyżej spadki;P)

O niekorzystnym działaniu kilku volt wiecej mogli się kiedys przekonać właściciele wkretarek bosch PSR 14,4 - gdzie bosch oszukał troche klientów, i do wkretarek z silnikiem z PSR 12V włożyli baterie 14,4V i efekt był taki że ludzie palili silniki po chwili obciązenia.

1 ... 2 3 4 ... 6

Kategorie :