Kosiarki MTD

Do ostatniej strony »
G
kazmaz60 2011-08-06 15:47

Re: Kosiarki MTD

Kupiłem MTD po 2 latach siadł napęd tylny i i i i zostało pchać bo żaden sklep takich częsci nie ma

G
kazmaz60 2011-08-06 15:50

Re: Kosiarki MTD

Zdanie mam taki jak ty oddaj czym prędzej

G
kazmaz60 2011-08-06 15:54

Re: Kosiarki MTD

U mnie silnik pracuje lecz napęd siadł po 2 latach i na to trzeba wydać ok. 600zł

G
kazmaz60 2011-08-06 16:03

Re: Kosiarki MTD

Nie naprawi wszystkiego np. mojego napędu Nie ma takiego fachowca.Zamontować nowy tak,ale naprawa wykluczona .Przekładni czyli trybu wogóle kupić się nie da,a to nie jest przecież sprzęt z wachadłowca

G
kazmaz60 2011-08-06 16:27

Re: Kosiarki MTD

Daj namiary do tego Janka ja mam taki sam problem może on również dla mnie będzie pomocny.Wyślij mi wiadomość proszę

G
kazmaz60 2011-08-06 17:14

Re: Kosiarki MTD

Fred. Ja mam identyczny problem z tymże gwarancja już minęła a napęd siadł
Za tą "drobnostkę" życzą sobie 600 polskich zł.Pozdro K.

G
kazmaz60 2011-08-07 11:24

Re: Kosiarki MTD

Na czym polega problem , a no na tym że siadł napęd i że trzeba kupić cały zestaw nowy który kosztuje ok.600 czyli połowa nowej.To się w ogóle nie nazywa serwis a zdzierstwo.Pchać kosiarki już nie dam rady ,a skosić trzeba.Ponadto tych części nie ma pod ręką a są dopiero w Chinach produkowane dur aluminjum lub podobnej mieszanki.Siądż płacz bo nikt ci nie pomoże,albo wyrzuć na złom.Linki i cięgła są za długie w związku z tym silnik nie może uzyskać obrotów pożądanych.A przy napędzie tylnym trudno było cofnąć wstecz. TO TYLE

G
kazmaz60 2011-08-07 11:26

Re: Kosiarki MTD

Na czym polega problem , a no na tym że siadł napęd i że trzeba kupić cały zestaw nowy który kosztuje ok.600 czyli połowa nowej.To się w ogóle nie nazywa serwis a zdzierstwo.Pchać kosiarki już nie dam rady ,a skosić trzeba.Ponadto tych części nie ma pod ręką a są dopiero w Chinach produkowane dur aluminjum lub podobnej mieszanki.Siądż płacz bo nikt ci nie pomoże,albo wyrzuć na złom.Linki i cięgła są za długie w związku z tym silnik nie może uzyskać obrotów pożądanych.A przy napędzie tylnym trudno było cofnąć wstecz. TO TYLE

G
anty-spam 2011-08-07 23:25

Re: Kosiarki MTD

kazmaz60, ale tak jest z każdą marką. Jak przekładnia padnie to kupujesz nową kosiarkę albo pchasz, nie spotkałem kosiarek w których da się tanio zregenerować napęd.

G
slaws 2011-08-14 13:17

Re: Kosiarki MTD

Nie wiem o jakim napędzie tu piszecie, ale wiem że nawet małe serwisy posiadają napęd tylny do kosiarek, oczywiście tycz mniejszych, nie traktorków oczywiście. Posiadam sprzęt Bolens, oczywiście to wszystko na podzespołach MTD, silnik Torx 4 KM, 3 sezon do koszenia około 1500 m, oczywiście obudowa mechanicznie nie do końca domaga, ale płacąc za kosiarkę około 1200 zł. liczyłem się z faktem, np. braku łożyskowania kół i ich szybkiego zużycia. Tylny napęd ulega uszkodzeniu ze względu na brak mechanizmu różnicowego i tzw. ciecie trybów, co dzieje się w trakcie zawracania przy włączonym napędzie, wymiana we własnym zakresie podzespołów koszt około 40 złotych, trzeba tylko poszukać, jak wcześniej pisałem w małych serwisach. Porównując tą kosiarkę do NAC , 3,5 KM, 2 letnia, silnik B&S, muszę przyznać że Bolens (MTD) wypada o niebo lepiej. Myślę że to wszystko kwestia użytkowania. Wśród mercedesów też zdarzają się wadliwe podzespoły, ale w wolnym kraju każdy może mieć swoje zdanie. Oczywiście nie zapominając o tym że wszystkie takie fara bardzo dobrze służą reklamie jednych firm lub antyreklamie innych...

G
kazmaz60 2011-08-16 14:51

Re: Kosiarki MTD

A ja mam problem z napędem.Gwarancja minęła a koszt napędu to wydatek z rzędu 600zł.Pchać cięzko [wiek] płacić to suma połowy kosiarki i problem.
Prawdopodobnie wsiadł tryb przekładni.
Może dobrzy ludzie poradzą co w tej sytuacji jest możliwe

G
kazmaz60 2011-08-16 15:02

Re: Kosiarki MTD

To ty możesz się śmiać,ale ja mam problem konkretny wysiadł mi napęd tylny
a pchać już cieżko zwłaszcza pod wzniesienie.Problem jest mój,ale on wcale nie jest do śmiechu.Nowy napęd w serwisie kosztuje 600 i podobno ma tryby ze stopu aluminjum bez gwrancji.Jeśli cię ta wiadomość rozśmieszy to bardzo proszę mnie wcale nie radośnie

G
kazmaz60 2011-08-16 15:14

Re: Kosiarki MTD

Miałem ten sam problem.Linka od gazu jest za długa.Ja zrobiłem to tak do regulacji przy gażniku zamocowałem część kołka plastikowego[do betonu lub muru] Uciąłem na odpowiednio długość i założyłem na linkę przy gazniku pod kontrę i działa.

G
kazmaz60 2011-08-16 15:24

Re: Kosiarki MTD

Daj mi namiary do tego Janka.Ja mam ten sam problem i bardzo bym potrzebował jego pomocy.Wysiadł tryb i tylko skrzeczy.A pchać ciężko do góry
Pozdro.

G
KAZMAZ60 2011-08-18 06:36

Re: Kosiarki MTD

Nie ma poważnego argumentu to ja ci dostarczam,mam MTD wysiadł napęd
Mam lat 76 i pod wzniesienie pchać muszę.Byłem w serwisie-naprawa ok 2 miesięcy koszt 600 czyli połowa jej ceny.Ponadto linka od gazu była za długa silnik z trudem się uruchamiał.Do tyłu cofnąć nie moglem bo blokada nie pozwalała.Czy w tej sytuacji mam dać pozytywną opinię
To robie ale po cichu gdy pod wzniesienie pcham wtedy chwale tą firmę przez zęby .Domyśl się sam.

1 ... 9 10 11 ... 13