Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

Do ostatniej strony »
G
Piotrek 2007-10-26 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

jak masz z 1500pln to nawet tydzien pomieszkasz :-)
dzieki za odpowiedzi
co do przeplacania - nie lubie wyrzucac pieniedzy w bloto(a tak mozna nazwa kupowanie narzedzi w polsce) w usa kupuje to co najlepsze :-)

G
Piotrek 2007-10-26 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

ok - jest jeszcze pare problemow (szkoda, ze to nie jest tak proste jak elektryka... )
czym w praktyce roznia sie wyzynarki z palakiem i bez?
jesli chodzi o narzedzia festoola - najpierw je polecacie, a potem okazuje sie ze ciezko im spelnic wymagania
np wyzynarka o cale 20W przekracza moc, ktora uznaliscie za minimalna, a frezarce brakuje jakies 400w...
glupieje :-)
jeszcze sprawa skali(pomijajac juz roznice to cale sa naprawde do d... jesli chodzio dokladnosc i przeliczanie)
w zwiazku z tym ktore znarzedzi posiada skale w cm/mm i na ile jest ona przydatna w praktyce?
strug(czyzby to "hebel" czyli narzedzie sluzace do wygladzania powierzchni drewna?)
wyzynarka
szlifierka mimosrodkowa
frezarka gornowrzecionowa(urzadzenie m.in do wycinania otworow w drzwiach na zawiasy?)
??
sorry ze Was tak mecze, ale nie chce pozniej zalowac zakupu :-)

G
Piotrek 2007-10-26 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

i znowu brak mozliwosci edycji...
co do pilarek - kolejny problem - czym sie rozni zaglebiarka od pilarki z oslona i pilarki do ciecia materialow budowlanych, oraz ktora bedzie odpowiednia?
chyba wybor jest zbyt duzy...

G
Marcin 2007-10-26 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

he he, rzeczywiście nie lubisz przepłacać...
i lubisz to co najlepsze..... nieważne że większość z tego to produkty albo wymyślone i zaadoptowane od europejczyków. no może poza mcdonaldsem, wendys i taco bel, i pizzą hawajską, bo to mogli wymyślić tylko amerykanie ;)
kupujesz coś co wyprodukowano w europie (festool, hilti), zawieziono do stanów, a potem Ty przywieziesz to z powrotem do polski, opłacisz taxę, koszta przesyłki, kupisz transformator, i ewentualnie potężne cło (pod warunkiem że nie skonfiskują przesyłki, wiesz terroryzm)
no jak dla mnie czysty biznes ;P choć Ci udowodniłem że w Polsce kupisz to samo i to taniej i z gwarancją...
ale do rzeczy...
wyrzynarka z pałąkiem (rękojeść zamknięta) służy raczej do cięć prostoliniowych, trzymasz ją jednorącz
wyrzynarka dwuręczna, otwarta to konstrukcja specjalnie opracowana dla tych co wycinają, koła, krzywizny i zawijasy. oburącz po prostu wygodniej się ją operuje i ma niżej osadzony środek ciężkości.
co do festoola jestem pewien że posiadają w ofercie frezarkę mocniejszą niż 1100 W. może ta amerykańska strona po prostu jej nie posiada, bo przecież nikt w stanach nie kupiłby czegoś tak drogiego? ;P
co do jednostek... rzeczywiście nie wyobrażałam sobie większej katorgi niż praca w czymś tak idiotycznym i niepraktycznym jak cale, stopy, etc; będziesz używał to w Polsce i może Twoi pracownicy, też więc kup coś co będą potrafili używać szybko i pewnie, bez stosowania tabel i przeliczników. wszystkie narzędzia i projekty/plany budowlane mają jednostki podawane w milimetrach, więc chyba problem rozwiązał się sam, bo wszystkie narzędzia sprzedawane w europie (pomijam Anglosasów) mają skale w milimetrach. po cóż komplikować sobie życie?
pilarka do materiałów budowlanych to nieco bardziej pyłoszczelna i wyposażona w mocniejszy silnik....pilarka
ot wzmocnili ją, dumnie nazwali i dorobili ideologię. zasada pracy i konstrukcja jest analogiczna.
p.s. z innej beczki, piszesz ze stanów? a widzisz polskie ogonki czy tylko krzaczki?
pozdro

G
pawel 2007-10-26 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

panowie witam ponownie. nie śledzę całej dyskusji bo nie mam czasu. widzę jednak, że jest zabawna. chciałbym jednak przyłączyć się do wypowiedzi odnośnie raju cenowego w USA. to mit i bzdura. w Polsce też można kupić tanio zwłaszcza od złodziei;))). jak ktoś tak lubi to powodzenia za kratkami. znajoma była w tym roku w USA. kupiła dolce i chciała nabyć lustrzankę Nikona bo miało być taniej. tymczasem z podatkiem (w sklepie są podawane ceny bez podatku?)gwarancją na Polskę i coś tam jeszcze zapłaciłaby 1500 zł więcej niż u nas. ameryka to jedna wielka propaganda i mit. 80 % społeczeństwa ma nadwagę i cukrzycę a ponoć żarcie z Mc Donalds jest takie super. gówno jak cała reszta. jak policzysz koszt narzędzi i czas pracy, to taniej te domki ,,po 1500 za tydzień" zrobi ci cieśla z Zakopanego. Nie wiem człowieku kiedy byłeś w ojczyźnie ostatni raz ale chyba dawno. super domek można wynająć teraz za 150 zł na dobę. życzę powodzenia.

G
pawel 2007-10-26 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

oczywiście wszystkich szanuję a małe liter gdzie powinny być duże to pośpiech.
PS. domki budujesz powiadasz, a nie wiesz co to kapówka. mój syn ma 4 lata i wie! oj ta ameryka. co potrafi zrobić z porządnego polaka? szukasz raju na ziemi to wracaj bracie do Polski. naprawdę wiele się zmieniło przez ostatnie 18 lat. ale w amerykańskiej TV tego nie zobaczysz i nie poczujesz. pozdrawiam.

G
Piotrek 2007-10-27 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

co do frezarki - problemw tym ze nawet w polsce nie ma takowej - ta co jest w linku to najmocnejsza z oferty festoola http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/846_Frezarka_górnowrzecionowa_OF_1010.html
Marcinie - jeszcze raz powtarzam - tax to cale wielkie 5% czyli srednio 20$ na narzedzie, koszt przesylkito kolejne 20$ a clo lapiesie co 20 paczka - wysylam tego mase do polski wiec nei proboj mi wpierac ze jest inaczej :-)
co do cali i calego amerykanskiego systemu - mampodobne zdanie, jednak moje pytanie dotyczylo tego, ktore narzedzia posiadaja takowa skale, a nie czy jestona zla czy dobra
Pawel - jestes uposledzony?
w tym poscie udowodnilem ze narzedzia hilti w polsce sa ponad 3 krotnie drozsze od tych samych oferowanych w usa
festool - roznica okolo 2 razy

G
Piotrek 2007-10-27 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

PS: widze "ogonki" w polskich literach, aczkolwiek nie moge ich napisac ani skopiowac
ps2: przykro mi ze poziom czytania ze zrozumieniem w polsce zbliza sie do tego amerykanskiego....
ps3: przy produkcji domkow bede pracowal jako pomocnik - nie znam sie zabardzona stolarce, zatomam kogos, kto sie zna, ale nie ma kasy czyli jakby nie patrzec dobry biznes...
ps4: cena za noc w takim domku jest uwarunkowana nie tylko tymjaksam domek wyglada, w gre wchodza tutaj walory otoczenia, jego jak i domku wyposazenie
ps5: wspolczuje Twojemu dziecku, bow tym wieku powinno wiedzie cjak nazywa sie lopatka i grabki w pisakownicy - rosnienamkolejny przestepca-hiphopowiec z trudnym dziecinstwem...

G
Marcin 2007-10-27 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

Pawel - jestes uposledzony?
w tym poscie udowodnilem ze narzedzia hilti w polsce sa ponad 3 krotnie drozsze od tych samych oferowanych w usa
festool - roznica okolo 2 razy
sorry ale muszę się wciąć...
Piotrze, nic nie udowodniłeś! to ja Tobie co najwyżej udowodniłem że w polsce za ten sam produkt na allegro zapłacisz 109 zł z groszami mniej niż w stanach w sklepie online. A sklepy online mają to do siebie (jak polskie allegro) że sprzedaje się tam z minimalnym narzutem marży)
więc po doliczeniu taxy, ewentualnego cła i kosztów przesyłki, cena znów wzrośnie o parę setek, więc gdzie jest taniej????
Tu się zgadzam z Pawłem, druzgocąco niskie ceny w stanach to mit! nadal upierasz się że kupisz tam ten sprzęt 2 albo 4!!! razy taniej niż w polsce???
proszę bardzo, wytnij nam przysłowiowego liścia, załóż profil na myshare.com i wrzuć skan dowodu zakupu na tego festoola lub hilti zakupionego w stanach 2/4 razy taniej!
zapewniam ze byłby to ewenement na skalę światową...
masz nas za idiotów? pracuję w branży od ponad dekady i jezcze nie widziałem sytuacji, by produkt wytworzony i importowany do stanów i tam sprzedawany był tańszy niż w europie. dolicz sobie koszta transportu, marżę dealera/dystrybutora generalnego na rynek w stanach (na każdym kontynencie jest filia, która na niewielkiej marży odkupuje towary od spółki matki) i zapewniam że pomimo sporych chęci dealera w stanach (choćby sprzedawał dosłownie po kosztach) cena będzie wyższa.
p.s. nigdy nie porównuj cen które widzisz w oficjalnym cenniku (ceny sugerowane sprzedaży) które producent narzuca sprzedawcy umową (oficjalna metka na artykule w sklepie) do faktycznej ceny sprzedaży. bo to zupełnie dwa inne światy.
ale handel online to już inny temat, i zapewniam Cię, że taki sklep nie ma umowy z hilti (o te zabrało by mu ten rabat gdyby wiedziel za ile to sprzedają na swojej stronie, lecz w dużych ilościach podkupuja to od jakiegoś dużego dealera, w tajemnicy rzecz jasna i sprzedają u siebie. (praktyki nagminnie stosowane w polsce i europie).
trzeba być kompletnym idiotą, by kupić hilti w cenie katalogowej, tym bardziej że (teraz już się uspokoili) ale kiedyś zachęcali klienta 20-40% rabatami gdy kupował dużo.
niby fajnie, ale zastanów się jaką mieli na tym marżę, skoro gotowi byli dać Ci upust w takiej wysokości???
nie czułbyś się skrojony? wiedząc że dali Ci 30% rabatu a sami mają na tym niewiele mniej? na szczęcie te czasy skończyły sie bezpowrotnie i analizując to z perspektywy czasu oraz porównując ceny "sugerowane" do cen w sklepach online, rzeczywiśćie można dojść do wniosków że różnice cenowe są duże, ale człowieku obudź się i nie bądź naiwny!
jakie 2 do 4 razy drożej?
pozdro

G
Marcin 2007-10-27 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

p.s.
a tu przesyłam Ci link do frezarki festoola o mocy 2000W
powtarzam, wszystkie narzędzia sopzredawane w wuropie mają skalę w milimetrach. inna jednostka byłaby niepraktyczna i niczym nieuzasadniona
http://www.festool.pl/mediandoweb/index.cfm?sLanguage=Polish&ID_O_TREE_GROUP=2585&PARENT=2578&AKTIVPROD=1
pozdro

G
Piotrek 2007-10-27 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

dzieki za linka - sugerowalem sie oferta sklepu.narzedzia.pl
co do porownania cen- allegro w tym wypadku nie jest dla mnie zrodlem narzedzi - olbrzymie prawdopodobienstwo kupienia podrobki/maszyny naprawianej regenerowanej itp
a sklep www.homedepot.com bedacy rowniez(a moze przede wszystkim)stacjonarnym punktem sprzedazy jest oficjalnym sprzedawca HILTI w usa (odbywa sie to na zasadzie stoiska, w ktorym moze sprzedawac tylko czlowiek hilti)
wiec ceny podane na ich stronie sa jak najbardziej prawdziwe, aczkolwiek jesli nadal mi nie wierzysz to po weekendzie zrobie zdjecie(nie mam skanera wiec wysluguje si ecyfrowka) paragonu :-)
swoja droga "tax" czyli po polsku podatek, a uszczegolniajac podatek stanowy mozna ominac - ale to, jak i reszta kosztow sa dla Ciebie tematem odleglym wiec prosze nie podwazaj tego co mowie:-)
tak kochasz pompowanie podatkami kieszeni rzadzacych naszym krajem to rob to dalej, ja sie powstrzymam...

G
Piotrek 2007-10-27 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

"powtarzam, wszystkie narzędzia sopzredawane w wuropie mają skalę w milimetrach."
mloty udarowe tez?
wiertarki?
szliwierki?
szlifierki katowe?
pily szablaste?
kurde cos mi si enei zgadza ;-)
dlatego pytam - konkretniejakie, gdyz np co do wyzynarki nie jestem pewien czy jest tam inna skala niz stopnie...

G
Marcin 2007-10-27 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

Piotr - bądź bardziej precyzyjny...
skala na podziałce/ograniczniku/miarce to inne zagadnienie, kontra skala przy opcji pochylenia narzędzia to też inna bajka.
wszystkie podziałki odległości/ograniczniki masz wyłącznie w milimetrach, ale chyba to logiczne że jeśli chcesz coś uciąć pod kątem 45 stopni (pilarka,kapówka i wyrzynarka) skala jest podawana w stopniach (pochylanie). tak było jest i będzie od dziesiątek/setek/tysięcy lat i chyba nawet w stanach (i długo przed powstaniem USA) używają stopni do pomiaru kątów (mam nadzieję że w stanach odróżniają stopień od stopnia celsjusza :)...
i po kiego grzyba skala na młocie udarowym??? chyba że masz na myśli zderzak odległości, ale tam też w milimetrach się liczy...
szlifierki kątowe???? eee a gdzie tam jest jakaś podziałka?
podziałka

G
Marcin 2007-10-27 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

p.s.
miało być pozdro ;)
zatem z utęsknieniem wszyscy tu zebrani czekają na linka, potwierdzającego tezę, że nabyłeś w stanach sprzęt 3 razy taniej niż w europie/polsce...
p.s.2
Piotrze ja obracam miesięcznie milionami złotych i daleki jestem od chęci bezmyślnego nabijania kieszeni naszemu fiskusami. ale podatki płacą wszyscy, nawet w stanach (wiem że czasem wystarczy przekroczyć granicę stanu by taxa za wybrane produkty była niższa lub zerowa).
amerykański rząd niczym tu sie od naszego nie różni. w końcu za coś muszą wyżywić swoją rozpasaną armię i zdobyć kasę na kolejną wojnę w których ten miłujący pokój i demokrację kraj tak się lubuje ;)

G
Piotrek 2007-10-27 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

no wiec jeszcze raz pytam - ktore z narzedzi posiadaja skale w milimetrach na ograniczniku czy jakimkolwiek innym miejscu narzedzia?
udowodnilem Ci ze nie wszystkie, jesli nie potrafisz wymienic to nie zmieniaj tematu tylko sie do tego przyznaj - bynajmniej nie bed emial tego za zle...

1 ... 2 3 4 ... 5