Kosiarki MTD

Do ostatniej strony »
G
Sylwek 2009-09-15 00:00

Re:Kosiarki MTD

Jakie zrozumienie co to za bzdura.
A co ma powiedziec lekarz ktory pracuje na urazowce i w zimie ma sezon jak niemoty łamią sobie nogi.
Jestescie nieudolni i tyle.

G
Miłosz 2010-01-03 23:52

Re:Kosiarki MTD

A mi udało się pozbyć traktorka MTD! Moje uwagi na jego temat opisywałem w postach powyżej... Koniec końców uszkodzeniu uległ układ kierowniczy. Dalej wyglądało to w ten sposób:
1.Złożyłem reklamację.
2.Serwis odebrał traktorek.
3.Po prawie trzech tygodniach serwis odmówił naprawy gwarancyjnej, argumentując, że uszkodzenia powstały z winy użytkownika.
4.Poprosiłem o odmowę na piśmie.
5.Poprosiłem o zwrot gotówki sprzedawcę (OBI) argumentując, że nie wywiązano się z terminu 14dni roboczych na odpowiedź, czy naprawa zostanie wykonana w ramach gwarancji.
6.Zostałem poproszony o odbiór gotówki.
Teraz szukam nowego traktorka. Polecam wszystkim tą procedurą, jeśli więcej osób będzie egzekwowała twardo swoje prawa (w tym wypadku wynikające z gwarancji) to dystrybutorzy również zastanowią się co tak na prawde sprzedają...

G
Sławek1 2010-01-04 16:20

Re:Kosiarki MTD

Milosz , jedyna moja uwaga:
od razu należy żadac u sprzedawcy zwrotu gotówki lub wymiany na nowy ze wzgledu na niezgodnośc towaru z umową. Wtedy w 15 stym dniu możesz juz smiało maścic po pieniązki ze wzhlędu na niedopełnienie terminu.
Nie podawac nr-u tf. jako sposobu kontaktu, tylko poczta. Masz czas do odbioru awiza 14 scie dni i wlaśnie tu sprzedawca leży na ŁOPATKACH
pozdrawiam i jak najmniej kłopotów
Sławek

G
Miłosz 2010-01-14 02:55

Re:Kosiarki MTD

Dziękuje za uwagi. Mój traktorek został jednak zakupiony na firmę, więc nie korzystałem z wariantu "konsumenckiego". Wiedziałem, że oni dość niemrawo działają i po prostu to wykorzystałem:)
Swoją drogą uważam, że szanujący się sprzedawcy nie powinni mieć w ofercie sprzętu MTD...

G
Artur 2010-04-24 22:18

Re: Kosiarki MTD

Cholera, to chyba ja miałem jakiegoś farta. Rok temu kupiłem kosiarkę elektryczną MTD. Najtańszy badziew z Leroy za -chyba- 150 złotych. Liczyłem się z tym że nie pociągnie zbyt długo. Jednak działa drugi sezon bez problemów. A koszę nią 20 arów.

G
Zibi 2010-05-06 00:46

Re: Kosiarki MTD

Mam kosiarkę MTD od kilku lat. Silnik choć chiński sprawuje się nieźle, jest ekonomiczny i nieźle sobie radzi nawet w większej trawie. Jest jednak ale i w moim przypadku: tuz po gwarancji awarii uległ rozrusznik, taki zwykły pociągany za sznurek. Moje boje z serwisami skończyły się po 4 tygodniach kiedy sam przystosowałem rozrusznik ze starej kosiarki Husqwarna. Tworzywa sztuczne zastosowane w kosiarce także zostawiają bardzo wiele do życzenia. Dziś wiem, że nie kupię następnej kosiarki rodem z Chin. TYLKO JAK SPRAWDZIĆ SKĄD ONA NAPRAWDĘ POCHODZI, JEŻELI PRAWIE WSZYSTKIE KONCERNY KORZYSTAJĄ Z TANIEJ AZJATYCKIEJ PRODUKCJI MASZYN I URZĄDZEŃ :(

G
adamus 2010-05-06 19:29

Re: Kosiarki MTD

noo a kto mo powie wogole skad ta firma ma korzenie ;| bo nie moge znalesc ;/ tak z ciekawosci

G
adi 2010-05-10 11:42

Re: Kosiarki MTD

już prawie zdecydowałem się na kosiarkę spalinową MTD 46 PB HW, ale po tej lekturze.... co możecie doradzić w cenie do ok. 900 zł,
do koszenia mam ok 12 ar , nie potrzebuję napędu

G
G.T. 2010-05-11 02:13

Re: Kosiarki MTD

Ja kupiłem kosiarkę MTD z silnikiem ThorX 35 w tesco za 888zł i już czwarty sezon nią kosze bez żadnych problemów, a nie raz wjechałem w jakiegoś porządnego kamienia kosze dość nierówny teren często zaryje w ziemi nożem zgaśnie wyjeżdżam odpalam i dalej kosze bez problemu, nawet zielsko po kolana. Z napędem też nie mam problemów. Raz była w naprawie to był wymieniony klin od zapłonu. Z tego czo czytam to trafiła mi się wytrzymała kosiarka:). (To jest moja pierwsza kosiarka spalinowa ostatnia elektryczna się spaliła jak wjechałem w piasek)

G
Sławek 1 2010-05-12 09:40

Re: Kosiarki MTD

Adi ! Masz trudny wybór! wiem coś na ten temat, bo jak parę lat temu ( 7/...8? ...) zepsułem moja2T solo Piano mit Kleinmotor Solo łaziłem po sklepach i trafiłem do makro w lublinie , kupiłem Naca 5KM. w opisie napisali ,że serwis rowniez jest w Chelmie , a gdy trafilem do wskazanego miejsca z pytaniem to byli baaaardzo zdziwieni ,że są na wykazie punktów serwisowych. Od tego czasu unikam firmy Nac. Kosiarka kosi do tej pory bez problemów , najpierw przez parę lat miałem 50a, a teraz 39a, aha wymieniałem napęd. Olej leję pelny syntetyk 0w40 bo jest taniej niż orginał BS. Z tymi firmami to nie trafisz jak nie masz doświadczenia. w Mikolowie jeden znajomy który handluje uzywanym sprzetem z Niemiec nie polecał któregoś z silników BS , bo jest bardzo drogi i trudny do napraw. Zapytaj rownież na forach ogrodniczych co tam ludzie używają, może to MTD się sprawdza, Zauważ ,że w kosiarkach są montowane te same silniki , czy kosiarkę firmuje Nac, Alko, Stiga, HQ, Partner...itd. Ważne jest też jest jaki jest kosz( stal, plastik, alu) rozwiazanie regulacji napoędu, rozwiazanie wyrzutu trawy, rozwiązanie regulacji wys. jaki rozruch (elektryczny czy mechaniczny) koszenia i cala estetyka kosiarki
W Lidlu widzialem w zeszłym tygodniu kosiarkę 4,9KM z napędem ale to pewnie chińczyzna, ale wyposażona ,że ho ho..., cena też dobra... .
pozdrawiam Sławek

G
Marcin z Sandomingo 2010-05-13 01:55

Re: Kosiarki MTD

Gwarancja u MTD. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO.
Wypowiadam się w kwestii kosiarki z napędem MTD SPH46 - 1450zł. Jedyne co w niej się nie zepsuło to silnik ale on jest produktem hondy. Silnik hondy - mistrzostwo świata u mnie ten 160cm. Reszta sie zepsuła czy np: napęd 400zł, 3 linki do napędu po 53zł,ostatni wytrzymał jedno koszenie. pasek się stopił ceny nie znam dokładnie ale około 100 gdyż serwis założył za długi, Wymienili napęd skosiłem 30 metrów bieżących kosiarka pojechała nad morze do serwisu głównego czyli 550km w jedną stronę, wymieniono napęd z winy niefachowej naprawy serwisu autoryzowanego na szczęście nie płaciłem kolejnych 400zł. Regulacje wysokości cięcia trawy przy kołach 2 sztuki po 60zł. Zębatki w kołach 1 sztuka ale nie pamiętam ile. Więcej przebywa w serwisie w sezonie koszenia niż u mnie w domu. 90 % usterek w okresie gwarancyjnym. Porażka.
Gwarancja nie obejmowała w moim przypadku niczego oprócz drugiej wymiany napędu (czyli trzeci egzemplarz) Ostatnio już chyba napęd znowu do wymiany bo coś przeskakuje w nim chyba. średnio każda większa naprawa 50zł za robociznę. a ostatnio skutek marny bo po koszeniu to samo i znowu starta linka napędu.
MTD bierzcie przykład z firmy NAC. Tam gwarancja to gwarancja nic nie płaciłem za wymianę gaźnika ani modułów zapłonowych czy jak tam się to nazywało. Też tania firma a gwarancja JEST. Nigdy w życiu cała moja rodzina i znajomi nie kupią produktu MTD.
Jak masz pytania to gg 3810316. nie mam nic do ukrycia

G
Marcin 2010-05-13 01:56

Re: Kosiarki MTD

Gwarancja u MTD. NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO.
Wypowiadam się w kwestii kosiarki z napędem MTD SPH46 - 1450zł. Jedyne co w niej się nie zepsuło to silnik ale on jest produktem hondy. Silnik hondy - mistrzostwo świata u mnie ten 160cm. Reszta sie zepsuła czy np: napęd 400zł, 3 linki do napędu po 53zł,ostatni wytrzymał jedno koszenie. pasek się stopił ceny nie znam dokładnie ale około 100 gdyż serwis założył za długi, Wymienili napęd skosiłem 30 metrów bieżących kosiarka pojechała nad morze do serwisu głównego czyli 550km w jedną stronę, wymieniono napęd z winy niefachowej naprawy serwisu autoryzowanego na szczęście nie płaciłem kolejnych 400zł. Regulacje wysokości cięcia trawy przy kołach 2 sztuki po 60zł. Zębatki w kołach 1 sztuka ale nie pamiętam ile. Więcej przebywa w serwisie w sezonie koszenia niż u mnie w domu. 90 % usterek w okresie gwarancyjnym. Porażka.
Gwarancja nie obejmowała w moim przypadku niczego oprócz drugiej wymiany napędu (czyli trzeci egzemplarz) Ostatnio już chyba napęd znowu do wymiany bo coś przeskakuje w nim chyba. średnio każda większa naprawa 50zł za robociznę. a ostatnio skutek marny bo po koszeniu to samo i znowu starta linka napędu.
MTD bierzcie przykład z firmy NAC. Tam gwarancja to gwarancja nic nie płaciłem za wymianę gaźnika ani modułów zapłonowych czy jak tam się to nazywało. Też tania firma a gwarancja JEST. Nigdy w życiu cała moja rodzina i znajomi nie kupią produktu MTD.
Jak masz pytania to gg 3810316. nie mam nic do ukrycia

G
GRRRRRRRR 2010-05-13 09:31

Re: Kosiarki MTD

Co za różnica jakiej firmy kosiarka, ważne jakiej firmy jest silnik- jamam MTD z silnikiem briggs strattona i śmiga

G
Slawek1 2010-05-13 11:17

Re: Kosiarki MTD

Marcin. Ja wymieniałem napęd sam... rozebralemi okazało się ,że tryby ( 2szt slimakowe i w sprzęgiełku) są wykonane ze stopu hmmmmm ....klamkowego. W sklepie narzędziowym zaproponowano mi nowe tryby mosiężny i stalowy za 120zł ( przekladnia w Nac ponad 260) jednak nie zdecydowałem się. w Mikołowie u handlarza używanymi narzędziami kupiłem przekladnię za 50 ( zaraz sprawdzilem jakie ma tryby - mosieżne!) i to działa., Wydaje mi się,że w serwisie (jeżeli dokonywali Tobie naprawy napedu to wymienili tylko jeden trybik , a drugi pozostawili zużyty czrgo była niska zywotność po naprawie, tam są jeszcze takie uszczelniacze na ośce które się wyciaraja i potem wycieknie olej z przekladni..
Jeśli chodzi o zębatkę w kole napędu to najczęstrza przyczyna braku ciagnięcia na jedno koło jest zuzyta zapadka przesówna ( klinek ) , pomaga jego wymiana ale w p. naprawy nie chcą tego sprzedawać i proponują wymiane calości za.... jak mówisz 60 zł!.
Przychylam się do zdania GRRRRRRRR ważny w kosiarce jest silnik i jego obsługa- wymiana oleju i filtru powietrza!, absolutnie i napewno kilkakrotna w sezonie!. Olej wg wskazań produxenta lub lepszy!. Ja nie liczę ,że za 6zł za 1/2 litra to dobry olej., a kosiarka to wbrew pozorom ciężko pracujacy silnik.
pozdro Sławek

G
uzytkownik mtd 51 BO 2010-05-15 12:10

Re: Re:Kosiarki MTD

[quote:Michał
,5]Przeczytałem te kilka postów i śmiac mi sie chce,
wszyscy najeżdzacie na MTD , a nikt z Was nie przedstawił choć jednego rozsądnego argumentu potwierdzającego jakość tych maszyn.
Jeszcze nie słyszałem takich rzeczy żeby "prawidłowo eksplatowany" silnik po sezonie wysiadł.
Z doświadczenia wiem że 95% wszystkich uszkodzeń jest powstałych z niewłaściwej obsługi sprzetu, i niedostosowania jego do ilości wykonywanej pracy (za duże powierzchnie)
Przed zakupem proponuję najpierw dopytac sie czy dany model będzie odpowiedni do Waszych oczekiwań w autoryzowanym punkcie sprzedaży



ja podam najprostrzy przykład w mojej kosiarce mtd 51 BO od nowosci bierze olej w ilosciach ok 1l na 5 min. wina sa pierscienie byłem z tym w serwisie na gwarancji powiedział mi ze to wina swiecy i filtra powietrza.w obecnym momencie szukamm pierscieni do kosiarki i mam zamiar ja złozyc po swojemu co zaowocuje dobra praca kosiarki. zajmuje sie naprawa kosiarek roznego typu ale takiego bubla nie widziałem

1 ... 3 4 5 ... 13