Kosiarki MTD

Do ostatniej strony »
G
Marcel 2012-05-03 11:10

Re: Kosiarki MTD

Michał ,piszesz głupoty ,przecież do sezonu serwisy też mogą się przygotować i zmagazynować do swoich modeli najbardziej zużywające się części a nie tylko na stanie posiadać olej i to ten drogi (bo rzekomo lepszy) no ale pewnie bronisz swojego miejsca pracy.

G
hello dave 2012-05-03 16:04

Re: Kosiarki MTD

moja kosiarka MTD P51B z silniczkem B&S450 zalicza już chyba 5 sezon.
nie dbam o nią, dopiero drugi sezon zacząłem przed inauguracją zmieniac olej,
nóż sam od nowości ostrzę szlifierką i generalnie jestem ignorantem.
Koszę 3800 metrów nierównego trawnika z różnymi niespodziankami (kamienie, korzenie itp) za jednym zamachem - czyt przez 4, 5 godzin.
W zeszłym roku naprawiłem korpus bo przerdzewiał i kółka miały kierunki każde sobie.
Nie wiem skąd taka opinia o MTD. Nigdy nie korzystałem z napraw, porównania nie mam.
Wiem natomiast jedno. Jesli przyjdzie mi zmienić kosiarkę na nową wezme taką samą - nie mówie, że też tej firmy. Chodzi mi o to, że bez kosza , bez napędu i bez bajerów rodem z malakserów.
Znajomy niedawno kupił w promocji za 999 dziwoląga niby 5,5 KM, z napędem i się zdziwił że nie dał rady nią skosic takiej trawy jak ja tym swoim kopciuchem (w sensie, że zaniedbana i brzydko wygląda).

G
pawel 2012-05-06 21:09

Re: Kosiarki MTD

Panowie co wy opisujecie .jestem posiadaczem kosiarki MTD silnik Briksa już 9 lat użytkuje od nowości inic nawet świeca niebyła wymieniona filtr i olej wymieniam SAM przed każdym sezonem 2noże już zużyłem .Po sezonie wymyta i wymalowana .I tak co rok I nielicze na serwisy.A jeśli olewacie naostrzenie noża i wymiane oleju i filtra powietrza to są tego skutki Naprawde warto

G
andreas 2012-10-05 09:11

Re: Kosiarki MTD

Kasia miałaś pecha z ta kosiarką ja mam taką kosiarkie 4 lata i nie narzekam

G
Olek 2012-11-02 13:33

Re: Kosiarki MTD

Witam

Napisze Wam parę słów odnośnie kosiarek MTD i całej reszty.
Urządzenie jest tak dobre jak dobry jest do niego serwis i jak inteligentny jest użytkownik.

Przestrzegajcie paru zasad a każda kosiarka będzie wam wdzięcznie służyła.

- kosiarka jest do koszenia trawy a nie do równania terenu, uwierzcie jak byśmy fizyki nie nagięli to na samej trawie noża ani wału nie skrzywimy - uderzenie w przeszkodę nie podlega gwarancji ( krzywy wał, krzywy nóż, pęknięta piasta to jest wina użytkownika a nie kosiarki )
- praca na niewyważonym nożu bądź krzywym wale zniszczy kosiarkę w ciągu jednego sezonu, odkręcają się śrubki, pękają kolektory dolotowe, odpadają zbiorniki aluminiowe
- nie zakręcamy na napędzie, napęd załączamy tylko na prostych odcinkach ( brak mechanizmu różnicowego powoduje iż przy skręcaniu wyrabia się przekładnia ) wszędzie tak jest
- nie przetrzymujemy paliwa na zimę ( z paliwa wytrąca się woda i parafina i jest problem z odpaleniem maszyny )
- tankujemy na stacjach pewnych kosiarka to nie samochód ma jeden cylinder i czasem ciężko jej przepalić jakiś śmietnik który wlejemy do zbiornika
- paliwo przetrzymujemy w zbiorniku z atestem przeznaczeniem do benzyny a nie w zbiorniku po płynie do spryskiwaczy czy czymś podobnym.
- olej wymieniamy raz w sezonie
- pamiętajmy o filtrze powietrza są to płuca maszyny więc trzeba zadbać o to by był czysty
- pamiętajcie także o tym by odpowiednio dobrać urządzenie do wielkości terenu nie kupujemy kosiarki 4 km na 1000 m2.


Odnośnie traktorów sprawa wygląda tak samo.

Pamiętajcie że są to maszyny spalinowe wymagające uwagi.

G
Koń 2013-04-24 07:40

Re: Kosiarki MTD

Ja się przyznaje. Zajezdzilem swój traktorek chociaż serwis w Mragowie robił cuda

G
konrad 2013-04-26 15:35

Re: Kosiarki MTD

Niestety MTD to słabiutki sprzęcik,nic dodać nic ująć

G
CLAVA 2013-04-28 22:50

Re: Kosiarki MTD

Ja jestem posiadaczką kosiarki MTD bez napędu i nie żałuję. Nóż 46 cm, waga 25 kg. Wybrałam akurat tą kosiarkę bo jest lekka, metalowa, przede wszystkim ma kosz materiałowy i ma jak dla mnie idealny nóż. Na swoim podwórku mam do skoszenia 15 arów. Takiej kosiarki właśnie szukałam. Nie mam problemów z odpalaniem jej.
Jestem z niej zadowolona.

G
Kaligula 2013-05-20 19:36

Re: Kosiarki MTD

Ja niestety też mam z problem z kosiarką MTD, a może większy problem z serwisem niż z kosiarką. Każą mi zapłacić 150 zł za ekspertyzę, gdyż jak uważają kosiarka działa (żeby było śmieszniej to co było zepsute działa, a z tego co zrozumiałam reszta nie działa) Wszystko odbywa się za pośrednictwem OBI. Każdy mówi coś innego i każdy plącze się w zeznaniach. Raz Pani z OBI twierdzi, że reklamacja jest uznana i kosiarka musi jeszcze zostać w serwisie, bo serwis czeka na części. Z kolei serwis twierdzi, że to co nie działało działa ale coś tam jest innego i albo to u nich naprawiamy albo płacimy te 150. A jak nie zapłacimy to oni zostawiają sobie kosiarkę. Chyba im to zostawię, bo co mi po zepsutej kosiarce i 150 w plecy, jak i tak będę musiała kupić nową. Mają przysłać jakieś pismo, potem pójdę do rzecznika i zobaczymy.
Pozdr.

G
jarek 2013-05-22 15:41

Re: Kosiarki MTD

Też miałem z nimi do czynienia i szkoda gadać żeby nie użyć gorszych słów

G
roberto 2013-09-11 22:23

Re: Kosiarki MTD

witam od 12 lat uzywam kosiarek mtd olej dolewam nigdy nie zmienialem filtry(jakie filtry) noze gdy juz nie ciely teren niezabardzo a jakos nigdy nie zawiodla o przepraszam akumulatorki dwa zmienilem - wszystko i na temat a co do husq.........
stig... mam duze zastrzezenia bo sam handluje uzywkami takze mtd gorą pozdrawiam

G
Stefan 2014-02-20 11:45

Re: Kosiarki MTD

Kupiłem kosiarkę MTD w zeszłym roku i jestem bardzo zadowolony. Model chyba MTD SP 46 BHW. Maszyna przyzwoita bez żadnych cudactw typu 3w1,4w1 itp. Kosz, duże tylne koła, napęd. To wystarczy. Sprzedawca zapewniał mnie że produkt jest europejski. I faktycznie na tabliczce znamionowej była jakaś miejscowość na "S" usytuowana w Niemczech. Co sprawdziłem znacznie później. Ogólnie na plus. Dla wszystkich kupujących jeżeli decydujecie się na zakup w markecie, decydujecie się na brak serwisu czy kiepski serwis.
Pozdrawiam

G
Mirek 2014-02-23 19:34

Re: Kosiarki MTD

Faktycznie produkty raczej z tych gorszych i z częściami są duże problemy

G
Stanisław 2014-02-25 15:42

Re: Kosiarki MTD

Męczę już traktor MTD 4 rok i wszystko jest ok. Z częściami też niema problemów. Jeżeli miejscowy serwis ich nie posiada to mam dobrze zaopatrzony serwis wysyłkowy na pomorzu :)

G
rafi260 2014-05-04 21:07

Re: Kosiarki MTD

Witam Wszystkich,

ja użytkuje kosiarke MTD z silnikiem Tecumseh Ventage zakupiona chyba 2004r.
Nie powiem o niej złego słowa, specjalnie się o nia nie dbało a nigdy nie zawiodła, nie straszne jej były bardzo czesto kamienie jak i trawa-chwasty do kolan.
Od czasu zakupu uszkodził się jedynie plastikowy uchwyt szarpaka i hamulec bo mało odpowiedzialny sasiad obchodził się z nią jak z kupą złomu. Wg. mnie jak ktos niewłaściwie uzytkuje sprzęt to nie ma siły żeby sie nie zepsuł a mentalnosć Polaka jest że serwis wszystko naprawic powinien:)

Pozdrawiam.

1 ... 11 12 13