Kosiarki MTD

Do ostatniej strony »
G
Dj_Sozzi 2011-03-01 09:47

Re: Kosiarki MTD

Kosiarki MTD to jest chinski bubel. Pracuje w serwisie i wiem coi jak nie polecam. Zwlaszcza z chinskimi podrobkami silnika hondy cvg

G
ArturP 2011-03-19 08:53

Re: Kosiarki MTD

Prowadzę firmę i tyrałem kosiarkę MTD na Briggsie 5lat na tak ogromnych terenach że przeczytaniu tego postu dziwię się że jak podchodzę do maszyny i szarpnę za sznurek odpala za pierwszym razem.

Kosiarkę dwa razy serwisowałem miała jedną "poważniejsza" naprawę 120zł pojawił się problem z obrotami naprawiona chodzi. Serwisant mówił że daje jej rok bo coś tam się nadpala i silnik będzie szrot heh mija 3 rok. W tam tym roku kupiłem nową kosiarkę na Briggsie a MTD stacjonuje jako zapasowa.

Dziś mam zamiar kupić traktorek MTD 13Hp z 2002 sprowadzony z niemiec trochę uważam że te starsze modele były lepiej robione niż dzisiejsze składane w Chinach. Moja pierwsza MTD nie oparła się niczemu mam nadzieję że moja opinia się nie zmieni.

Przede wszystkim częsta wymiana oleju!!! Smarowanie, dokręcanie śrubek, eksploatując nie jeździmy po kamieniach, kretowiskach,uważamy na konary.

Trawa nie może być wysoka, koszenie co tydzień bo inaczej zatyracie.
No i chyba unikamy powinniśmy unikać zakupów w marketach w serwisach jasno mówią do tych sprzętów niema części.

Pozdro

G
daro 2011-04-12 23:27

Re: Kosiarki MTD

mam traktorek ale raczej jest traktorek mtd w naprawie od 7 miesiecy i nie moga zrobic silnik nawalil teraz zaluje ze kupilem to gowno nie umia naprawic

G
Gość 2011-04-13 09:20

Re: Kosiarki MTD

Tak narzekacie... to jakiej firmy traktorek kupić aby były części zamienne do 10 lat do tyłu??

Jak dobierać ilość arów do mocy silnika???

Pozdrawiam i ciesze sie ze nie kupiłem mtd

G
gosc 2011-04-19 06:52

Re: Kosiarki MTD

hahahahah ja tez mam problem z silnikiem .Wiecie co silnik w samolocie zrobia a w traktorku nie moga .ale to jest tlko to ze ci mechanicy nie maja przeszkolenia zadnego tylko samouki nie maja pojecia o naprawiania jak sie uda to zrobia

G
klient , ale nie MTD 2011-04-26 14:43

Re: Kosiarki MTD

Witam , właśnie chciałem kupić traktorek kosiarkę MTD szczęście że coś mnie tknęło poszukać opinii . Dziękuję bardzo , to co poczytałem wystarczy by zrezygnować. Tylko co kupić żeby być zadowolony ?

G
maciej 2011-04-28 05:07

Re: Kosiarki MTD

Jeżeli chcesz kupić dobry traktorek-kosiarkę to polecam markę KARSIT jest to dobra czeska robota (nie china) fabryka znajduje się w JAROMER w czechach produkuje dla takich marek jak TORO AMA itd. MTD kłamie że jest amerykańską marką,wszystko china. www.karsit.com

G
kolejarz 2011-04-28 09:51

Re: Kosiarki MTD

Kilku moich znajomych i sąsiad mają traktorki firmy Stiga. Bardzo dobra konstrukcja. Od jednego z nich mam właśnie traktorek MTD. (sam przerzucił się na Stigę). Wyremontowałem go ale roboty jest tyle że szkoda gadać.... nie wchodzą biegi, napęd przenoszony jest przez 3 paski klinowe. Teraz mam problem z dobraniem odpowiednich długości pasków... na długości podane na stronie producenta w ogóle nie można patrzeć... kupiłem tak raz i traktorek praktycznie stał w miejscu- tak było to luźne... Sama przekładnia działa na zasadzie napinanego paska, im bardziej napięty tym szybciej jedziesz... nawet nie masz pojęcia ile przy tym roboty... przekładnia jest niby bezobsługowa, ale wyciekł mi olej z niej i teraz problem z uzupełnieniem. Jak kupisz Stigę to będziesz kolejną osobą której będę zazdrościł porządnej przekładni! to jest ważne żeby traktorek miał przekładnię z kilkoma biegami "w sobie" a nie tak jak to do jasnej cholery zrobili w MTD... napinanie paska żeby szybciej jechał... porażka...

G
Szuwarek 2011-04-30 19:16

Re: Kosiarki MTD

Panowie, ten zły silnik w MTD to pewnie ThorX, tak jak u mnie. Po 2 latach
użytkowania zaczęły się problemy po zimowym postoju. Gaśnięcie po
nagrzaniu się. Potem problem rósł, aż po następnej zimie odpala na 5 sekund i gaśnie. Szukałem w necie rozwiązania i okzuje się że "ten typ tak ma". A to dlatego, że prawdopodobnie właśnie tak jest zaprojektowany
aby spenił swoje gwarancyjne zadanie i zdechł.

Przypuszczam, że doszło do jakiegoś "planowego" zuźycia, skurczu plastikowego elementu "starzene się" lub coś podobnego. Nie ma co
rozszyfrowywać sprytu chińskich inżynierów. Co warto, to ZAWSZE zasięgać
opinii przed kupnem. Ja tego nie zrobiłem i teraz wiem. Oni mają pienądze
a ja doświadczenie.

Można by wszystko zwalić na tego chińskiego ThorX`a, ale całe MTD dyskwalifikuje podejście do klienta.

G
Konpor 2011-04-30 21:24

Re: Kosiarki MTD

witam;od 10lat uzytkuje kosiarkeMTD-golf i zadnych zastrzezen..Obecnie kupilem kolejna tej firmy ,,nie uzylem jeszcze ale przez 10 lat sluzyla w moim ogrodzie a skosila bardzo duzo :) pzdr

G
JK. 2011-04-30 21:55

Re: Kosiarki MTD

Sławku, aprop częsci twojej wypowiedzi, możesz mi wierzyć lub nie, ale to że sprzedawca mówi: " mógł pan kupić....." w czasie reklamacji, nie jest winą sprzedawcy tylko kupującego. Bo to ON w trakcie zakupu liczył na "tanie i dobre" a gdy takiemu klientowi pokazuje się "Średnią półke jakościową i cenową" zaraz za przeproszeniem zaczyna bredzić, że on nie potrzepuje profesjoinalnego narzędzia. A gdy dopytasz ile ma do zrobienia i czego oczekuje od sprzętu, to człowiek chyta się w myślach za głowę. Gdy proste tłumaczenie że potrzebuje pan czegoś solidniejszego i lepszego.... nie pomaga, to taki klient zdeterminowany na kupno narzędzia na sam koniec, samodzielnie określa że on weźmie najtańsze, bo w "domu" mu się sprawdzi, a skoro ma 2 lata gwarancji to jak się popsuje to mu "wymienimy na nowy" albo zwróci towar....
Nie pomaga tłumaczenie, że gwarancją jest serwis itp....

Więc Sławku czyjaś czysta ignorancja dla wiedzy o narzędziach, nie jest powodem aby potem robić awantury w sklepie i narzekać na sprzęt, sprzedawców itp. lub domagania się cudów "bo ja mam prawo"...Nie ma tu znaczenia czy to market czy sklep dealerski. Wręcz powiedziałbym że to markety niszczą handel, bo w imię spokoju uczą klientów złych nawyków, że klient ma prawo do wszystkiego wystarczy pokrzyczeć.

Co do MTD to uważam że są to dość przyzwoite narzędzia, są od nich gorsze ale są też lepsze(droższe).

G
grześ 2011-05-02 13:04

Re: Kosiarki MTD

Od roku jestem posiadaczem kosiarki MTD-3,5konia mała ale jak na razie działa bez zarzutu.Gwarancja niby 2 lata,ale po roku trzeba jechać do serwisu zapłacić za przegląd i prosić o przedłużenie gwarancji na następny rok.Najbliższy serwis 25km.Problem to wykręcające się śruby mocujące silnik i rękojeść.

G
zibi 2011-05-04 21:21

Re: Kosiarki MTD

Kosiarkę MTD kupiłem 16.04.2011,tą z reklamy OBI.Skosiłem raz trawnik,po tygodniu chciałem go ponownie wyrównać a tu psikus.Linka od rozrusznika się wyciągneła i nie chce się schować.Są plomby dlatego nic nie ruszałem.Ponadto zauważyłem długą sprężynkę która prawdopodobnie spadła gdzieś z gaźnika.30.04.2011 odwiozłem ją po konsultacji z biurem obsługi do OBI.Przy zakupie nie otrzymałem żadnej instrukcji w j.polskim,żadnych kluczy,po prostu nic.W kartonie za to miałem instrukcjie w j.tureckim,czeskim,rumuńskim.Żeby choć w niemieckim lub angielskim.Czy to dobry zakup zobaczymy po zwrocie z serwisu.

G
kachna 2011-05-07 17:25

Re: Kosiarki MTD

Kupiłam kosiarkę MTD 2lata temu. W zeszłym roku chciałam skosić trawę i po przejechaniu jednej długości trawnika spalił się silnik. oczywiście ni można było tego naprawić a żaden inny silnik nie pasował. Po za tym że się zepsuła to ten jeden rok byłam z niej zadowolona.

G
Conri 2011-05-07 21:33

Re: Kosiarki MTD

Podstawa: wiedza na jaką powierzchnie jaki silnik i jaka szerokość noża. Mam model ponad 10 letni szerokość cięcia 53 cmsilnik Quantum B&S i żadnych problemów na 2000m. Należy pamiętać o wymianie oleju przed sezonem i po resursie godzin pracy.. Jedyne co było robione to regulacja naciągu paska napędu.Niestety naród mamy o malej kulturze technicznej , stąd najlepiej sprzedaje się TANI sprzęt jednorazowy made in china. A biednego nie stać na tandetę jak mówi przysłowie..Kupiłem kiedyś podkaszarkę GC260 (china),oddałem po pierszym koszeniu , póki nogi były całe.Kupilem Husqvarnę
i kosi kilka lat tudno dostene miejsca i krzaczory.
Pytać i potem dopiero kupować , a nie pisać że kiepski sprzęt.Silniki B&S są duużo trwalsze od Tehcumes'a.A le to trzeba wiedzieć.

1 ... 6 7 8 ... 13