Kosiarki MTD

Do ostatniej strony »
G
traktorek mtd rh 125/95 2011-08-18 17:49

Re: Kosiarki MTD

Witam chciałem siędowiedzieć co to za cześć pod kołem magnesowym w traktorku . Proszę o odpowiedź na email mieszany13@onet.pl

G
xan 2011-08-26 09:37

Re: Kosiarki MTD

schematy traktorków i części MTD dostępne na www.mtd-serwis.pl

G
Wis 2011-08-29 19:54

Re: Kosiarki MTD

Tak ! Są części do traktorków a do zwykłych, pchanych spalinówek nie podali. Nie chcą żeby się ludzie dowiedzieli że za duperelną naprawę w serwisie z wykorzystaniem części za 20 zł biorą od 120 zł wzwyż !!!

G
piotr 2011-12-02 12:21

Re: Kosiarki MTD

ddefwe

G
glx 2012-01-19 11:16

Re: Kosiarki MTD

jestem ciekaw szczegółów dot. reklamacji ;)

G
marek 2012-01-20 11:10

Re: Kosiarki MTD

No niestety MTD nie cieszy sie zbyt dobą sławą

G
na ryby.pl 2012-01-23 21:09

Re: Kosiarki MTD

Witam Wszystkich, na tym forum. Mam may problem i mam nadzieję że uda się go rozwiązać. Mam kosiarkę "traktorek" MTD wersja bez kosza. Zastanawiam się czy można dorobić taki kosz, może ktoś z użytkowników dorobił taki kosz lub może wie coś o jakimś innym patencie.

G
Tomasi 2012-02-10 21:48

Re: Kosiarki MTD

Od ponad dwóch lat posiadam MTD spyder 92 kosiarka traktorek silnik Tecumseh 13.5 ,od nowości silnik nie odpala przy niskich temperaturach dopiero powyżej 20 st można go uruchomić . Zgłaszałem na gwarancji i stwierdzili ze wina zeszłorocznego paliwa :) jesienią też nie paliła i na wiosnę nawet po wymianie paliwa nawet nie zakaszlała . Kosiarkę używam tylko latem wiec dałem spokój jestem mechanikiem i sam naprawie jak zajdzie potrzeba . Osobiście uważam ze problem z naprawami gwarancyjnymi tkwi nie w firmie MTD ale w serwisach gdzie mechanicy majo własne zdanie na rożne tematy . W moim przypadku mam jeden serwis w okolicy gdzie przy wymianie oleju wlano go dużo ponad max i stwierdzono ze tak się należny .Od kiedy to lejemy więcej oleju do silnika niż producent zaleca ? Na skutek tego silnik zaczął niesamowicie dymić na lekkim wzniesieniu ,po tym zajściu spuściłem nadmiar oleju i zrezygnowałem z dalszego serwisowania w SERWISIE . Tegoż samego roku zaczęło szumieć łożysko napinacza napędu , było już po gwarancji wiec wymieniłem sam bo balem się im go jeszcze raz zostawić .

G
Mariuszek 2012-02-10 22:57

Re: Kosiarki MTD

to może ja powiem coś o swojim MTD 17,5 Km jest to traktorek mam go od nowości kupionego , napoczątku fajna zabawa tak na marginesie teraz głownie mój Ojciec tym jeździ , Mamy ją już 4 sezon, do koszenia jest 20 arów zielonego + na drugiej działce 15 , w traktorku wymieniałem filtry i olej to wszystko tyle mego doświadczenia przez 4 sezony a czy się sypie jak dla mnie bomba zero wkładu tylko paliwko i jazda z tego co wiem to zawory trzeba by było już dawno wyregulować i tak zrobie przed tym sezonem , Firma jak dla mnie godna nie bo mam tylko bo mam i uzytkuje i nie psuje się wcale a chodzi w sezonie nom stoper

G
eureka 2012-03-24 19:13

Re: Kosiarki MTD

Kup sobie w sklepie Husqwarna kosiarkę partnera ona ma 53 cm koszenia i koła na łożyskach za 999zł podziękujesz mi za tą podpowiedz

G
Tomasi 2012-04-19 11:02

Re: Kosiarki MTD

Ta i wykoś tym pół hektara . Już ci dziękuje.
A swego MTD sam naprawiłem , źle ustawiona linka gazu , przepustnica ssania zamykała się tylko do polowy . Serwis-śmerwis!

G
robek 2012-04-19 17:23

Re: Kosiarki MTD

O MTD już dużo było napisane na innych forach i w większości raczej opinie były negatywne,i tak jest w praktyce,ludzie psy na nich wieszali i częściowo mieli racje a wpisy jak wyżej że" robią nawet więcej" są śmiechu warte

G
Tomasi 2012-04-24 14:43

Re: Kosiarki MTD

Podsumowując , co nam innego pozostaje niż wyżyć się na jakimś forum a potem śmiać się z komentarzy innych ?

G
SeV 2012-04-25 11:03

Re: Kosiarki MTD

Niestety też jestem posiadaczem sprzętu firmy MTD a mianowicie wertykulatora elektrycznego VE40 o mocy 1500KM.
Generalnie mam do pielęgnacji niecałe 400m2 trawnika więc zakup elektrycznego wertykulatora wydawał się sensownym rozwiązaniem.

Niestety na urządzeniu tym udało mi się pracować z przerwami około 1 godziny.

Producent przewidział 5-stopniową regulację regulację noży, przy czym ja przeważnie pracowałem na tym najwyższym położeniu tj, około 0,5-1 cm ingerencji noży w podłoże. Więc nie powinno być problemu... a jednak

1. Co 4 metry nóż stawał i nie radził sobie z wertykulacją. Niestety wtedy trzeba było podnosić maszynę (30 kg !!!) i uwalniać noże aby z powrotem nabrały rozpędu.
2. Po około 0.5 godziny napęd zaczął wydawać dziwne piski a niedługo potem pojawiły się wibracje
3. Po godzinie maszyna nie była w stanie wertykulować trawnika, nie pomagało nawet uwolnienie noży.

Prawdopodobnie nie wytrzymał napęd (pasek, zębatka czy jakieś inne elementy)
Po 1 godzinie normalnej pracy !!!

W serwisie dostałem następujące wyjaśnienia: Regularne blokowanie noża jest typowe przy pracy wertykulatorem. Oczywiście elementy napędu nie podlegają gwarancji. Maszyna nie podlega zwrotowi.

Zaczynam więc walkę z serwisem.

Przy okazji... pozostałą część trawnika (50%) dokończyłem wertykulatorem pożyczonym od mojego teścia (kupiony w Castoramie za 400zł, żadna firmówka). Bez problemu, noże wchodziły w trawnik jak w masło, żadnego blokowania, jęczenia itp. Aż się chciało pracować.

G
SeV 2012-04-25 11:05

Re: Kosiarki MTD

Oczywiście moc 1500W, sorki za pomyłkę

1 ... 10 11 12 ... 13