wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Do ostatniej strony »
G
zygmunt 2006-01-01 00:00

wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Proszę o radę. Potrzebuję wiertarko-wkretarki akumulatorowej, solidnej, z dobrze trzymającym akumulatorem. Mam skila 12V czteroletniego, ale padł akumulator (nowy drogi). Kupiłem Einhella le-as18/2/1h, ale akumulator starcza na wywiercenie 3 otworów średnicy 5 mm i tyle. Reklamowałem, dostałem nowy akumulator i to samo. Będę starał się oddać do sklepu. Oszczędny 2 razy traci. Na forum dobrze się mówi o makicie, hitachi. Co możecie powiedzieć o dewalt? Chodzi o niezawodność.
Pozdrawiam

G
zygmunt 2006-01-01 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

zapomniałem dodać: używam amatorsko ale często? ok 1-3x w tygodniu. Myślę o perles hb5148 (uchwyt 13mm), makita 6270dawe, dewalt dw926k2, black-decker? Chciałym żeby były 2 akumulatory. Cena do około 600 zł. Może być tansza byle solidna.

G
chris70 2006-01-02 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Witam.
Z tych wkrętarek które wymieniłeś praktycznie tylko jedna zasadniczo odbiega paramatrami od pozostałych a mianowicie B&D. Co do reszty, to dobre i solidne maszyny, w warunkach domowych naprawdę trzeba być niezłym artystą żeby je zajechać. DeWalt to jedna z najlepszych wkrętarek aku jakimi zdażyło mi się pracować i moim zdaniem warto w nią zainwestować.Może pomyślałbyś jeszcze nad Metabo, to też klasowy sprzęt (ma 3lata gwarancji. W razie pytań jestem do dyspozycji na e-mailu. Pozdrawiam.

G
Zibi 2006-01-02 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Konkretnie co do wkrętarki, trudno mi coś poleć bo żadną z tych które wymieniłeś nie pracowałem. Ale jeżeli chodzi o firmę, to mogę polecić Ci napewno Perlesa. Jest to naprawdę dobry sprzęt, klasy niebieskiego Boscha a w cenie zielonego. (mam szlifierkę kontową Perlesa - nie do zajechania). Co do wkrętarki to w pracy używam nie branych przez Ciebie pod uwagę, wkrętark Fein i Festool. Super sprawa, niestety droga, zwłasza Festool. Pozdrawiam.

G
misiollo 2006-01-03 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Witaj
Jeśli myślisz o bardzo porzadnym sprzęcie 12V do 600- zł,
polecam Ci gorąco dwa profesjonalne modele.
Makitę 6270D oraz Hitachi DS12DVF3.
Obie maszyny wyposazone są w dwa aku. 2.0Ah, i szybkie ładowarki impulsowe.
Nie bede się długo rozpisywał, bo ich specyfikacje znajdziesz bez trudu w necie.
Uważam, że zakup tych wkrętarek to w tej chwili najlepszy zakup w stosunku: cena, jakość, a pojemnosc akumulatorów.
Pozdrawiam

G
zygmunt 2006-01-03 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Dzięki za odpowiedzi. Czekam na więcej. Czy ktoś używa einhella wiertarko-wkrętarki i jak często ładuje akumulatory. Jak długo trzymają. Byłbym wdzięczny za uwagi.

G
chris70 2006-01-03 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Witam.
U mnie w pracy używamy wiertarko wkrętarki Einhell 18V Bavaria raczej sporadycznie. Czasami jednak zdaża się robić nią więcej i częściej a wtedy....brak słów- aku ładuje się średnio 5godzin. Można wtedy wywiercić około 5 otworów fi 6 w tworzywie sztucznym (miękkim),no i wkręcić z 5-7 sztuk wkrętów M4- raczej niewiele, o wierceniu w metalu np st3 (fi5) nie wspomnę, bo wtedy następuje bardzo szybki zgon akumulatora(jak dobrze idzie to może z 1,5 otworu o długości 60mm). TRAGEDIA!!!
Pozdrawiam

G
MONDEK 2006-10-25 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Witam.
U mnie w pracy używamy wiertarko wkrętarki Einhell 18V Bavaria raczej sporadycznie. Czasami jednak zdaża się robić nią więcej i częściej a wtedy....brak słów- aku ładuje się średnio 5godzin. Można wtedy wywiercić około 5 otworów fi 6 w tworzywie sztucznym (miękkim),no i wkręcić z 5-7 sztuk wkrętów M4- raczej niewiele, o wierceniu w metalu np st3 (fi5) nie wspomnę, bo wtedy następuje bardzo szybki zgon akumulatora(jak dobrze idzie to może z 1,5 otworu o długości 60mm). TRAGEDIA!!!
Pozdrawiam

A ja absolutnie nie polecam aku-wkretarek blaucraft. Ten einhel przy aku-blakraft to jest super sprzet !

G
heniu 2007-04-10 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

makita 6270 d instrukcja obsługi

G
mirek 2007-04-10 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Jeśli chodzi o einhella to akumulator widze spisuje sie tak samo dobrze jak u mnie w pracy wkrętarka 18V Topexa. TeZ nikomu nie polecam. No chyba ze ta seria graphite jest lepsza. podobno dla profesjonalistów :) . Ja używam Castoramowego mac allistera. Uważam że jesli chodzi o stosunek ceny do jakości jest super. Polecam.

G
Rot 2007-05-12 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Witam!
Zastanawiam sie nad zakupem wiertarko-wkretarki aku i prosilbym o porade...ma pracowac w gospodarstwie, aktualnie zaczynam budowe wiec bedzie miala co robic...poza tym w codziennej pracy bedzie uzywana 3-4 razy w tygodnia + ewentualne remonty wiec raczej nie bedzie lezala. Zastanawiam sie nad takim modelem:
http://plptocs.bosch-pt.com/boptocs-pl/Product.jsp;jsessionid=9E8100F6845F21FD8D8F4EAFD9DEE83A ?division=gw&language=pl-PL&ccat_id=81967&prod_id=7485
Czy ktos pracowal na takim sprzecie i jak jest z jego trwaloscia?I jak ogolnie sprawdza sie Bosh? Moze wybrac inny model albo innego producenta?
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-05-12 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

fajna maszyna, diabelnie mocna ale deczko ciężka.
Jeśli myślisz o zakupie wiertarko-wkętarki aku, pomyśl nad modelem udarowym (jeśli przewidujesz wiercenie w murze, model GSB 12/14,4 VE-2, ale jeśli ma to być beton, dokup jakiegoś prostego wiertarko-młotka sds+)
Ta wkrętarka ma silnik z wymienialnymi szczotkami (zazwyczaj jak się zużyją trzeba wymienić cały silnik), a więc w naprawach jest tańsza. Do tego ma solidne aku, (2,6 AH) i szybką ładowarkę, ale jeśli nie będziesz nią wiercił w murze kup prostszy model. Ta jest full wypas, ale do domu to trochę przerost formy nad treścią. Polecam model GSR 14,4 V (2 x 1,5 AH), szybka ładowarka i ostatnio staniały o 50 zeta.
pozdro

G
Rot 2007-05-13 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Fakt...lepiej wziac uradowke. A co do pracy to bedzie wiercila w scianach, stali, drewnie. Do betonu mam inny sprzet. A co do wkretarki to wole mocny sprzet bo bedzie pracowala na budowie a pozniej przy wszystkich remontach i naprawach wiec bedzie miala co robic. Po podpowiedzi kolegi pomysle nad modelem:
http://plptocs.bosch-pt.com/boptocs-pl/prod_id=7498
Pozdrawiam

G
Michał 2007-05-14 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

kolego za ok 496zl kupisz dw907k2.(prosze o meila to napisze gdzie) spokojnie Ci wystarczy do domu i do pracy. jesli chodzi o B&D sa to narzedzia amatorskie i jesli zdecydujesz sie na promocyjny najtanszy model za ok 149zl to moze nie podolac Twoim oczekiwaniom i wymaganiom.
pozdro

G
Rot 2007-05-15 00:00

Re:wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

To jest narzedzie amatorskie?
http://plptocs.bosch-pt.com/boptocs-pl/Product.jsp;jsessionid=9F834AAE7852540914D16A1AD02B0404?division=gw&ccat_id=81947&prod_id=7494
Bo o tym modelu myslalem...

1 2 ... 6

Kategorie :