Ryobi

Do ostatniej strony »
G
zenek 2007-06-18 00:00

Re:Ryobi

z 6-7 lat temu amatorską frezarkę Ryobi 6mm kupiłem w Castoramie; made in Japan wg tabliczki; wtedy kosztowała coś koło 500zł(?), w każdym razie była wtedy droższa od najtańszych B&D, coś koło ówczesnej ceny najtańszego Boscha (zielonego oczywiście); dość solidnie wykonana, najprostszy model, ale już ze sterowaniem prędkości.
dołączony do fezarki frez palcowy był marny, frezy Boscha okazały się znacznie lepsze.
Trzyma się kupy, jest tylko problem z tańszymi frezami 6mm, bo teraz pełno badziewnych frezarek z uchwytem 8mm i frezów do nich.
Castorama oferowała narzędzia Ryobi dość krótko.

G
Andi 2007-07-09 00:00

Re:Ryobi

Chyba bardzo krótko bo nie powstał nigdzie serwis gdzie można by naprawiać narzędzia RYOBI; uważam, że jeśli sprzedano choć tylko kilka sztuk tej "marki" to serwis powinien być. Ryobi bez problemu można kupić w Niemczech, Angli, obawiam się tylko, że proponują coś pomiędzy zielonym Boschem a Einhellem.
pozdrawiam

G
Michał 2007-07-09 00:00

Re:Ryobi

w casto obecnie sa dwa modele pilarek spalinowych tej firmy. szczeże mówiac przypominają zabawki:)
pozdro

G
mala 2007-07-11 00:00

Re:Ryobi

a jest gdzies w Polsce serwis Ryobi zeby mozna bylo naprawic kose spalinowa??

G
zenek 2007-07-14 00:00

Re:Ryobi

Chyba bardzo krótko bo nie powstał nigdzie serwis gdzie można by naprawiać narzędzia RYOBI; uważam, że jeśli sprzedano choć tylko kilka sztuk tej marki to serwis powinien być. Ryobi bez problemu można kupić w Niemczech, Angli, obawiam się tylko, że proponują coś pomiędzy zielonym Boschem a Einhellem.
pozdrawiam
sprawdziłem w pudle z frezarką odnośnie tego (ówczesnego) serwisu-
gwarantem była jakaś spółka z o.o. (nazwa nic mi nie mówi, zapewne ówczesny dystrybutor), na karcie było 13 punktów serwisowych;
frezareczka kosztowała w marcu 1999r. 590zł, made in Japan jak już wspominałem;
co do ceny, to - jak widać - amatorskie elektronarzędzia potaniały bardzo w ostatnich latach:)
i to nie tylko rozmaite "topexy";
na temat renomy marki Ryobi nie będę się wypowiadał, bo się nie znam - mam raptem parę narzędzi hobbystycznych - 2 Skila (jeszcze z czasów, kiedy robili na Europę w Holandii), B&D, Kressa, poczciwą Celmę, ze dwa tzw. topexy;
w każdym razie Ryobi to japoński koncern, produkujący masę rzeczy; elektronarzędzia to tylko częśc produkcji, zapewne robią i takie, i śmakie (jak wiele firm);
BTW:
parę dni temu widziałem w OBI zestawik fezów Boscha made in China - zestawik kosztował tyle, co jeden frez Boscha made in USA sprzed paru lat.
Gdzie głównię produkują linię niebieską? Bo na zielonej to widywałem Szwajcarię, Niemcy, Węgry, Chiny;
pzdr

G
Marcin 2007-07-14 00:00

Re:Ryobi

podobnie: głównie Niemcy, Szwajcaria, Irlandia, USA, a ostatnimi czasy nawet Węgry, Malezja i Chiny (PRC), a akumulatory li-ion robią w Polsce ;)
wieść gminna niesie (moje zaprzyjaźnione wiewiórki to potwierdzają) że w przeciągu kilku następnych lat wszystkie duże koncerny narzędziowe przeniosą z europy produkcję w 100% wiecie gdzie ;)
żegnaj o legendarna nieniecka jakości.....
pozdro

G
zenek 2007-07-16 00:00

Re:Ryobi

tzn. będą tam inwestować w budowę zakładów czy zlecać produkcję istniejącym miejscowym firmom?
i kto w takiej np. Swajcarii (tj. chodzi mi o "firmę") produkował(-uje) dla np. takiego Metabo czy Boscha, czy B&D np. ostrza
do wyrzynarek?
pytam o to, czego używałem; niby kraj pochodzenia jest mało ważny (kto pamięta, jak wyśmiewano Japoński przemysł elektroniczy, motoryzacyjny, optyczny....? 40 lat temu?),
ale "marka" też już nie jest tak ważna, jak kiedyś:)

G
Marcin 2007-07-16 00:00

Re:Ryobi

produkują tam od lat w zasadzie od samego początku. najnowsze faby powstały na Węgrzech i Słowacji. A co do fabryk osprzętu to zupełnie inna bajka. W St. Niclaus w Szwajcarii tłuką głównie brzeszczoty, bodaj pod Stuttgartem jest fab robiący dłuta i wiertła, a w Stanach robią bity, klucze i nasadki.
A co do marki mylisz się ;) Tylko to się teraz liczy. Mając dobrze wyrobioną i rozreklamowaną markę, sprzedaż dosłownie wszystko co się nawinie, bo ludzie nadal ślepo lecą na metkę. inna sprawa ze przez nieudolne posunięcia, lub spektakularne wtopy szybko taki dobry wizerunek można utracić ;) To co budował się z mozołem przez dziesięciolecia, może ulecieć w ciągu zaledwie roku.
pozdro

G
Mario-a 2007-08-02 00:00

Re:Ryobi

Znalazłem link do firmy NAC, która sprzedaje ten sprzęt.
Kiedyś sam kupiłem opalarkę tej firmy i działa bez zastrzeżeń.
Są dobrej klasy.
Pozdrawiam Mariusz

G
Radek 2007-09-14 00:00

Re:Ryobi

Witam!
Mam pytanie, moze mi ktos pwiedziec cos na temat pil spalinowych tej firmy?! moze ktos ma juz taki sprzet i moze cos opowiedziec jak sie sprawuje?! prosilbym o info mailem: reczul@o2.pl

G
kamil 2007-09-17 00:00

Re:Ryobi

posiadam pliy ryobi testowalem i powiem ze sa swietne a nadodatek sprzedaje je i juz sporo sprzedalem pily ryobi, bardzo duzo sprzedalem tych pil nabudowe i z tego co wiem to podobno pracownicy byli zadowoleni wiec polecam pily ryobi

G
partyzant 2007-09-19 00:00

Re:Ryobi

Koledzy może wyjaśnię. RYOBI jest firmą dla majsterkowiczów, a seria profi to tak jak np. w B&D seria o podwyższonym standardzie. Ogólnie RYOBI należy do AEG i MILWAUKEE i jest poniżej. Jeżeli chodzi o narzędzia profi to AEG, MILWAUKEE, a także RIDGID.

G
chris70 2007-09-19 00:00

Re:Ryobi

Koledzy może wyjaśnię. RYOBI jest firmą dla majsterkowiczów, a seria profi to tak jak np. w B&D seria o podwyższonym standardzie. Ogólnie RYOBI należy do AEG i MILWAUKEE i jest poniżej. Jeżeli chodzi o narzędzia profi to AEG, MILWAUKEE, a także RIDGID.

....Dość dokładnie przestudiowałem historię firmy Ryobi, ale nie ma tam mowy o jakimkolwiek mariażu z AEG i Millwaukee. Słowem mówiąc jestem conajmniej zdziwiony tą wiadomością. Jasne że Ryobi profi nie dorównuje może AEG i MIllwaukee ale porównywać R... do B&D.... no chyba że do tego z przed parunastu lat, to zgoda..... Widziałem R... wiertarko wkrętarki aku w wersji "industrial"..... i to bynajmniej nie podrasowane DIY.Pozdrawiam.

G
damian_k 2007-09-20 00:00

Re:Ryobi

jest serwis w proszkowie pod warszawa mam gdzies numer telefonu musze go znalesc to sie odezwe jeszcze

G
Michał 2007-09-20 00:00

Re:Ryobi

B&D o podwyższonym standardzie ma dodatkowo oznaczenie XT. nazwano to serią narzędzi dla rzemielśnika lub jako narzędzia wspomagające.
pozdro

1 2 3 ... 24

Producenci :