Kosiarki MTD

G
marcin 2014-05-10 11:54

Re: Kosiarki MTD

Niestety te negatywne opinie w większości sie potwierdzają

G
Zdzich 2014-07-25 14:53

Re: Kosiarki MTD

Przygotowuje się do zakupu kosiarki i jedną z opcji jest kosiarka MTD. MTD 53 SPSB HW. Czytając te komentarze nie znalazłem żadnych fachowych opinii tylko takie które mówią Bóg wie o czym. Żadnych konkretów to że linka złamana no sama się nie złamała. To że części niema hmmm przejechałem się do sklepu i zapytałem o części. Pan był tak uprzejmy iż wyciągnął i pokazał mi części do danego modelu. Myślę że jest to tak samo jak z serwisami samochodowymi jakość obsługi nie zależy od MTD tylko właśnie od tych serwisów. Jeden jest lepszy drugi gorszy.

G
AUGUST 2015-01-03 11:20

Re: Kosiarki MTD

Poszukiwałem opinii o marce ponieważ szukam areatora/wertykulatora spalinowego i odpuszczę sobie. Mam około 2000m trawnika. Pierwsza kosiarka była włoska z silnikiem Briksa dawała rade przez około 12lat (koszenie co tydzień lub dwa przez około 5 godzin). Druga też z silnikiem B&S. 3 sezony bez najmniejszych problemów. Ponieważ trwało to długo i było to męczące i nogi bolały w zeszłym sezonie kupiłem traktorek. Po przejściu przez markety i zasięgnięciu języka wybrałem Husqwarne ct154. Za te pieniądze mogłem mieć traktorek np. MTD z dwucylindrowym silnikiem B&S i hydrostatem ale dziękuje. Jakoś wykonania mizerna. Jestem mechanikiem samochodowym i jak widzę "drążek kierowniczy" który zamiast końcówki ma zagięty pręt, dwie podkładki i zwykłe zabezpieczenie do dziękuje. Dla mnie podstawą jest silnik B&S są to lata niezawodnej pracy. W takich maszynach jak kosiarka bez napędu czy areator silnik jest najważniejszy. z resztą sobie poradzę, obudowę można naprawić, kółko, kosz dobrać i wymienić. Z traktorem jest trochę gorzej bo urządzenie jest bardziej skomplikowane i kosztowne. Zwróćcie uwagę że MTD (ale nie tylko) ma bardzo skromne opisy techniczne produktu, nie wiadomo jakiej marki jest skrzynia w traktorku itd. - gdzie będziesz szukał części za 10 - 15 lat.
Areator/werykulator z MTD sobie odpuszczę poszukam silnikiem B&S.

G
pzzg 2015-01-23 17:57

Re: Kosiarki MTD

Witam wszystkich, czeka mnie zakup kosiarki i pomału się rozglądam za czymś ciekawym
Mam do koszenia ok 550m2(ROD), działka równa, 3 drzewka, parę drobnych przeszkód.
Chciałbym wydać ok 1000zł, znalazłem w Castoramie kosiarkę MTD które tu maja zła opinie
trochę danych

MTD SMART 53 SPB
B&S 625e ,2,4kW
szer koszenia 53cm waga 32kg, kosz 70l
napęd na tył
cena 869zł

Wiem, ze to markecie, ze to MTD itd ale kusi mnie ten silnik B&S i cena. Jak by odjąć vat to wychodzi ok 710zł co wydaje mi się b dobra cena nawet w obliczu 1roku gwarancji.
Najgorsze w tym jest, że nigdzie nie mogę znaleźć opinii na jej temat.
czy jest sens kupować-taki sprzęt?

G
Jogan 2015-04-04 09:49

Re: Kosiarki MTD

Widocznie trafił pan na moment kiedy rzeczywiście mogło części brakować (w sezonie jest ogromne spiętrzenie zamówień i wtedy wszyscy na raz wszystkiego potrzebuja. To że sprzedawca lub serwis powiedział że części nie ma to poprostu poszedł sobie na łatwiznę i Pana olał bo rzeczywiście łatwiej kupić nową kosiarkę jak naprawiać starą po co sobie brudzić ręce.
Muscie Państwo zrozumieć biznes kosiarkowy - to typowy przykład sezonówki która trwa od kwietnia do lipca a potem zapominamy o swojej kosiarce aż do następnego sezonu ale wtedy najczęściej wymaga ona naprawy .
A jakby tak oddać kosiarkę do naprawy np w listopadzie albo w lutym zapewniam was że każdy serwis naprawi ją szybko i bez nerwów
Proszę o troszkę zrozumienia tej branży

Kolego Michał już wszyscy wiedzą że jesteś przedstawicielem firmy MTD i nie jesteś bezstronny także proponuje nie brać pod uwagę wypowiedzi tego gościa!!!

G
kg 2015-08-24 11:58

Re: Kosiarki MTD

Przyznam, że kosiarkę-traktorek mam dopiero od niedawna, ale zaniepokoiło mnie to, że gdy próbuję przesunąć nóż ręką na odłączonym napędzie noży (i oczywiście odłączonym silniku :)), to stawiają one lekki opór i wydaje się metaliczny dźwięk.
Wysłałem maila w tej sprawie na oficjalny adres serwisu mtdpoland i po 15 minutach dostałem odpowiedź z dokładnym wyjaśnieniem, czemu tak się dzieje i zapewnieniem, że wszystko jest ok. Także póki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony kontaktem z serwisem - mam nadzieję, że będą równie pomocni, gdy coś (odpukać) w kosiarce nawali :)

G
Bart 2017-07-27 01:27

Post został usunięty w związku z naruszeniem regulaminu forum.

G
Robson 2020-05-25 20:53

Re: Kosiarki MTD

Posiadam książkę Mtd od 11 lat. SilnikB&S bodajże 4km szerokość koszenia 46 cm jak się nie mylę... Co mogę o niej napisać to, że nigdy nie była w serwisie ale poza tym zdecydowanie więcej wad. Silnik przy wyższej trawie nie daje rady, lubi też przy zapalaniu nieźle zakopcic, ale co ciekawe raz zdążę się to powiedzmy raz na 15 zapaleń. Co do samej kosiarki po tylu latach tj największa wadą zdecydowanie jest jej obudowa. Przerdzewiala na wylot. Kilka lat temu uszkodziło się mocowanie przednich kół, latają strasznie aż wychodzą z obudowy co jest bardzo irytujące. Same koła też popękaly i wymienilem na nowe. Kosiarka ma regularnie wymieniany olej. Kosze na działce ok 10a. Czy kupił bym ja jeszcze raz? Niestety nie...

1 ... 12 13