Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

Do ostatniej strony »
G
Marcin 2007-10-21 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

cieszę się że mogłem Ci pomóc ;)
ale przed podjęciem wiążącej decyzji o imporcie floty narzędziowej do polski rozważyłeś problem serwisowania gwarancyjnego? nawet bosch naprawia wyłącznie (honoruje) tylko gwarancyjne naprawy z terytorium europy, ale sprzętu ze stanów raczej nie naprawi bezpłatnie. i nie chodzi mi tu akurat o typowa awarię, ale chociażby o prozaiczną wymianę szczotek, która jakby nie patrzeć musi przy intensywnej eksploatacji nastąpić raczej prędzej niż później ;)
więc jak? nadal twardo obstajesz przy ściąganiu sprzętu ze stanów? i kładziesz lagę na gwarancję?
pozdro

G
Marcin 2007-10-21 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

p.s.
nie chcę by to zabrzmiało złośliwie, ale byłbym zachwycony jakimś skanem z dowodu zakupu tego festoola ze stanów za 1/3, lub 1/4 ceny w Polsce ;)
nie oszukujmy się, różnice nie mogą być większe niż kilkanaście procent...
pozdro i udanych zakupów

G
Marcin 2007-10-21 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

p.s.2
i wcale nie będę zdziwiony jeśli festool właśnie nie będzie tam o te kilkanaście oczek droższy... powód?
czyż dobra wytworzone w europie, a sprzedawane w stanach nie uchodzą tam za elitarne i luksusowe?
porównaj ceny bmw albo audi w salonie w Stuttgarcie i West Beverly/Rodeo Drive ;)
pozdro

G
Piotrek 2007-10-22 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

akurat jesli chodzi o festoola to niemam zadnego paragonu ale na zyczenie daje link do sklepu gdzie mozna kupic hilti
http://www.homedepot.com/webapp/wcs/stores/servlet/Search?keyword=hilti&onlineStore=true&langId=-1&storeId=10051&catalogId=10053&marketID=401&locStoreNum=8125
a to ceny jakie dostalem od polskiego przedstawiciela hilti
Lp ARTYKUL NAZWA PKWiU ILOSC JM Cena NETTO Jedn.mia Wart.NETTO %VAT Kw.VAT wart.z VAT
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 227956 WKRET.-WIERTARKA SFH 151-A 29.40.52-13.60 1.0 SZT. 2764.00 1SZT. 2764.00 22 608.08 ---------3372.08-------
2 95612 MLOTOWIERT.TE2-A/TE-C3X M1 29.40.52-13.70 1.0 SZT. 1630.00 1SZT. 1630.00 22 358.60 ------1988.60-------
3 89450 PILA SZ.WSR 650-A SET LIGHT 29.40.52-27.10 1.0 SZT. 3278.87 1SZT. 3278.87 22 721.35 -------4000.22--------
specjalnie oznaczylem ceny koncowe z podatkiem
wiec teraz Marcinie ladnego liscia Ci dalem na forum - kazdy klient, z ktorego tak wyraznie chcesz zedrzec moze przejrzec na oczy :-)
aha zaznaczam ze transformator, ktory obsluszy 2 dzialajace rownoczesnie najwieksze wiertarki hilti T-76 kosztuje 500zl
co do gwarancji - wybacz ale przy takich olbrzymich roznicach w cenie mam ja poprostu gleboko w mojej polskiej biednej dupie :-)
wiec Marcinie - przykro mi ale nie dam Ci zarobic :-) poprostu jestem na to za biedny(tak samo jak na kupowanie szajsowatego sprzetu)

G
Marcin 2007-10-22 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

he he Piotrze - pudło! ;D
ja nie sprzedaję Hilti, bo tym zajmuje się tylko Hilti więc z nikogo nie zdzieram ;P
a co do Festoola, to cenę na niego narzuca odgórnie w całym kraju sam Festool ;P
a co do tego sklepu w hameryce (mowa przykładowo o hilti te 56).... do ceny 2309 zł i 10 groszy po dzisiejszym kursie dnia, dolicz proszę jeszcze lokalną taxę w wysokości zależnej od danego stanu i dla kontrastu podaję linka do polskiego allegro...
http://www.allegro.pl/item257655252_wiertarka_hilti_te_56_atc.html
gdzie kupisz podobny model za 2200 z VATem ;)
więc proszę nie wciskaj mi kitów o super cenach i drastycznych różnicach ;)
pozdro i miłej zabawy ;)

G
Piotr 2007-10-22 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

podatek stanowy to 4% wiec chyba mozna pominac?
z allegro jak chcesz to sam kupuj "hilti" a raczej chinlti :-)

G
Marcin 2007-10-22 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

Piotrze, nie o podatek stanowy w wysokości (różnej dla każdego stanu) bym się martwił. Specjalnie z myślą o Tobie zasięgnąłem języka, i w amerykańskich sklepach internetowych podawana cena jest ceną ostateczną. więc taksa odpada.
raczej martwiłbym się o koszta transportu, zakładając już że jakiś sklep z logiem "world-delivery" zdecyduje się w ogóle na wysłanie towaru do tak egzotycznego miejsca jak polska ;)
zakładając że kojarzą oczywiście co to jest europa ;D
no i na koniec pozostaje jeszcze ryzyko oclenia towaru. bo jak ci dowalą cło to się ze śmiechu nie pozbierasz, a ostatnio paczki do i ze stanów są jakby mocniej trzepane ;)
reasumując: koszta zakupu w stanach takie same lub wyższe jak na allegro w Polsce (co widać było po przykładzie) do tego może dojść taxa, bo nie wiadomo jak to wygląda przy wysyłce poza stany. plus koszmarne koszta wysyłki i opcja oclenia jak Cię złapią na szwindlu. do tego brak gwarancji i konieczność taszczenia ze sobą wszędzie transformatora....
ale zakładam, że będziesz zachwycony tym jakże korzystnym dealem i będziesz się mógł poszczycić oryginalnym amerykańskim (wyprodukowanym z części z europy) Hilti ;)
tadaaaaaa ;D
p.s. nie wszystko co na allegro to podróbki. chyba nie podejrzewasz że podesłałbym Ci link do podróbki?
pozdro

G
mirek 2007-10-22 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

Witam.
Kolego Marcinie zapomniałeś jeszcze o jednej rzeczy. Ty Piotrze zresztą też.
Jeśli p. Piotr ma zamiar założyć firmę i zarabiać legalnie to jeszcze zakupione u nas elektronarzędzia będzie mógł wstawić do stanów środków trwałych firmy i odliczyć od kosztów. A jaka to będzie suma odliczenia ?? :)
Myślę że dużo większa od teoretycznej różnicy w cenie między Polską a USA doliczając oczywiście wszystkie koszty o których jest już wspomniane.
Kolego Piotrze tak jak opisał Marcin ostatnio paczki są trzepane 2 x bardziej szczegółowo.
Poza tym dochodzą jeszcze różnego rodzaju kontrole w Polsce. Może się okazać że pracujesz sprzętem który nie jest w ewidencji firmy. To znaczy że został kupiony na lewo. Czyli zarobiłeś na lewo. Dla polskich urzędników taka droga jest najprostrza.(niestety)
Pozdrawiam

G
Marcin 2007-10-22 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

cześć Mirku ;)
a powiem szczerze że nad tym aspektem się nie zastanawiałem, ale słusznie zrobiłeś ze o tym napomknąłeś....
rzeczywiście mając zarejestrowaną działalność gospodarczą, odpisujesz sobie VAT oraz bodaj 20% wydatków od kwoty przychodu. Wszelkie zakupy powyżej 3,500 zł netto są już liczone jako środek trwały (inna amortyzacja), ale do tej kwoty zakupy są po protu całościowo wrzucane w koszta i odpisywane.
No chyba że Piotr jest zamożny (a pewnie tak skoro stać go na ściąganie sprzętu, transformatory, taxy i cła ze stanów) albo na razie nie planuje legalizacji działalności, do czego zresztą ma pełne prawo ;)
w końcu to już od wczoraj też wolny kraj :)
pozdro

G
Piotrek 2007-10-23 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

nie planuje legalizacji dzialalnosci firmy, przynajmniej nie z poczatku i nie w takim charakterze
mieszkam w usa
paczka ok 35kg to ok 50$ przesylki
clo mam w dupie bo na okolo 50wyslanych paczek wpada 1-2 (wysylam masowo inne rzeczy do kraju)
a transformator sobie ponosze z przyjemnoscia
jesli tak jestescie przekonani iz w kraju to bardziej sie oplaca - prosze bardzo - wykladam rownowartosc ceny z USA i przynies mi te narzedzia :-)
widze ze potrafilibyscie pisac tu latami zebym tylko 5zl zostawil pazernym swiniom w kraju sluzbistow :-)

G
Marcin 2007-10-23 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

ahhhh powiało duchem patriotyzmu... ;)
rób jak chcesz

G
Piotrek 2007-10-25 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

mam jeszcze pytanie
polecasz Metabo KGS 303/305 - moglbys powiedziec dlaczego?
slyszalem kiedys nazwe tej firmy i nic wiecej, nigdy nie widzialem w pracy ani nikt mi o niej nic nie mowil...
dlaczego nie makita/bosh/festool(swoja droga tej i tak nie kupie bo nie jest oferowana w US)
ja rozumiem ze masz pewne doswiadczenie i ja jako elektryk(prawie zielony w temacie stolarki) powinienem to poprostu przyjac do wiadomosci, ale wolalbym wiedziec :-)
i jeszcze pytanie zupelnie z innej beczki - co to za firma PROTOOL - przegladalem sklep i trafilem na te narzedzia - sa bardzo drogie...

G
mirek 2007-10-25 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

Witam.
Co do protoola to jest on bardzo wysokiej jakości. Firma ściśle współpracuje z festoolem. Sprzęt u nas raczej mało znany ze wzgl. na cenę no i dostępność ( tylko sklepy specjalistyczne i do tego nie wszystkie). Nie da się ukryć że firma ma dużo bogatszą ofertę narzędzi od festoola. Ale jeśli idzie o drewno to powtórzę tylko festool. Miałem okazję pracować z urzyciem odkurzacza protola i muszę powiedzieć że mimo wielkiej ilości pyłu ( cięcie betonu na sucho) odkurzacz znakomicie spełniał swoje zadanie.

G
Marcin 2007-10-25 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

bo metabo kgs 303/305 to bardzo solidna i udana maszyna, lider sprzedaży na rynku w tym segmencie. kiedyś to się nazywało elektra beckum (ale możesz nie wiedzieć bo w hameryce tego nie mają). potem kupiło ich w 1996 metabo i zlikwidowało markę, nazywając to po prostu metabo. o makicie nie wypowiem się bo nie wiem kto to dla nich produkuje i nie wiem jak to się spisuje w normalnej eksploatacji
oczywiście bosch też ma swój odpowiednik (nieco bardziej powiedziałbym ergonomiczny i dopracowany (nowszy)) gcm12s, ale dużo droższy, a ponoć nie lubisz przepłacać...
co do protoola, to bliźniak festoola (nie dostrzegłeś analogii do nazwy?) i specjalizuje się typowo w sprzęcie budowlanym

G
pawel 2007-10-25 00:00

Re:Narzdzia - wybor - konstrukcje drewniane

chcesz wybudować kilka domków i nie wiesz co to festo? zawsze wiedziałem, że USA to zły kraj. jak masz umiejętności to zrobisz to przy użyciu ,,krajzegi" i siekiery. a jeśli nie to hilti Ci nie pomoże. chciałbym zobaczyc te domki. pozdrawiam.

1 2 3 ... 5