Zgłoszenie do moderacji

Re:Ryobi

tzn. będą tam inwestować w budowę zakładów czy zlecać produkcję istniejącym miejscowym firmom? i kto w takiej np. Swajcarii (tj. chodzi mi o "firmę") produkował(-uje) dla np. takiego Metabo czy Boscha, czy B&D np. ostrza do wyrzynarek? pytam o to, czego używałem; niby kraj pochodzenia jest mało ważny (kto pamięta, jak wyśmiewano Japoński przemysł elektroniczy, motoryzacyjny, optyczny....? 40 lat temu?), ale "marka" też już nie jest tak ważna, jak kiedyś:)