Elektronarzędzia sparky

Do ostatniej strony »
G
Michał 2007-12-05 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

podtrzymuje wypowiedz Mirka.
pozdro

G
mirek 2007-12-07 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Witam. Byłem w Castoramie i przyglądałem się narzędziom Spary. Muszę stwierdzić że na prawdę są przyzwoitej jakości , oczywiście jak na narzędzia amatorskie. Ale pan sprzedawca stanowczo twierdził że to provi. Poprosiłem więc o porównanie De Walta z półki ze Sparkym ( młotowiertarki) . Pan się zgodził ( ku mojemu zaskoczeniu. _Test - wierczenie w bloku betonowym ( na wyposażeniu działu) wiertło 14mm. De walt 20 cm gł ( koniec wiertła ) , Sparky 9 cm w tym samym czasie. Pan sprzedawca już nawet nie skomentował. Po prostu chyba do niego też dotarło że Sparky to sprzęt amatorski.
Pozdrawiam.

G
Terror 2007-12-07 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Witam Mirku. Rozmawiałem z klientem, który korzysta z tych narzędzi. Twierdzi, że jak na sprzęt amatorski to są przyzwoicie wykonane (ale sam podkreślił, że to narzędzia amatorskie)...

G
Jezy 2007-12-20 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky


Ja wam powiem ze Sparky jest Super . Pracuje zawodowo budując domy . Jak wiadomo w tym zawodzie używam praktycznie wszystkich elektronarzędzi . Do niedawna pracowałem na makitach i hitachi .Sprzęt z najwyższej polki .Inne jak einchel i reszta wynalazków siadały zazwyczaj po 2 no czasami 3 miesiącach . Makita może ciut lepsza od hitachi (ale tak naprawdę to niewiadomo czemu ,po prostu jak leżały dwie obok siebie to naogol w reke wpadala makita) .
Mówiąc szczerze to sytuacja zmieniła się od kiedy kupiłem sparky .
Prosta rzecz, kupione maszyny za ta sama cenę co makita lecz o niebo lepszych parametrów !!!
Jak na razie mina rok użytkowania i sparky chodzi super ! A dziś to chętniej każdy chwyta za sparkiego zostawiając inne w skrzyni ...! JA polecam.
Urzywam fk652
K1640 -tu roznicz w cenie jest ogromna w stosunku do innych
Oraz mieszadlo ale niepamietam symbolu ?
Pozdrawiam .

G
mirek 2008-01-04 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Witam.
Kolego Stamat Dolmov niestety nie zapisałem modeli . Ale według etykiet z danymi sparky powinien mieć udar o 0,5 J silniejszy. Obroty te same częstotliwość udaru też podobna. Jednak te 0,5 J gdzieś uciekło podczas porównania. Tak jak już napisałem Sparky to dobry sprzęt ale amatorski. Być może z czasem awansuje o klasę wyżej ale na razie jeszcze mu mu do najlepszych sporo brakuje.
Co do kultury używania narzędzi to zgadzam się w 100% . Nawet najlepsze i najdroższe narzędzia używane niezgodnie z przeznaczeniem nie wytrzymają długo.
Aha jeszcze jedno. Odnośnie nacisku podczas porównania. Młotowiertarek nie należy mocno dociskać i sprzedawca o tym wiedział:) . Tak więc nacisk był porównywalny (symboliczny).
Pozdrawiam

G
Michał 2008-01-05 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Witam.
proponuję porównanie:
bosch,dewalt,hilti,metabo,makita - główna sprzedaż w handlu tradycyjnym.
sparky - główna sprzedaż w castoramie.
Czy ktoś widział sparkiego w handlu tradycyjnym?? ja nie.
z tego co sie orjętuje to firmy budowlane zaopatrują sie w fachhandlu. sporadycznie w marketach.
pozdro

G
Marcin 2008-01-05 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Michale dobrze się orientujesz ;).
firmy nie stać na używanie amatorszczyzny. Nie ma na to ani czasu ani kasy zarówno na przestoje jak i przepłacanie.
Bo markety tylko z pozoru są tanie i cieszy mnie że coraz większa część naszego społeczeństwa to odkryła ;)
Po drugie oferta dużych hal jest nastawiona na amatorów i majsterkowiczów. Sprzęt profi jest tej klienteli niepotrzebny i zdecydowanie za drogi, a firma z kolei poszła by z torbami zaopatrując się na większą skalę w markecie. Jedyna zaleta, ze hale są otwarte do późna i można się poratować w okolicach godziny 21, gdy do skończenia pracy zabraknie garści gwoździ, a spehandel ma już zamknięte.
Nie mówię tu o produktach akcyjnych krzyczących z billboarda atrakcyjną ceną lecz o całej reszcie, na której kroi się naiwnego "Kowalskiego" niemiłosiernie wmawiając mu slogany w stylu "codziennie niskie ceny".....
Śmiać mi się chce jak to czytam i porównuję ceny losowo wybranych pierdółek, które machinalnie statystyczny klient takiego przybytku wrzuca do swojego koszyka. Różnice w cenie dochodzą do 1000% (to nie jest błąd, - słownie tysiąc procent). A zakładam że pojedynczy sklep i tak kupuje ten towar w znacznie droższej cenie niż market na całą sieć...
ręce opadają, jaka jest siła sugestii w reklamie
pozdro

G
Michał 2008-02-01 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

witam.
każde elektronarzędzie jest dobre, o ile dobrze sie nim posługujemy(czyli z głową). realia naszego rynku są takie, że dają pracownikowi wiertarkę z wyższej półki, będzie ją katował, bo jest lepsza niż poprzednia. każde narzędzie ma swój zakres prac, czyli wiertarka wierci, a nie wkręca.
ile osób wie,że duże młoty wyburzeniowe trzeba rozgrzać przed pracą(nasmarowanie układu)??
pozdro

G
panowie spokojnie... 2008-02-24 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

to nie jest tak, jak tu jest podawane !Sparky to jest firma po restrukturyzacji Łowecza.<Łowecz to ,nazwijmy,to zakład zamknięty do którego zamontowano linię produkcji elektrosprzętu,zakupionego w latach 1965-1970 w firmie AEG,oczywiście za zgodą RWPG/czytaj ZSRR/.Firma państwowa Łowecz przekształciła się w Eltos,potem w Sparky.To ostatnie przekształcenie wyszło sprzętowi ,pod względem jakości paskudnie.Ten sprzęt we wszystkich kategoriach ma markową tylko cenę .W wielu przypadkach wcale nie różni się jakością od marketowej chińszczyzny!A w ogóle ,to widzę,że tę "polemikę" sprytnie prowadzi przedstawiciel z Zielonej Góry lub zRaszyna/przedstawiciele Sparky na Polskę/.Generalnie należy unikać jakiegokolwiek sprzętu Sparky z powodu ceny i jakości!To jest bubel, za duże pieniądze!Stary Łowecz typu BZ16,WSBA,WSA,M850,czy UP ,polecam.KAMEN.

G
Stamat Dolmov 2008-03-01 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Nie potrafie Panu odpowiedzieć.
Nie znam produkty firmy McAlister,nigdy ich nie używałem,możliwe że Sparky się na nich wzorowały.

G
Stamat Dolmov 2008-03-01 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

nie zawiodl mnie w pracy i to nieraz po 12 godzin non stop. I jakos SPARKY nikt nie podrabia, nie falszuje i nie doluje, nie sprzedje po jarmarkach i ulicach mimo ze jest to sprzecik bulgarski.
Jeżeli Pan uważnie to przeczyta,to chyba tu są jakiś treści lechceważące,nie sądzi Pan?
Dobrze jest mieć wysokie mniemanie o sobie,a jeszcze lepiej...najpierw samemu coś zobaczyć na własne oczy,a dopiero później oceniać.
Nie jestem pracownikiem firmy Sparky,natomiast zapewniam Pana,że mam wystarczającą praktykę w użytkowaniu elektronarzędzi.(Metabo,Miluwakee,De Walt,Fine...)
Niech Pan zwróci uwagę na jeden prosty fakt:jak jest wykonane łożyskowanie Sparkie-go i naprzykład Skil-a
Czy ktokolwiek używa magnezowych odlewów w sprzęcie amatorskim?

G
Marcin 2008-03-01 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Wetnę się ze swoimi 50 centami....
sparky nikt nie podrabia, bo nie podrabia się produktu NIE POSIADAJĄCEGO wyrobionej, cenionej i uznanej marki.
Kto by się na to połasił i ile byłoby w rezultacie tańsze? 20%?
pozdro

G
Stamat Dolmov 2008-03-01 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Szanowny Panie Mirku,
Doceniam fakt,ze porównał Pan te dwie wiertarki (De Walt - model?) i Sparky (model?)
Rozumiem,że sprzedawca naciskał z tę samą siłą i t.d.
De Walt to naprawdę firma świetna,co nie oznacza,że Sparky to sprzęt amatorski.
Czym się według Pana różni sprzęt profesjonalny od amatorskiego?
Niżej są wypowiedzi od Pana Michała na temat kultury użytkowania: To naprawdę bardzo inteligentny wątek!!!!
Zgadzam się! Prostackie użytkowanie jakiegokolwiek sprzętu się kończy w taki sam sposób,czyli zniszczeniem narzędzi.

G
Iki 2008-05-10 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Kolego powiem tak. Nie przypominam sobie aby Sparky miało swoich przedstawicieli w Raszynie. A jeśli chodzi o Samą markę i prdukcję to niestety ale muszę cię zmartwic i zapytac na jakiej podstawie snujęsz swoją tezę że produkcja spraky straciła na jakości??? Byłeś w tej fabryce??? I ja akurat mogę cokolwiek na jej temat powiedzieć. Wieć nie snuj bajek co do słabej jakości bo na ten temat musiesz sie jeszcze wiele nauczyc. Pozdrawiam

G
Iki 2008-05-10 00:00

Re:Elektronarzędzia sparky

Kolego powiem tak. Nie przypominam sobie aby Sparky miało swoich przedstawicieli w Raszynie. A jeśli chodzi o Samą markę i prdukcję to niestety ale muszę cię zmartwic i zapytac na jakiej podstawie snujęsz swoją tezę że produkcja spraky straciła na jakości??? Byłeś w tej fabryce??? I ja akurat mogę cokolwiek na jej temat powiedzieć. Wieć nie snuj bajek co do słabej jakości bo na ten temat musiesz sie jeszcze wiele nauczyc. Pozdrawiam

1 2 3 ... 11