Kosiarki MTD

Do ostatniej strony »
G
Piotrek 2009-07-08 00:00

Re:Kosiarki MTD

Słuchaj kolego jestem tu pierwszy raz i tez miałem rozwaloną przekładnie w kosiarce poprostu jeden tryb był pęknięty i Janek mi to naprawił z serwisu za 50zł a smiga jak nowa. Pozdrawiam

G
zbyszek 2009-07-14 00:00

Re:Kosiarki MTD

no tak bo wiosna i lato zaskakuje co rok firmę mtd. przecież trawa rośnie. naj lepiej sprzęt działa zimą wredy prawie się nie psuje.

G
zbyszek 2009-07-14 00:00

Re:Kosiarki MTD

ja kupilem najtańsze g.. jakie się dało taką pdkaszarkę chya za stówę i jadę już piąty rok. nawet nie robie odpoczynków byle do przodu az czasem trochę smród idzie. no jedyny problem że trochę zawija jak haszcze za duże.

G
Maciek 2009-07-15 00:00

Re:Kosiarki MTD

A ja kupiłem kosiarkę spalinową MTD 14 lat temu, sam wymieniam olej, ostrzę nóż, czyszczę i nie mam problemów przez tyle lat. Teraz zerwała się linka hamulca, zaczęła rdzewieć obudowa, ale kosiarka nadal kosi i silnik pracuje. Kupowałem kosiarkę w Macro. Może po prostu trafiłem dobrze.

G
Sawek 2009-07-15 00:00

Re:Kosiarki MTD

Piotrze, daj namiar na tego Janka z serwisu. z gory dzieki.

G
ADAM 2009-08-12 00:00

Re:Kosiarki MTD

Przeczytałem te kilka postów i śmiac mi sie chce,
wszyscy najeżdzacie na MTD , a nikt z Was nie przedstawił choć jednego rozsądnego argumentu potwierdzającego jakość tych maszyn.
Jeszcze nie słyszałem takich rzeczy żeby prawidłowo eksplatowany silnik po sezonie wysiadł.
Z doświadczenia wiem że 95% wszystkich uszkodzeń jest powstałych z niewłaściwej obsługi sprzetu, i niedostosowania jego do ilości wykonywanej pracy (za duże powierzchnie)
Przed zakupem proponuję najpierw dopytac sie czy dany model będzie odpowiedni do Waszych oczekiwań w autoryzowanym punkcie sprzedaży

Ponieważ nie słyszał Pan, aby prawidłowo eksploatowany silnik wysiadł po sezonie, chcę zakomunikować właśnie o takim przypadku.
Niestety dałem się nabrać na etykietkę Made in Germany (w moim przekonaniu symbol jakości). Kupiłem kosę elektryczną 700W (modelu nie pamiętam, ale zachowałem instrukcję).
Obchodziłem się z nią jak z jajkiem (liczne przerwy w pracy na ostygnięcie silnika co już jest paranoją dla sprzętu przeznaczonego do pracy ciągłej).
Udało mi się skosić 3 razy działkę o pow. około 500 m2 (jeśli to można nazwać koszeniem, bo była to męka).
Następnego roku (czujnie, bo 2 tygodnie po upływie gwarancji) kosiarka odmówiła posłuszeństwa.
Po wysyłce do serwisu otrzymałem odpowiedź, że uszkodził się silnik, okres gwarancyjny minął, jest ściśle przestrzegany, a naprawa jest nieopłacalna.
400 zł jak w błoto!
Przestrzegam wszystkich przed tym złomem!!!
TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA OD MTD !!
(Chyba, że ktoś ma pieniądze do wyrzucenia).

Dołączam się, w kwietniu zeszłego roku kupiłem kosiarkę MTD, w ciągu sezonu ile razy można było kosić - kilkanaście razy? Działka nie za duża, więc i koszenie niewiele.
W tym sezonie po TRZECH koszeniach - sprzęt odmówił posłuszeństwa. Sprzet oddałem do sklepu w którym go zakupiłem, po kilku dniach przyszła informacja z odmową usługi gwarancyjnej - powód - brak PŁATNEGO przeglądu serwisowego przed upływem roku.
Tak więc okazało się, że po roku zostałem z zepsutą kosiarką za ponad 400 zł, gdyż firma w trosce o klienta nie robi tak naprawdę nic.
Reasumując:
1. Nie kupujcie kosiarek MTD - nie warto - nie wytrzymują koszenia małej działki wiecej niż sezon
2. CZYTAJCIE DOKŁADNIE INSTRUKCJĘ I UMOWĘ GWARANCYJNĄ - bo w sklepie nikt was nie poinformuje, że 2 lata gearancji przysługują tylko wtedy, gdy dokonacie PŁATNEGO przeglądu serwisowego przed upływem roku - u mnie tak było.
3. Jeżeli stać was na wydatek 400 zł, rozejrzyjcie się, dołóżcie 100-150 zł i KUPCIE SPRZĘT INNEJ FIRMY, która będzie dbała o własną markę i zadowolenie klienta.
4. Nauczony przykrym doświadczeniem jadę kupić inną kosiarkę - NA PEWNO NIE BEDZIE TO MTD - w tym przypadku slogan cena czyni cuda - nie zdaje egzaminu, chyba, że ktoś jest na tyle bogaty, że stać go na kupowanie co roku nowego sprzętu.
5. Sprzęt odbiorę uszkodzony, pewnie okaże się, że naprawa to drobiazg, ale potrzebne są chęci i dbanie o klienta.
6. Przez czas "naprawy w serwisie" korzystalem ze spalinówki sąsiadów - daje to dużo swobody.
Reasumując - nie warto oszczędzać - forumowicze chwalący sprzęt MTD i jego niezawodność to ludzie podstawienie przez FIRMĘ MTD i robiący jej odpowiedni PR.
Taniej wychodzi kupienie chińszczyzny za 100 - działa tyle samo - a przynajmniej człowiek ma świadomość, że po roku można to wywalić.
Made in germany to mit - przynajmniej w POLSCE.

G
Nikoś 2009-08-12 00:00

Re:Kosiarki MTD

Przeczytałem te kilka postów i śmiac mi sie chce,
wszyscy najeżdzacie na MTD , a nikt z Was nie przedstawił choć jednego rozsądnego argumentu potwierdzającego jakość tych maszyn.
Jeszcze nie słyszałem takich rzeczy żeby prawidłowo eksplatowany silnik po sezonie wysiadł.
Z doświadczenia wiem że 95% wszystkich uszkodzeń jest powstałych z niewłaściwej obsługi sprzetu, i niedostosowania jego do ilości wykonywanej pracy (za duże powierzchnie)
Przed zakupem proponuję najpierw dopytac sie czy dany model będzie odpowiedni do Waszych oczekiwań w autoryzowanym punkcie sprzedaży
No to argumenty że to słaby sprzęt:
1. Koła są tak słabe że po kilku koszeniach się rozchodzą karzde w swoją strone.
2. Silniki MTD szybko zaczynają szwankować ( falowanie obrotów).
3. Napędy- metalowa przekładnia szybko pęka i trza wymieniać całość koszt ok 500zł.
4. Osłony pasków mają złe rozwiązanie bo z łatwością dostaje się do paska syf i zrywa pasek.
5. Obudowy szybko odchodzi farba poczym kosiarka rdzewieje i wygląda to nie ładnie.
6. System regulacji wysokości tego to lepiej nie ruszać bo jest strasznie miękki.
7. Przedni napęd jeśli kosz jest napełniony do połowy to już niechce dobrze ciągnąć bo przud jest za lekki i koła mielą.
8. Mocowanie rączek jest strasznie słabe i szybko pęka.
9. Drogie części i niska jakość.
10. Duże koła z tyłu fajne ale zbyt słabe.
Moge jeszcze wiele dać punktów kture swiadczą o słabym wyrobie.
Jeśli chodzi o minitraktorki to nikt mi nie znajdzie takiego w którym wszystko jest zapięte na ostatni guzik. W ostatnim takim jak sprzedawaliśmy klijętowi to przy pokazaniu mu jak włączyć noże zerwał się pasek i poleciliśmy mu OLEO-MACa 3000zł droższy ale zadowolenie większe

G
Nikoś 2009-08-12 00:00

Re:Kosiarki MTD

Z doświadczenia wiem że 95% wszystkich uszkodzeń jest powstałych z niewłaściwej obsługi sprzetu, i niedostosowania jego do ilości wykonywanej pracy (za duże powierzchnie)
Przed zakupem proponuję najpierw dopytac sie czy dany model będzie odpowiedni do Waszych oczekiwań w autoryzowanym punkcie sprzedaży
Jeszcze jedno jeśli chodzi o tą powierzchnie to sam kupiłem se tą kosiare MTD za 2300zł profesionalna na działke 800m koszenia i też wywaliłem ją po roku bo przy karzdym koszeniu nawalała wreszcie tak sie wkurzyłem że w ruch poszedł młot 5kg i pare szybkich poczym w smietnik i bez ściemy teraz mam plastikowego VIKINGA za 999zł i trzyma bez większych ALLE! My mamy ałtoryzowany punkt sprzedaży MTD ale czegoś takiego już unas nie znajdziecie!

G
ziomulicy 2009-08-19 00:00

Re:Kosiarki MTD

dokładnie spiętrzenie zamówień na części kosiarek MTD, moja padła po 4 m-c ciągłe problemy z serwisem, naszczęście była tania to kupiłem inną z supermarketu ....
Widocznie trafił pan na moment kiedy rzeczywiście mogło części brakować (w sezonie jest ogromne spiętrzenie zamówień i wtedy wszyscy na raz wszystkiego potrzebuja. To że sprzedawca lub serwis powiedział że części nie ma to poprostu poszedł sobie na łatwiznę i Pana olał bo rzeczywiście łatwiej kupić nową kosiarkę jak naprawiać starą po co sobie brudzić ręce.
Muscie Państwo zrozumieć biznes kosiarkowy - to typowy przykład sezonówki która trwa od kwietnia do lipca a potem zapominamy o swojej kosiarce aż do następnego sezonu ale wtedy najczęściej wymaga ona naprawy .
A jakby tak oddać kosiarkę do naprawy np w listopadzie albo w lutym zapewniam was że każdy serwis naprawi ją szybko i bez nerwów
Proszę o troszkę zrozumienia tej branży

G
KLIENT 2009-08-25 00:00

Re:Kosiarki MTD

Ludzie !!!!!! wszystko tylko nie MTD.
Im się wydaje ze sprzedają towar kwalifikujacy sie do sprzedazy a to są praktycznie chyba odrzuty produkcyjne , nieudane całe serie. Nastepnie próbują wszystkim udowodnić że uzytkownicy psuja notorycznie ich bardzo dobry sprzęt.
Ostrzegam - nie dotykac. !!!!!!!

G
Andrzej 2009-08-27 00:00

Re:Kosiarki MTD

U mnie to samo - trawa koszona 5-6 razy (jakies 100m2) kosiarka spalinoiwa.
Silnik zaczął nierówno pracować więc oddałem na gwarancje.
Dostałem odpowiedź, że uszkodzenie powstało z winy użytkownika.
co lepsze od Maja br. nie moge doprosić się o zwrot sprzętu.
Albo serwis (Orle, Ogrodnicza 1) nie odbiera tel. nie reagują na fax i maile.
Nigdy więcet MTD

G
Piotr 2009-09-10 00:00

Re:Kosiarki MTD

Zgadzam sie z negatywnymi opiniami kol.Wlipcu tego roku zakupilem kosiarke elektryczna zylkowa a juz w sierpniu
stala sie nie do uzytku ze wzgledu na wyrobienie sie otworu w czesci nasadzanej na waleczek silnika [nieznam fachowej nazwy].Zakup tej czesci graniczy z cudem.

G
gość 2009-09-10 00:00

Re:Kosiarki MTD

W branży kosiarkowej w tym roku zaczęło być głośno o coraz gorszej polityce firmy MTD i skandalicznie złej jakości tych produktów
całe szczęście że na rynku widać coraz mniej tych produktów firmowanych przez tę markę
i przy takiej polityce Polskiego oddziału przestanie istnieć na Polskim rynku już w przyszłym sezonie.
Mam nadzieję że wszystkie firmy ogrodnicze w Polsce raz na zawsze zapomną o tej marce i przestaną tak jak ja namawiać do zakupu tej tandety i bzdziewia
Apeluję do wszystkich
NIE KUPUJCIE ŻADNYCH PRODUKTÓW Z FIRMY MTD POLAND
- TO DLA WASZEGO DOBRA
- JA JUŻ NIGDY NIE SPRZEDAM NAWET JEDNEJ SZTUKI
DOSYĆ OSZUKIWANIA LUDZI

G
FAN MTD 2009-09-10 00:00

Re:Kosiarki MTD

FIRMA MTD POLAND - BARDZO SZYBKO PRZESTANIE ISTNIEĆ
- PRZESTAŃCIE TYLKO KUPOWAĆ TĘ KUPĘ ZŁOMU

G
arek 2009-09-14 00:00

Re:Kosiarki MTD

po wieloletnim użytkowaniu kosiarki (16 lat) nastąpił kres jej działania, więc postanowiłem poszukać i znalazłem sprzęt MTD MODEL 46 PO THORX. Dobrze że znalazłem tą stronkę, a już miałem kupować ten sprzęt, dzięki serdeczne za wasze opisy tej firmy, teraz znowu dalsze poszukiwania kosiarki.
pozdrawiam.

1 ... 2 3 4 ... 13